Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Rozumiem i dziekuje Ci kolejny raz :)  

Nie ma wyjscia i trzeba zaufac w czyjes umiejetnosci  i liczyc ze sie bedzie na tym ktos znal na tyle ze tego nie spartoli . 

MobyDick teraz to bede mial troche glupie pytanie :D  chyba bedziesz sie smial ale jak kupilem te kolumny to teraz zauwazylem ze jeden dach sie jakos dziwnie lepi . Juz czyscilem to czym moglem i dalej sie lepi . Czy te kolumny mozna czyms pomalowac ,polakierowac od gory czy nie wiem ,Moze okladzine jakąs? Tyle ze dach jest nieregularny z oblosciami ze wstawką z gumy jakby .Masz moze jakis pomysl na renowacje i przerobke samych skrzynek? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od gory jest gumowa wstawka na caly dach oprocz miejsca nieco z przodu ktore patrzac z gory tworzy ksztalt owalny zaokragleniem w tył kolumny . To zaokraglenie jest dodatkowo inaczej(wiecej) wyplukle niz reszta dachu .No i problem jest z tą reszta dachu .Czyscilem to juz z 50 razy srodkiem usuwajacym tluste zabrudzenia W5 ale nic to nie daje . Dlatego mysle zeby to czyms pokryc tylko obawiam sie ze jakas farba np akrylowa moze od tego odpasc(tworzywo przypominajace troche gume ) choc farba akrylowa powinna sie wlasnie trzymac takich powierzchni (teoretycznie) 

 

Na bokach jest okleina drewnopodobna ale gora jest nieodgadniona co to jest 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sie domyslam ze duchem swietym nie jestes :D  ale znowu pomogles . Teraz wiem czego szukac i moze to cos da a jak nie to pomysle czym to zagruntowac i wybiore z palety RAL jakis podobny kolor i prysne sprayem i bedzie prawie tam samo ale kurz sie nie bedzie do tego przylepial i bedzie mozna bez problemu je odkurzyc  .Drugi dach jest lepszy ale generalnie to oba sie troche lepią z tym ze jeden bardziej 

Nie wiem czy to ma siarke w skladzie ale opis ze guma robi sie sliska napawa nadzieją https://www.motochemia.pl/sonax-preparat-do-czyszczenia-pielegnacji-gumy-300ml-p-2268.html  Warto wyprobowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick serdecznie ci dziękuje ze chcialo ci sie szukac :)  Oczywiscie twoje propozycje przekazalem znajomej 

Co do mnie zas to sprawa modyfikacji kolumn w SO wyglada tak iz bedzie wymiana wysokotonowca na SS  D2995/9500 oraz na moją dodatkową prosbe proba delikatnego przestrojenia bassreflexu majaca na  celu spowodowanie nizej schodzącego basu no i  wiadomo ze modyfikacje i zestrojenie zwrotnicy ,wymiana okablowania  jesli bedzie taka potrzeba oraz chcialbym jeszcze wymiane zworek i zrobienie ich  dwie .

W razie gdyby cos mi sie nie podobalo ewentualną korekte zmian tonalnych lub innych moich wskazówek mam bezpłatnie 

Tak wiec sprawa przedstawia sie ja powyzej 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że przeróbki wyjdą na zdecydowaną poprawę, bo to są dobre naprawdę głośniki wysokotonowe. Mimo że można na ich temat przeczytać rożne rzeczy i są to dość stare konstrukcje. 

Ciekaw też jestem wrażeń znajomej ze sprzętu. Ty też tego posluchasz ?

Trochę się obawiam o podłączenie CHORD CARNIVAL SILVERSCREEN BIWIRE , bo to są wprawdzie kable do podłączenia dwukablowego a w tych głośnikach są pojedyncze przyłącza, ale w takiej konfiguracji są podobne lecz lepsze od CHORD ODYSSEY , który jest od niego droższy. Za to przy CARNIVAL SILVERSCREEN BIWIRE złe podłączenie może się skończyć zwarciem, Dlatego wcześniej warto połaczyć przewody po 2 koszulkami termokurczliwymi lub jakąkolwiek taśmą samoprzylepna lub izolacyjną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ze piszesz obiektywnie (o to prosze)  :) Tez mam stracha jak to bedzie ale ...juz wiem ze u mnie inaczej sie nie da i  albo inne kolumny albo modyfikacja tych co mam .Jeszcze pytanko jak mozesz po ile sa monitory  z takimi glosnikami SS jako wysokotonowe? Najtaniej za ile kupie firmową konstrukcje? 

Niestety nie bede mial mozliwosci sluchac sprzetu znajomej (duuza odleglosc) Moge co najwyzej przekazac jej opinie.

Wszystkie wzkazowki na temat okablowania jej przeslalem i dziekuje za to :) 

 

Pozdrawiam serdecznie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firmowymi głośnikami sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Na potrzeby producentów komercyjnych były często produkowane nieco zmienione wersje głośników, często niekoniecznie lepsze , lecz nieznacznie różniące się aby utrudnić podrabianie kolumn. To jak zagra całość jak już pisałem zależy od wielu rzeczy i nie jest to takie oczywiste. Można jednak przyjąć że jest to klasa głośnika na poziomie jakie  można spotkać w monitorach za kilkanaście tyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie :)  Rozumiem co napisales . Borąc na celownik sprawe zmian w celu utrudniania podrabiania kolumn to musze cos powiedziec bo bym sobie nie darowal tego . Nie ujał  bym tego jako proba podrabiania ale jako proba zbudowania wlasnej konstrukcji brzmiacej identycznie ale za duzo mniejsze pieniadze . Gdzie lezy  problem tak naprawde? Ano nie w tym ze zli ludzie chcą uczciwej frmie ukrasc ,podrobic i niecnie wykorzystywac konstrukcje do grania sobie w domu ale  niezdrowa sytuacja dlatego ma miejsce (chec podrabiania ) poniewaz te  firmy kaza sobie placic wyimaginowaną przez nich cene .Innymi slowy chcieliby zarabiac na tym zbyt duzo i to jest moim zdaniem wlasnie nieuczciwe i zlodziejskie dzialanie  chociaz ofcjalnie robi sie wszystko zeby sytuacje odwrocic i pokaza w zlym swietle tych co chcą podrabiac . To jest prawdziwy spisek producentow gdzie umawiają sie ze klasa taka i taka bdzie nie mniej niz po tyle i tyle a ceny windują sobie kosmicznie ze  zwyklej chciwosci .Pewna klasa jest warta przykladowo 10 tys a czy napewno jest tyle warta? Tak sobie zyczy firma i nie da sie kupic taniej bo inne firmy tez sobie tyle zyczą .Dlaczego? Bo dlaczego nie :D  skoro mozna wycisnac az tyle i placą to niech placą i zrobią wszystko zeby tak bylo nadal .Nie ma zadnych granic jesli chodzi o procentowy zysk .Jak cos np jest warte 5 zl to jak sie da sprzedac  za 5 tys co czemu nie? A jak dalo by  sie  za 5 mln to tym lepiej .Tak mysla firmy (prawo ekonomii zeby wycisnac z cytryny tyle soku ileona posiada czyli do konca) 

Sorry ,sorry MobyDick ;) troche nie na temat moze ale dla  potomnych napisalem :D 

 

Wracajac do tego co napisales dalej zrozumialem ze dane glosniki hajendu (miodnosci i dzikiej przyjemnosci grania ;) )   nie czynią bo trzeba jeszcze umiec je zastosowac ale te glosniki  sa (dobrze zastosowane ) warte tzw zachodu . 

Nie nadaze ci dziekowac :) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisał bym to raczej tak, że dobry producent głośników zbudował je tak aby uzyskać bardzo dokładne przetwarzanie zmian napięcia na ruchy membrany w  wyniku których mamy niskie zniekształcenia i słabe pochłanianie bardzo delikatnych zmian. Do tego w tych głośnikach udało się uzyskać bardzo liniową charakterystykę pasma przenoszenia tego głośnika, do tego mogą grac dość głośno. Wbrew pozorom nie jest to łatwe wszystko razem. Ten z końcówką 9700 jest jeszcze bardziej szczegółowy, jednak mniej liniowy w swojej charakterystyce. Jest uważany za lepszy i dlatego jest trochę droższy. Mówienie o miodności dźwięku bardziej bym odnosił do dźwięku jako całokształtu kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim :) 

Raport z pola bitwy wyglada tak ze narazie nic sie specjalnego nie dzieje . Interkonekty i kabel zasilajacy od Mateusza zostaly odeslane nie dlatego ze to sa zle kable czy cos, ale nie wnoszą one absolutnie nic do mojego systemu .Nie ma zadnych slyszalnych dla mnie zmian ani na minus ani na plus . Bedzie jeszcze DC blocker od Tomanka do sprawdzenia czy dziala i jak dziala u mnie (tak z ciekawosci go zamowilem ) 

Sprawa kolumn zostala narazie zawieszona ale raczej w koncu bedzie ta wymiana wysokotonowek 

Pozostanie pozniej zmiana wygladu kolumn bo te wstawki gumowe na górze sa chyba rozwulkanizowane i z tej przyczyny  jedna wstawka sie bardziej jakby 'lepi" od drugiej ,wymienie tez material maskownic (zaciagniete oczko w jednej) No i jest peknieta na gorze jedna z maskownic (plastik) Wszystko inne jest w porzadku . Tutaj w sprawie wygladu mam dwa pomysly . Jeden to obicie ekoskórą gory wraz z bokami i spodem . Drugi to uzycie folii termoplastycznej na same "dachy" Lub moze na calosc? Jak macie jakies pomysly odnosnie tego to piszcie :) 

druga sprawa to zaczynam myslec o zmianie transportu z laptopa na cos innego z uwagi na wygode ale tez polepszenie dzwieku z Tidal .

Tutaj sa 2 opcje a wlasciwie 3 :  Uzycie Raspberry Pi wraz z nakladką coaxial i takie polaczenie z Xsabre lub to samo ale uzycie nakladki z XLR i takie polaczenie z Xsabre .Ktore da lepszy efekt? 

Opcja 3 : Streamer np Yamaha wxc50 no i tu bylo by drozej ale narazie nie patrzcie na cene ale na to jak bedzie to dzialalo jakosciowo oraz czy apka sterujaca bedzie OK 

Linki : Ekoskóra https://allegro.pl/eko-skora-skaj-derma-material-obiciowy-tapice-i5902424146.html?msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Folia termoplastyczna  https://allegro.pl/folia-carbon-3d-50cm-x-127cm-termoplastyczna-hit-i6800398878.html#thumb/1

Nakladka do Maliny z coaxial https://www.allo.com/sparky/digione.html

nakladka z XLR  https://www.hifiberry.com/shop/boards/hifiberry-dac-pro-xlr/ do tego taka obudowa https://www.hifiberry.com/shop/cases/steel-case-for-hifiberry-dac-xlr-black-cover/

 

Poprosze o opinie :) 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...