Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Czas troche ponarzekać na słuchawki.

Pomiędzy utworami jest słychać delikatny szum, chyba powinna być cisza?

Drugie zdziwienie było, gdy podłączyłem się kablem USB do laptopa. 

A więc ... przestało działać Bluetooth i całe sterowanie i konfiguracja z telefonu już nie działa, ale to nie koniec, bo słuchawki w ogóle się wyłączyły/przeszły w tryb ładowania. Wystarczy zabrać kabelek od słuchawki i wszystko wraca ......... dziwne to. Ale oznacza to jeszcze jedno ... te słuchawki nie maja wewnętrznego daca i panel sterowania dźwiękiem ich nie rozpoznaje, dodam ze z telefonem jest podobnie a to duże rozczarowanie dla mnie. Jest jeszcze opcja połączenia tradycyjnym analogiem mały jack ALE ....  wejście w słuchawce jest mniejsze (2,5mm) niż to które znamy z telefonów i wymaga firmowego kabelka lub dedykowanego słuchawkom.

 

hmmm..... jestem mocno rozczarowany i dopuszczam myśl o zwrocie. Dźwięk to jedno i niewiele mogę mu zarzucić, ale tak ograniczona funkcjonalność (praktycznie tylko do Bluetooth) przy tej cenie mocno wpływa na efekt końcowy, co stawia pod znakiem zapytania ich pozostanie.

Dla tych co wymienione mankamenty nie są przeszkoda a zależy im wartościowym odtwarzaniu muzyki cdn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Ale oznacza to jeszcze jedno ... te słuchawki nie maja wewnętrznego daca

Wydaje mi się to niemożliwe. Uważałem że przez bt można przesyłać tylko dźwięk cyfrowo. 

22 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

opcja połączenia tradycyjnym analogiem mały jack

Tu dopiero omijamy dac w sluchawkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2024 o 21:01, Bogusław 66 napisał:

A to czemu Ci zginęło?

Wszystko poszło bo przeprowadzka. Od dłuższego czasu na walizkach. I słuchawki poszły w ruch. Przeprosiłem się. Wiesz jakie będzie teraz doznanie jak zomwu coś sobie sprawię ?:D Tydzien nie bede wychodził :D

 

Dnia 6.04.2024 o 23:30, Palmos napisał:

Wydaje mi się to niemożliwe. Uważałem że przez bt można przesyłać tylko dźwięk cyfrowo. 

No to musi tak działać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... czas coś napisać.

Jestem rozdarty w ocenie tych słuchawek, z jednej strony funkcjonalność (liczyłem na więcej) z drugiej dźwięk. (ach jak on się broni).

https://i.postimg.cc/mg88CyPV/P-20240405-122532.jpg

https://i.postimg.cc/RZMgWDZN/P-20240405-122829.jpg

prostota sterowania odtwarzaniem i wszystko w prawej słuchawce co dla mnie jest ważne to duży plus.

Dźwięk po Bluetooth jest .... swobodny i naturalny, to nie dovoltowane granie jak u Bowers PX7, dziwnym jest, jak można tak ukształtować dźwięk z ograniczeń wynikających z Bluetooth, bo Bose grają jak po kablu. I jeszcze ta imitacja wrażenia słuchania z kolumn. Ehh...  W końcu nie mam wrażenia ze słuchawki zsuwają się z głowy, a ich lekkości i wygoda noszenia mocno wpływa na komfort użytkowania.  Same słuchawki mają ukryte technologie 

Tryb Quiet - Wysokie tony są wyraźniejsze, a basy głębsze dzięki najcichszym ze wszystkich słuchawek nausznych Bose

Tryb Aware - Chcesz skorzystać z obydwu możliwości? Muzyka i dźwięki z otoczenia będą dochodzić do uszu z pełną wyrazistością.

Tryb Immersion - Połącz pełną redukcję szumów z trybem realistycznego dźwięku Bose, aby słuchać muzyki o jeszcze lepszej jakości. To najbardziej autentyczny dźwięk, jaki można uzyskać.

