Skocz do zawartości
Piotrs

Dali zensor 7 czy canton gle 496

Recommended Posts

Witam 

Mam pytanie do Was. Które kolumny lepiej brzmią — canton gle 496 czy dali zensor 7? Mam na myśli muzykę różnych gatunków. 

Yamaha Rn602. Lubię brzmienie czyste, naturalne z dobrą stereofonią oraz sceną muzyczną. Zależy mi również na dobrej średnicy i basie. 

@Piotrs weź Yamahe i idź do salonu Denona, powinni mieć obydwie konstrukcje na stanie. 

Teoretycznie lepiej powinny sprawdzić się Dali- zawsze fajnie zgrywały sie z Yamahą. Nie wiem tylko, czy R-N602 nie będzie za słaba. Niech wypowiedzą się koledzy z branzy, którzy mają Dali na stanie.

Yamaha R-N602 jest wystarczająco wydajna do prawidłowego wysterowania obydwóch konstrukcji. Ja zdecydowanie wybrałbym z podanych przez Ciebie kolumny Dali, które zresztą bardzo dobrze współpracują z R-N602. Canton GLE w połączeniu z Yamaha może być zbyt twardy, jasny, suchy. Z Dali uzyskasz dobrze wypełniony, plastyczny dźwięk z dobrą podstawa basową.

A czy wybór ograniczony jest tylko do tych dwóch modeli? W podobnym budżecie masz np. bardzo dobrą konstrukcję Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 25, Q Acoustics QA3050i oraz wiele innych. Namawiam na odsłuchy.

Prawdę mówiąc zdecydowanie Dali.

Podstawowe modele Cantona właśnie z serii GLE mają pewne ograniczenia w dźwięku. Mianowicie bas lubi zadudnić a góra być nad wyraz dokładna.

Ale szukasz dźwięku 

15 godzin temu, Piotrs napisał:

Lubię brzmienie czyste, naturalne z dobrą stereofonią oraz sceną muzyczną. Zależy mi również na dobrej średnicy i basie. 

czyste bliżej Cantona

Naturalne zdecydowanie Dali

Stereofonia podobna

Średnica w Dali lepsza

Bas większy w Cantonach ale lepiej kontrolowany w Dali.

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się