Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
emenems

Głośniki do telewizora do filmów, muzyki i sporadycznego grania

Recommended Posts

Witam,

Zamierzam kupić głośniki do telewizora. Z uwagi na niewielkie wymiary pomieszczenia zastanawiam się nad zestawem 2.0 lub 2.1. Mają one w gruncie rzeczy zastąpić słabe głośniki z telewizora. Zastosowanie będzie bardzo szerokie, najczęściej oglądam telewizję lub filmy na netfixie, ale chciałbym, żeby sprzęt posłużył także do słuchania muzyki oraz sporadycznego grania. Wstępnie myślę nad głośnikami Klipsch R-15M. Lubię dobrze brzmiący bas, dlatego zastanawiam się mocno nad dokupieniem subwoofera Klipsch R-10SW. Nie wiem czy jest to dobry wybór, ponieważ jest to najniższy model subwoofera tej firmy. Do tego potrzebny będzie też wzmacniacz/amplituner, ale w tej kwestii zdaję się w 100% na Waszą pomoc. Zastanawiałem się także nad głośnikami 5.0 lub 5.1, ale w przypadku mojego pomieszczenia jest to chyba bezsensowna inwestycja. Prośba o pomoc w dobraniu sprzętu do moich potrzeb oraz o opinie na temat podanych głośników. Myślałem jeszcze o Klipsch R-26, ale chyba nie wykorzystam ich potencjału w takiej przestrzeni. Do wiadomości dołączam podgląd pomieszczenia.

Z góry dziękuję za pomoc.

rozkład.jpg

Pomieszczenie, cześć odsluchowa nie jest duża. Spokojnie możemy zastosować kolumny podstawkowe. Optymalny będzie zestaw Klipsch R-15M wspomagany subwooferem R-10SW, spokojnie taka konfiguracja sprawdzi się idealnie. 

Jako amplituner zastosowałbym Onkyo TX-8270. To dobre urządzenie, w pełni wyposażone i przede wszystkim posiadające złącza HDMI, które dają możliwość podpięcia wszystkich źródeł audio-video i wyprowadzenia tylko jednego kabla HDMI do telewizora. Połączenie Onkyo z Klipsch będzie OK.

Jeśli chcesz dobrze brzmiacy bas to nie możesz brać pod uwagę tych klipsche. To twardy punktowy dość płaski dźwięk. Do stereo bardzo słabo. Tanim kosztem. Lepiej wziąć magnata 753, indiana linę tesi 261 czy elac b6.

Do tego amplituner z HDMI Onkyo 8270 lub lepiej brzmiący bez HDMI Yamaha rn803.

Piotrek

Bardzo dziękuję za pomoc. Podoba mi się propozycja z zaproponowanym amplitunerem. Piotrek, Q21 zaproponował połączenie kolumn klipsch z subwooferem. Czy wg Ciebie, Twoje propozycje dotyczące kolumn należy także połączyć z Subwooferem? Jeżeli tak to z jakim? Czy połączenie Klipsch R-15M z subwooferem Klipsch R-10SW nie da dobrego efektu? 

A może zastąpić kolumny podstawkowe podłogowymi z lepszym basem i odpuścić sobie subwoofer? Np Klipsch R26F. Czy ogólnie są to dobre głośniki czy może lepiej kupić model innej firmy?

Moim zdaniem nie da. Oprócz basu dużego z suba ma cykanie z monitorów i tyle. To nie ma nic wspólnego z muzyką. 

Czy do innych jest potrzebny sub? To zależy od preferencji. Jak chcesz przesuwać ściany to pewnie tak. Do klasycznego, naturalnego odsłuchu możliwe że nie.

Klipsch r26 to także cykanie z tym że mocniejszy bas. Lepiej używane RF starsze serię.

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować