Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

7 godzin temu, THX1138 napisał:

Hej MobyDick :) 

No wiesz  jak Audiowit zna takie kable likwidujace sybilanty to niech poda jakie to .Sam napisal to ja czekam jakie to kable sa 

No już nie bądź taki perfidny  Chyba się trochę chlopak zagalopował  .

Nie takie rzeczy ludzie piszą

Vdh The First

To była ostatnia moja rada. Taka jest wdziecznosć za  poświęcanie udziom czasu. Życzę powodzenia.

7 godzin temu, THX1138 napisał:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit no błagac o te rady nie bede jak nie chcesz ich udzielac. Nie wiem o co ty sie obrazasz skoro to sa twoje slowa z twojego postu i sam to napisales to moglbys teraz zweryfikowac swoj post z 2017 r lub podac te modele kabli ktore likwidują sybilanty.

Wiesz co? Ja tez pomagam ludziom i to bardzo wiele ale nie w tematach audio i nie oczekuje ze ktos bedzie mi dziekowal na kolanach i uznawal mnie za niepodwazalny autorytet lub wrecz Góru w danym temacie. Kogos nazywasz oszolomem a sam nie potrafisz odniesc sie do wlasnych slow sprzed roku i zamiast tego wolisz przywalic focha i stwierdzic wielką niewdzięcznosc za twoje rady . Zastanowiles sie kiedys nad tym czy jestes nieomylny? Bo moze tu lezy problem a dokladnie w Ego. 

Tak wiec nie dowiem sie czy istnieją kable likwdujace sybilanty a juz nie chce przyczepiac sie do tego ze potrafia one ponoc zmienic system nie do poznania.

Zostawiam to bez komentarza 

PS Audowit publicznie chcialbym ci podziekowac za doradzenie mi Xsabre oraz inne rady i nie chcial bym zebys czul sie niedowartosciwany pod tym wzgledem ze jak sam napisales ,cytuje :  "To była ostatnia moja rada. Taka jest wdziecznosć za  poświęcanie ludziom czasu" koniec cytatu . Tak wiec ja chcialbym wlasnie podziekowac za poswiecony mi czas i doceniam to ze w ogole chcialo ci sie z takim kompletnym laikiem audio rozmawiac a na dodatek z oszolomem choc wiem,pamietam napisiales pozniej ze to byl zart to jesli tak to bardzo nietrafiony .

Sadzilem ze na PW po prostu powiesz cos w stylu "przepraszam ze nazwalem cie oszolomem ,no wiesz ponioslo mnie etc" 

Jeszcze raz dziekuje ci za wszystkie rady i ze poswieciles swoj cenny czas dla mnie . Klaniam sie pieknie i bardzo nisko z tego powodu a piers rozpiera mi wdziecznosc tak wielka ze az chce te piers rozerwac .Nie wyobrazalem sobie do tej pory ze ktos moze byc tak bardzo wspanialomyslny i poswiecic mi swoj czas na porady .Czuje jakby to sam Zeus pofatygowal sie z Olimpu i spojrzal na mnie swym łaskawym wzrokiem a ja powinienem pasc na twarz i kajac sie .

 

To powyzej to byl oczywiscie zart :D 

 

Pozdrawiam 

PS MobyDick znalazlem trzy Equalizery na winde ponoc dzialajace z Tidal .Rzucisz okiem ? Lub moze ktos inny z forumowiczow bedzie dobrze znał ten temat?

https://sites.fastspring.com/sonicstudio/product/amr4cat

https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

https://sourceforge.net/projects/peace-equalizer-apo-extension/

 

No i jeszcze tak jak wczesniej pisalem pozostaje Foobar 2000 i Jriver 

Prosil bym opinie i rade ktory wybrac.W ktory byscie celowali w moim przypadku? 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem Ci vdh the first. Nie jest to dobry kabel, bo kable powinny być przejzyste. Ale jak już chcesz się bawić w eqalizację to lepiej The first. Żeby nie być golosłownym to przejzyj internet i poczytaj o the first. Jako, że jestem omylny masz tu opinie wlascicieli, a nie recenzję z periodyków.

http://www.audiostereo.pl/van-den-hul_the-first_kable-sygnalowe-interkonekty-45-1333-16.html

Jeszcze jest lepszy belden,  ( nie jest tak dosadny w dzialaniu) ale jak widać u Ciebie nie działa. To kabel, ktory nie psuje za bardzo dźwieku i unika podkreslenia sybilantów. Wiesz jakiego beldena kupileś?

