Skocz do zawartości

j23

Uczestnik
 • Zawartość

  78
 • Dołączył

 • Ostatnio

O j23

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Glasgow

Ostatnio na profilu byli

533 wyświetleń profilu
 1. klasy wzmacniaczy

  Nie za ma co Czyli Marantz PM6006, tak dla potwierdzenia tylko pytam.
 2. Wszystko jest w moim profilu.
 3. Rozumiem, że jest to półka cenowa Harbetha? Wręcz przeciwnie. Wyraźnie widać, że chodzi o wygląd - na zewnątrz. Tak, na wsUwkę - litości! https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4440-harbeth-super-hl5-plus-40th-anniversary.html W tej recenzji napisano, że to MDF. Byłbyś łaskaw przypomnieć mi gdzie to niby się "chwaliłem"? Z tym poziomem, to święte słowa. Niestety Hehe, nie tylko na wystawach. A ileż cmokania nad szerokością sceny było Basu co prawda nie było ale przecież bas jest taki nieaudiofilski Spokojnie, Silenzio się rozwija Tak, z tym że to już jest droga zabawa. Tak jak na wideo poniżej.
 4. Kolumna to nie instrument aby dopuszczać rezonanse. A drewno, chociażby ze względu na sezonowanie, jest dość upierdliwym materiałem. I co do konstruktorów kolumn wysokiej klasy, to tu przykład z gatunku "z tyłu liceum, z przodu muzeum": Swoją drogą, obudowa z MDF [emoji14]
 5. I przy tzw. ustawieniu angielskim wcale nie musisz, ponieważ odbicia mają pomijalne opóźnienie. Yamaha A-S1100 £1150 Tannoy Revolution XT6F £700 To spokojnie zostanie na źródło i kable - cen w Polsce nie znam.
 6. Dokładnie tak [emoji4] Ponieważ nie ma najmniejszego znaczenia czy sygnał ze wzmacniacza do kolumn dotrze jakiś tam ułamek sekundy szybciej. Swoją drogą "paździerz", ze względu na stratność, jest o wiele lepszym materiałem na obudowy kolumn niż np. sklejka, która rezonuje.
 7. To jest tzw. "wywód od d... strony" - to już prawdziwsze byłoby stwierdzenie, że miedź jest droższa Częstotliwość występowania w skorupie ziemskiej: miedź=55ppm, srebro=0.07ppm. Czyli srebro występuje 785 razy rzadziej niż miedź, ale kosztuje tylko 62 razy drożej niż miedź Natomiast co do konduktywnośći, to też szału nie ma: 63 vs 59 x10^6 S/m.
 8. klasy wzmacniaczy

  Aczkolwiek PM500x/600x a PM700x/800x/KI Pearl Lite to dwie RÓŻNE konstrukcje. BTW. Ja sam przechodzę ze wzmocnieniem na Yamahę ale w moim profilu masz przykład całkiem nieźle grającego zestawu - od źródła do kolumn.
 9. klasy wzmacniaczy

  Najpierw źródło
 10. klasy wzmacniaczy

  Marantz pm6006 to podstawowa klasa. Używany pm8003/8004/KI Pearl Lite to dużo lepszy wybór.
 11. Audiofilem jestem od ponad czterdziestu lat i to całe współczesne "sprzętofilstwo" najzwyczajniej w świecie mnie śmieszy AMEN
 12. Ja jestem święcie przekonany, że tzw. "audiofile" NIGDY nie osiągną swojego mitycznego "ideału" [emoji14] A co do wypowiadania się na temat "grających kabli sieciowych", to przypomina mi to walkę z homeopatią. Po prostu trzeba walczyć z ciemnotą i zabobonami
×