Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do bydowy tego zasilacza. Jakie kondensatory polecasz i gdzie warto kupic  (C1 - 4x10000uF i C5 4x1000uF). Patrzyłem w necie, ale nie wiem co wybrac, strasznie duża rozbieżność cenowa.

Kupujesz takie na jakie Cię stać lub planujesz wydać. Popularne to np. Panasonic FM, FC czy Nichicon PW.

Tak jak napisał kolega 5k7. Jak osobiście kupiłem NICHICON. Jakie konkretnie, to kwestia zasobności portfela. Osobiście uważam, że trzeba wyczuć granicę i wiedzieć gdzie nie przesadzić. W dobrych cenach można kupić choć by na Allegro albo na stronie TME. 

11 godzin temu, Misiek78 napisał:

Tak jak napisał kolega 5k7. Jak osobiście kupiłem NICHICON. Jakie konkretnie, to kwestia zasobności portfela. Osobiście uważam, że trzeba wyczuć granicę i wiedzieć gdzie nie przesadzić. W dobrych cenach można kupić choć by na Allegro albo na stronie TME. 

Wybacz, że jestem upierdliwy. Elektronika, to nie jest moja mocna strona. Czy mógł byś podesłać które dokładnie modele posiadasz (kupiłeś) lub linki na TME. Dzieki.

1 godzinę temu, Piotr Ambroziak napisał:

Czy ten transformator będzie ok do malinki i karty?

Napięcie wyjściowe jakie Ci potrzebne to 7,5VAC. Te toroidy zaczynają sie od 10VAC. Jak będzie większe napięcie to więcej będziesz musiał przerobić na temperaturę. Ostatnio składając zasilacz do maliny wykorzystałem INDELA TSZZ 18/020M. Spokojnie wyciągniesz z niego 3A dla 5VDC. Trafo jest cichutkie i nic się nie grzeje.

zasil (Medium).jpg

20 minut temu, Piotr Ambroziak napisał:

MariuszZ dzięki za podpowiedź. Zastanawiam się tylko czy takie trafo będzie miało wpływ na jakość streamera, różnica w cenie około 100 zł.

Takie trafo wykorzystywał między innymi Nostromo  w swoich zasilaczach 5V/3A. Nie odnotowałem negatywnego wpływu na pracę maliny czy Allo Sparky, którą ujeżdżam codziennie ;) 

nostromo.jpg

może mało precyzyjnie się wyraziłem. Chcę zrobić malinkę plus https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/audiophonics-dac-i-sabre-es9038q2m-raspberry-pi-i2s-spdif-pcm-dsd-usb-c-power-supply-p-12795.html na oddzielnym zasilaniu. Więc, żeby nie komplikować jaki potrzebuję do tego transformator?

2 godziny temu, Piotr Ambroziak napisał:

Więc, żeby nie komplikować jaki potrzebuję do tego transformator?

Dla Maliny i tej nakładki potrzebujesz  5VDC/3A i myślę, że wystarczy, chyba że planujesz jeszcze jakiś oczojebny wyświetlacz. Ja Allo Sparky z nakładką USBridge i zasilany z USB Allo DAC Topping D10, który ma spory wyświetlacz LED zasilałem tym poskładanym cudakiem na tym Indelowskim trafie i było OK. Jak nie jesteś przekonany do tego trafa to bierz tego toroida, będziesz miał nadwyżkę mocy ;) 

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Dla Maliny i tej nakładki potrzebujesz  5VDC/3A i myślę, że wystarczy, chyba że planujesz jeszcze jakiś oczojebny wyświetlacz. Ja Allo Sparky z nakładką USBridge i zasilany z USB Allo DAC Topping D10, który ma spory wyświetlacz LED zasilałem tym poskładanym cudakiem na tym Indelowskim trafie i było OK. Jak nie jesteś przekonany do tego trafa to bierz tego toroida, będziesz miał nadwyżkę mocy ;) 

Nie jest to kwestia przekonania tylko braku wiedzy 😁  Tak naprawdę to mnie przekonałeś. Do tego trafa mogę zastosować schematy podane w tym wątku?

To trafo z nostromo grzeje się.

Zmierzyłem pobór dla 5v i malina razem z allodigione bierze do 1A podczas rozruchu a w czasie pracy do 0,9A

22 minuty temu, Fafniak napisał:

trafo z nostromo grzeje się.

Obudowa trafa się grzeje czy obudowa zasilacza? Jeżeli trafa to czy od prądu przez niego płynącego czy od pobliskiego radiatora LMa? Mocno się grzeje czy tylko ciepłe jest? 😉