To nie jest foch. Po prostu w takim tempie i masz tyle pomysłów, ze kazda moja rada bedzie zła. Unikasz sluchania i porównywania. Nikt dobrze Ci nie doradzi jesli nie bedzie wiedzial co lubisz. Narazie wiemy tylko, ze Paradigmy Ci się podobają ale nie podobaja Ci się sybilanty. To mało informacji. Sybilanty są rzeczą normalną. Trzeba wiedzieć jakie sybilanty. Wycięcie gornego srodka spowoduje, ze po prostu nie bedzie gornego srodka. Niezaleznie od nagrania jakie puscisz. Bedziesz korygowal kazdy kawałek? Załóż limiter na pasmach, to juz lepsze rozwiazanie choc dla mnie nie do przyjęcia. Jeszcze lepszym rozwiazaniem są filtry ale nie wiem czy wogole sa dostepne na rynku amatorskim. 

A masz juz ustawiony sprzet jak bedzie docelowo stał. Wspominałeś o remoncie. Dobrze pamietam?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit czy ty stąpasz czasami po ziemi czy tylko przebywasz na wyzynach Olimpu :D Chodzi ci o interkonekty? Bo znalazlem weglowy Ultimate za 1350pln  2 x 1m  to jest dla mnie duza cena jak za dwa druciki .O ten ci chodzilo ? 

Kazdy jest omylny w mysl trafnej maksymy "Errare humanum Est" to nie byl przytyk tylko do ciebie .Skoro belden jest lepszy a u mnie nie dziala no to logika ze ten co teraz podales nie bedzie dziala skoro jest mniej dobry (ale nie wiem moze sie myle) 

W takim tempie i mam tyle pomyslow ze nie nadązasz? :D No watpie przeciez inteligentny facet z ciebie bo z innym juz bym dawno urwal tę rozmowe wierz mi.No taki pomyslowy oszolom ze mnie juz :D ale chyba lepiej sypac pomyslami niz byc pasywnym intelektualnie i czekac na gotowce z forum .I tu bym sie w takim ukladzie zgodzil z tobą ze nie warto wtedy poswiecac komus swojego czasu .Widzisz ze staram sie ten problem rozwiazac na rozne sposoby I slucham twoich i innych rad z forum i dlatego m in kolumny nie pojechaly jeszcze do SO . Zgadzasz sie ze mną? Slucham i porownuje sorry ze nie kolumny bo ponoc kablem moge zlikiwidowac sybilanty totez przesluchuje kable (w tej chwili 3 interkonekt ) i pierwszy zasilajacy (ale bedzie jeszcze drugi )

Zostawmy to co ja lubie a skupmy sie na tym  o co prosze a prosze o rozwiazanie mojego problemu z sybilantami  bo to jest jedyny problem jak narazie .Zestaw nie stoi tak jak powinien bo pisalem ze remont zaczyna sie w pazdzierniku (ale ok nikt nie musi tego pamietac ;)

Jakie sybilanty? A mozesz powiedziec jak to mam sprawdzic jakie to sa sybilanty? Napisalem wlasnymi slowami ze to zbytnie akcentowanie 'S" ,"C" ,SZ" ,CZ" chyba wszystko ale musal bym posluchac jeszcze raz czy nie przeoczylem jakichs jeszcze 

