Skocz do zawartości

Porada dotycząca taniego, przyzwoitego systemu audio


mintymike

Recommended Posts

Witam,

jak zapewne milion innych ludzi przede mną (i po mnie), chciałbym skompletować jakiś niedrogi i prosty system stereo, żeby grał. Wiem - takie postawienie sprawy zapewne wywołuje drgawki u audiofilów (względnie pogardliwe prychnięcia), niemniej nie mam ogromnych potrzeb, a słowa kluczowe tutaj to: gramofon, winyl, spotify. Mógłbym po prostu pójść do sklepu i kupić sobie wieżę hajfi - i też by grało - no ale jednak człowiek osiągnąwszy pewien wiek chciałby mieć coś więcej. 

Po pierwsze - czy ten wzmacniacz da radę: https://allegro.pl/technics-su-3500-piekny-vintage-zadbany-i7432688286.html

Czy poradzi sobie z obsługą tego gramofonu: https://allegro.pl/gramofon-dual-cs-741q-super-stan-i7433075936.html

No i brakuje mi jeszcze kolumn. Może ktoś coś poleci, w przedziale cenowym "Tanie i Pewne"? 

PS. Nie jestem hipsterem, który musi mieć "vintage". Wzmacniacz wyszukałem kierując się marką, która od dziecka kojarzyła mi się z czymś solidnym, a gramofon pochodzi z tego forum, z innego wątku. 

Szacunek!

Edytowano przez mintymike
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny wydać do 3000.

Salon 16m

Electro, Jazz, Klasyczny Rock (Stonesi, Floydzi, Zeppelini).

Jestem nowy w Warszawie. Obstawiam, że coś tu pewnie jest, ale ja tego jeszcze nie sprawdziłem. 

PS. Co do głośników, w innym wątku ktoś polecił Magnaty Quantum 673. To by zabrało 1/3 budżetu i zostaje circa 2k na resztę. Budżet nie jest sztywny, jeśli 500 zł więcej znacząco powiększy jakość, łyknę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj brat ma taki oto sprzet Technicsa jak widac amplituner z korektorem(procesorem) i gra to naprawde bardzo fajnie.Jest moc dynamika i nie ma problemow z gora czy srodkiem pasma.Jedyny minus to przy niektorych plytach brak kontroli niskich tonow co objawia sie lekkim dudnieniem ale w jego poteznej kolekcji plyt jest tego bardzo malo.Uzywa tanich podlogowych kolumn Voice Kraft.Nie pamietam dokladnego modelu.I brzmi to naprawde bardzo dobrze choc wiekszosc audiofilow uznaje Technicsa za cos czego nalezy unikac.A gdy podlaczylem moje Melodiki BL40 bylo jeszcze lepiej.Z malych podlogowek fajne tez beda uzywane Mission M73i.Tez podlaczylem do Technicsa i gralo bez zarzutu.Tego wymienionego wzmacniacza SU 3500 nie znam.Amplituner na 16m pokoju mojego brata w ktorym slucha muzy plus te jego tanie podlogowki sprawuje sie uwazam fantastycznie.

IMG_20180415_152322.jpg

IMG_20180415_152302.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2018 o 13:57, j23 napisał:

Mit, żeby nie powiedzieć bzdura. To jest standardowy metraż do którego przeznaczone są małe podłogówki.

Niestety się z tym zgadzam.

W 16m u znajomego gramy na Heco 900 :P 16m to pomieszczenie gdzie duże monitory mają rację bytu ale podłogowe pasują równie dobrze.

To kwestia sprawdzenia w pomieszczeniu indywidualnie. I już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...