Skocz do zawartości

Małe kolumny - duży dzwięk do 2000zł


krzy2z

Recommended Posts

Witam

Czy możecie polecić kolumny niewielkich rozmiarów, w szczególności chodzi o wysokość tj. <335mm (żeby postawić na półce)

Obecnie mam Wharfedale Diamond 220 i oceniam je dobrze, ale są jakby to powiedzieć "za grzeczne". Chciałbym  coś wyraźnie lepszego w zakresie do 2000zł, szczególnie w zakresie niskich tonów, dynamiczne (rock, alternative)

Myślę o nówkach ale ....

wzmacniacz cxa60

pokój 16m2

nie chcę kolumn które żeby zagrały muszą stać co najmniej pół metra od ściany i być posadowione na standzie o wadze co najmniej 30kg... 

Nie wiem jak grają ale rozważam po przeczytanych opiniach:

Dali Spector 2

Polk Audio Rti A1

Melodika BL20

jak one grają w porównaniu do Wharfedale Diamond 220 ?

a może coś innego?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj System Audio Saxo 5, ewentualnie wspomniane przez Ciebie Polk Audio Rti A1, to będą dobre rozwiązania. Natomiast jeśli wchodzi w rachubę trochę wyższy budżet, spójrz na Dynaudio Emit M20. W tym przypadku bardziej uwypuklisz niskie rejestry, góra pozostanie równa, analityczna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Audio Saxo 5 - nie byłem świadomy ich istnienia ale na papierze jak najbardziej (choć jak dobrze widzę są też w wersji Active niewiele droższe i już żal mi się robi mojego wzmacniacza)

Dynaudio Emit M20 - wyglądają na potężne granie, ale jednak za wysokie i za drogie

Polk Audio Rti A1 - tak, to na razie mój typ (na papierze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerwin Vega XLS-6 - spełnia założenia, ale wymiary za duże jak dla mnie
(wys. x szer. x gł.): 38,5 x 20 x 29cm


Cerwin Vega VE-5M - w sam raz na półkę do małych pomieszczeń, ale mam wrażenie że bardziej

dy się sprawdziła z jakimś małym wzmacniaczem impulsowym w klasie d (Nad d3020) żeby

poprawić jego wady tj suchość w przekazie

(wys. x szer. x gł.): 262 x 155 x 183 mm

 

 

do Marek Jankowski:

całkiem fajne zestawienie z podanymi wymiarami kolumn

jestem jednak ciekaw subiektywnych opinii na forum dot. wskazanych kolumn (recenzje i opinie z komercyjnych czasopism czasami rozmijają się z rzeczywistością)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie:
-chciałem małe kolumny STEREO z przeznaczeniem do postawienia na typowej półce tj. <335mm
-do w miarę neutralnego wzmacniacza 50-60W (o większej mocy to już chyba mija się z celem)
-do pomieszczenia ok.16m2
-wyrażnie inne (dynamiczne, z pazurem, niżej schodzący bas)  w przekazie do moim zdaniem zrównoważonych w całym paśmie WharfedaleDiamond 220


Wskazane typy wśród których prawdopodobnie wybiorę to:
Melodika BL25 (H 30cm, W 21cm, D 35cm)
Polk Audio Rti A1 (H 30.48cm, W 18.73cm, D 29.21cm)

ale pierwsze odsłuch..., cena też ważna i zobaczymy

pzdr

Ps. S4Home magnat quantum były moim tymem nr 1 ale jakoś nie wiszę nic o wysokości niższej od wskazanej (ale kto to wie, po odsłuchu może kupie coż zupełnie z innej beczki np kolumny podłogowe?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...