Sadze ze moze da sie equalizerem zlikwidowac jednym ustawieniem wszystkie sybilanty na kazdym nagraniu(moze sie myle)   ale nie wiem ktory wybrac player do Tidal bo szczerze nie chce mi sie przerzucac wszystkich co znalazlem i dlatego czekam moze ktos cos podpowie (poza tym nie chcialbym zasmiecac kompa  instalacjami i deinstalacjami  bo potem wlasciwe czyszczenie nie jest łatwe takie do zera ) i dlatego juz chcalbym wycelowac moze w cos co bedzie lepsze .Sklaniam sie do wyprobowania na poczatek Amarra Luxe bo podejrzewam ze moze to byc to czego szukam (no ale pewnosci nie mam ) 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak już pisałem nie mam i nie planuje instalować  Foobar 2000 i Jriver-a . Za głoski syczące najbardziej odpowiedzialne są częstotliwości z rejonu 3-4 kHz , Wiele kolumn ma wycofane 3 kHz , również często wtedy robi się górkę na 4 kHz i takie połączenie również może syczeć. Wcześniej wspominane Q350 mają w tym zakresie dołek na charakterystyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick dzieki :) To nawet juz wiem teraz jakiej czestotliwosci szukac .To duze ułatwienie :) O tych q350 musze w takim razie powiedziec tej znajomej bo to oznacza ze nie powinna z nimi miec w Tidalu tych sybilantow  co ja mam i finansowo tez jej taniej wyjdzie bo za 4tys kupi calosc ;) Polecil bys jej jakis kabel do tego zestawu? Taki na poczatek ktorym byc moze sie akurat trafi w 10 tke  ;) 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistsze :) najlepiej kupić kable miedziane, a potem można się bawić w nieskończoność porównując je z innymi o różnych wymyślnych nazwach :) Jak coś jest źle na normalnych kablach to nie można liczyć że będzie dobrze po ich zmianie na jakieś magiczne. Można za to liczyć ze będzie trochę lepiej lub trochę gorzej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MobyDick napisał:

Oczywistsze :) najlepiej kupić kable miedziane, a potem można się bawić w nieskończoność porównując je z innymi o różnych wymyślnych nazwach :) Jak coś jest źle na normalnych kablach to nie można liczyć że będzie dobrze po ich zmianie na jakieś magiczne. Można za to liczyć ze będzie trochę lepiej lub trochę gorzej.

To co ?Niech sobie moze wezmie Kimber Pr4 ? Kurcze no ja malo znam kabli :D 

Ale czy  takie krecone w swietle ksiezycia i polerowane przez japonskie dziewice nie byly by lepsze? :D (Okreslenie znalezione na ktoryms forum) :D 

PS Wracajac do mnie .Zle zrozumialem i tak wam napisalem ale Sonus Oliva chce wymienic tylko wysokotonowy (na taki co pisalem SS 95 nowe lub lekko uzywane SS 97) srednioniskotonowy by zostal. Czy to oznacza ze charakter Paradigmow pozostal by taki sam ale z lepszą gorą? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MobyDick napisał:

Za głoski syczące najbardziej odpowiedzialne są częstotliwości z rejonu 3-4 kHz , Wiele kolumn ma wycofane 3 kHz , również często wtedy robi się górkę na 4 kHz i takie połączenie również może syczeć. 

PARADIGM STUDIO 20 v.5 mają zakres 3-4kHz nawet znacznie wzmocniony powyżej poziomu średniego.

22010-max_paradigm_studio_v_lab.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V3 też miały górke w tym zakresie a charakterystyka V4 ma wygladać tak 

307Paradigm.3.jpg

 

I tu widać w tym zakresie fragment dość płaskiej depresji .

A wracając do kabli to zawsze mówię żeby nie kupować wcześniej ani wraz ze sprzętem kabli które mają być docelowe, jeśli trzeba na nie wydać więcej niż kilka zł za metr na głośnikowe. Bo to zależy co się komos podoba i jak sobie lubi słuchać.

Samo podkreślanie sybilantów może nie zależeć od górek i dołków, tylko od rezonansów w membranie, co jednak często objawia się nierównościami w takiej charakterystyce. Najlepiej takie rzeczy widać na charakterystykach wodospadowych. Wtedy widac przy jakich częstotliwościach jest dłuższy czas wygasania drgań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MobyDick napisał:

V3 też miały górke w tym zakresie a charakterystyka V4 ma wygladać tak 

307Paradigm.3.jpg

 

I tu widać w tym zakresie fragment dość płaskiej depresji .

