Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
makro

Ciekawe covery, fajne aranżacje

Kto zna jakieś ciekawe przykłady nietypowych przeróbek znanych utworów. Tylko nie odsyłajcie mnie do tańca z gwiazdami icon_biggrin.gif

A o jaki gatunek Ci chodzi?

W jazzie bardzo ciekawe wersje utworów rockowopodobnych tworzy Brad Mehldau. Na większości jego płyt zanjduje się od jednego do kilku utworów tego rodzaju. Mehldau wręcz wyspecjalizował się w Radiohead, nagrał swoje wersje Paranoid Android(2 wersje), Everything in It's Right Place, Exit Music i Knives Out. Oprócz tego improwizuje też na tematach Beatlesów, Paula Simona i Nicka Drake'a.

1) Richard Cheese. Bluźnierczo zabawne wykonania wszelkich hiciorów. Gra z czymś w rodzaju big-bandu a bardziej inteligentni i obeznani zwą tę muzykę "lounge". Naprawdę odlotowe! Zapuściłem to na sylwestra i też działa! Wyobraźcie sobie System of a Down, Britney Spears, Nirvanę w wersjach swingujących! Ten facet to robi!

2) Abba grana przez kapele hard-rockowe i metalowe. Również to spełnia Twoje zapotrzebowanie na wersje nietypowe, jak sądzę. Powiedzmy sobie szczerze - wykonawcy to nie jest absolutna szpica metalu, jednak niektóre utwory obroniły się zarówno jako żart, jak i piosenka.

Niestety, obie pozycje raczej niełatwo osiągalne...

Z ciekawych coverów których ostatnio słuchałem mogę polecić Joe Cockera "Heart & Soul" "dostępnego"
w "Płytach z najwyższej półki" oraz Annę Serafińską "Gadu Gadu".
Może nie są tak "odlotowe" jak te ,które wymieniłeś powyżej ale też warte zaintersowania.

Kilka przykładów z rodzimego kraju icon_smile.gif

Anna Serafińska - utwór z tekstem A. Osieckiej "Kiedy mnie już nie będzie".
Ewelina Flinta - utwór "Respect" z rep. Arethy Franklin
Edyta Górniak - utwór "Aleją Gwiazd" z rep. Zdzisławy Sośnickiej

Polecam wysłuchać coveru "Demons" wykonanego przez Boyce Avenue. Moim zdaniem cover lepszy od oryginału. 

Bardzo ciekawe aranżacje ma zespół The Good Sound, tu jest na przykład "Umbrella" w ich wykonaniu: 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0