Skąd masz ten wykres Moby? Jakiś takie dziwnie wyrównane to pasmo. Tak to chyba tylko Niemcy stroją swoje kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

Jak widać nie tylko Niemcy . Trochę też zależy od metody pomiarów.

https://www.soundandvision.com/content/paradigm-reference-studio-20-v4-speaker-system-ht-labs-measures

Wykres jest robiony metodą "a five-point average of axial and +/–15-degree horizontal and vertical responses". Pewnie dlatego wyszedł taki gładziutki. Moim zdaniem ten wykres niewiele nam mówi.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta charakterystyka V4 wygląda bardzo dobrze, poza tym że bas nie schodzi zbyt nisko. Wygląda tak jakby wtedy bardziej zależało konstruktorowi na liniowości. V5 wyglądają z wykresów na kolumny które mają grac bardziej emocjonalnie, dynamicznie i z większa dozą agresji, mimo że wyglądają z zewnątrz niemal identycznie.

Tak wygląda charakterystyka kolumn KEF R300

39484-kef_r100_lab1.jpg

a tak KEF LS50

21989-max_kef_ls_lab.jpg

Tu można by się spodziewać podkreślonych sybilantów , a tak nie jest.

Czy one wyglądają na Niemieckie kolumny :)  ?

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

Ta charakterystyka V4 wygląda bardzo dobrze, poza tym że bas nie schodzi zbyt nisko. Wygląda tak jakby wtedy bardziej zależało konstruktorowi na liniowości. V5 wyglądają z wykresów na kolumny które mają grac bardziej emocjonalnie, dynamicznie i z większa dozą agresji, mimo że wyglądają z zewnątrz niemal identycznie.

Moim zdaniem "płaskość" wykresu jest skutkiem wspomnianego przeze mnie uśrednienia. Być może V4 i V5 mają bardzo podobne pasmo przenoszenia. Zwróć uwagę na czerwoną linię (podbicie) i żółtą linię (osłabienie) na moim wykresie w zakresie 3-4 kHZ. Jeśli wyciągniemy z nich średnią (jak na Twoim wykresie), to wyjdzie, że ta część pasma jest idealnie wyrównana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

A ma już do czego te kable podłączyć ?

No skąd. Tylko o to chodzi ze jak kupi ten zestaw no to jak go odslucha? Musi przeciez jakis kabel miec ;) to tylko o to chodzi .Posłucha sobie (juz ją uczuliłem na sybilanty) i sprawdzi czy pasuje . Po tym co powiedziales dzis to wezmie c338 i kefq350 .

 

Te kolumny ogolnie pasują (teoretycznie) bo maja ten dolek na 3-4khz jak mowiles (moze to cos da) no i sama konstrukcja ze nie trzeba byc idealnie w polu odslychu (tak wyczytalem o nich ).To mi sie wydaje ze jest dobrze ale wiesz... sama sobie musi sprawdzic .

PS A co do mnie to napisze jeszcze raz bo chyba to gdzies umknelo w postach ze Sonus Oliva ma zamiar wymieniac tylko wysokotonowy na taki jak podalem czyli SS 95(nowe) lub SS97 (lekko uzywane) ciekawy jestem twojej opinii wzgledem tego czy po tym zabiegu paradigmy beda mialy swoj charakter .Juz wiem ze ogolnie one sa na gorze za agresywne troche tylko ze nie chcial bym zeby pozbawic je uderzenia ,dynamiki ,basu bo ja to jeszcze bym tego im dolozyl a zabral te gore agresywną  i dal cos wyraznego ale jedwabistego (lagodne nie meczace brzmienie gory ale szybkie ,dynamiczne,wyrazne ) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

 Taki pomiar powinien lepiej oddać ogólną charakterystykę dźwięku jakiej można się spodziewać.

Tak, jeżeli ktoś posiada umiejętność przebywania naraz w pięciu miejscach. O charakterystyce pasma w sweet spocie nie mówi nic.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej sensu ma charakterystyka pod kątem z jakim kolumny mają być w praktyce używane. Czasem producenci informują o tym w instrukcji obsługi. A uśrednienie uzyskuje się przez przestrojenie szumem o pewnej szerokości pasma. Wtedy niwelowane są poszarpania charakterystyki. Ostatecznie kąt odsłuchu najlepiej dobrać sobie eksperymentalnie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam ze nie bede bral udzialu w waszej dyskusji ale nie mam wiedzy w tym zakresie wiec ...siedze cicho ;) 

Z nowosci : Przyszedl pilot od Audio GD oraz przetestowalem Camarro czyli playera do Tidal 

Pilot jak pilot dziala ;) jest to dosc masywna sztabka aluminium ze zdejmowaną na 4 wkrety klapką od spodu ktora biegnie na calosci i tam sie wklada baterie (2 x mniejszy paluszek ) panel przedni to okrągle przyciski w jeden linii po srodku tez z aluminium od gory channel + ,Ch- ,Settings ,Vol +  i Vol -  i tyle ;) glownie potrzebny byl jako regulacja glosnosci tak wiec spelnia swe zadanie .

Zas Camarro posiada equalizer z paroma ustawieniami gotowymi oraz wlasne ale ... to nie prosta sprawa i tu Audiowit mial racje . Jak pomaga na jedno to spierdzela reszte i tak mozna sie bawic w kolko . Generalnie tez na kazdym gotowym proflu gra gorzej niz bez equalizera . Problemu nie rozwiazuje a ponadto sama aplikacja jest mulowata (trzeba czekac zeby przewinąc utwory w ulubionych ) czy gra na tym lepiej? probowalem ASIO i cos tam jeszcze (co sie dalo ) moim zdaniem lepiej gra na Tidalu desktopowym (lub tak samo) (A i zeby ktos nie pomyslal ze ta  mulowatosc to wina laptopa to dodam ze jest  to testowane na dobrym ,szybkim lapku (procek i7 ,ddr4,SSD ,bez aktualizacji microsoftu po mojej wlasnej optymalizacji  ) 

No i juz nie chce mi sie po tej probie sprawdzac tamtych innych playerow(moze sprawdze kiedy indziej)  .Reasumujac equalizerem swojego problemu nie rozwiaze .No i teraz znowu chodzi mi po glowie wymiana wysokotonowki 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się domyślać ze chodzi o porównanie SS D2905/950000 i D2905/970000 . Łatwo sprawdzić że D2905/970000 jest droższy i mniej liniowy w charakterystyce. To jak będą grały zależy w dużej mierze od ich aplikacji. Zależy też co się komuś bardziej podoba. Potencjalnie D2905/970000 ma szansę zagrać trochę ostrzej. D2905/950000 ma bardziej liniową charakterystykę. Jednak po działaniu na niego filtrów i współpracując z głośnikiem przenoszącym niższe częstotliwości to się zmieni.

To czy kolumny będą grały lepiej , gorzej i na ile inaczej zależy od tego jak się ich użyje. Można użyć bardzo dobrych głośników i uzyskać marny efekt.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MobyDick napisał:

Mogę się domyślać ze chodzi o porównanie SS D2905/950000 i D2905/970000 . Łatwo sprawdzić że D2905/970000 jest droższy i mniej liniowy w charakterystyce. To jak będą grały zależy w dużej mierze od ich aplikacji. Zależy też co się komuś bardziej podoba. Potencjalnie D2905/970000 ma szansę zagrać trochę ostrzej.

Szkoda ze SS97 ostrzej moze zagrac bo to sa te lekko uzywane i moze te z hajendu ;) a jak sam mowiles sa juz tansze sygnowane SS i moga to byc te SS95 ale..w du*ie z tym .Wazne zeby graly tak jak trzeba . 

No to jesli juz chyba tzreba sie zdecydowac na SS95 jako potencjalnie łagodniejsze . 

Moze pi razy drzwi wiesz jaka byla by roznica (mniej wiecej) miedzy tymi co siedza teraz w Paradigmach v4 a tymi SS95 .Bo widze ze duzo wiesz:) Pomijajac oczywiscie ich łagodniejsze odtwarzanie wysokich tonow 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...