SPERSONALIZOWANE BRZMIENIE W TRZECH KROKACH:

1. Analiza kształtu Twoich uszu

2. Dostosowanie do różnych rodzajów zakłóceń

3. Personalizacja zapewniająca najlepszą jakość dźwięku za każdym razem

Gdy uruchamiasz przyciskiem te słuchawki po chwili usłyszysz krótki dźwięk, który mierzy twoje uszy a Bose pisze o tym tak .... 

Technologia Bose CustomTune to opatentowana przez Bose technologia optymalizująca odtwarzanie dźwięku, który słyszysz. W tym celu uwzględnia unikatową budowę Twojego ucha i przewodu słuchowego. Za każdym razem, gdy przy zakładaniu włączasz słuchawki, witają Cię one poprzez odtworzenie specjalnie pomyślanego dźwięku kalibracyjnego. Następnie analizują to, jak dźwięk ten jest modyfikowany przez kształt Twojego ucha. Słuchawki wykorzystują tę informację do dostrajania dźwięku pod kątem Twoich uszu. W ten sposób generują bardziej zrównoważone i wierne brzmienie.

------------

Minusy ..

Minusem jest delikatny szum, gdy muzyka nie gra i nie da się tego ominąć. Brak możliwości ON - OFF systemu redukcja hałasu.  

------------

 Podejrzewam ze do PC i fona nic więcej nie trzeba, a więc? ......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wrócę do słuchawek Bose .. dziś kolejny raz dałem się nabrać.

Chodzi o to, że jest wcześnie wiec użyłem słuchawek by nie budzić domowników a one znów to zrobiły i mnie oszukały, udając, że grają komputerowe głośniczki (zresztą tez Bose) a nie słuchawki.  I po raz kolejny nie dowierzam ustawieniom dźwięku w PC i ściągam słuchawki z głowy by się upewnić, że nie hałasuje na mieszkanie. Nie wiem, kiedy się przyzwyczaję? Chyba je sprzedam :12_slight_smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś kupiłem duży na owe czasy mądry telefon Samsung Node (1) tam były pchełki w zestawie. Potem postanowiłem kupić kolejne pchełki, ale firmowe i padło na Sennheiser ... jakieś 400 pro, w opisach zachwalane jako liniowe i dobre.

Ojj.... kiepsko się tego słuchało i z ulgą wróciłem do pchełek Samsunga, może nie były liniowe? ale dawały "fan" ze słuchania, pomimo że telefon już nie istnieje, ale te słuchaweczki ... mam nadal i czasami z nich korzystam(poczekalnia SOR).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław 66 napisał:

i czasami z nich korzystam(poczekalnia SOR).

Ten sor to zapewne coś ze służbą zdrowia ma wspólnego. Mieszkam w Niderlandach. 
Na wizytach u lekarza często korzystam z zatyczek przeciwhałasowych/low filter. Można porozmawiać/poczekalnia i przestać się denerwować/zająć myśli😊.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupowania nowego wzmacniacza czy Roksan Caspian 2 jest wart 8000 zł bo widzę ze przeważnie po 10 tysięcy sklepy chcą za niego. Wzmacniacz wyszedł bodajże w 2013 roku , naczytałem się wiem ze to klasa prawie high end tylko mocowo mu trochę brakuje. Mój Nad 356 ma 4 lata pora przejsc na coś lepszego caspian to podobne granie tylko ciut lepsze jakościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Jestem na etapie kupowania nowego wzmacniacza czy Roksan Caspian 2 jest wart 8000 zł bo widzę ze przeważnie po 10 tysięcy sklepy chcą za niego. Wzmacniacz wyszedł bodajże w 2013 roku , naczytałem się wiem ze to klasa prawie high end tylko mocowo mu trochę brakuje. Mój Nad 356 ma 4 lata pora przejsc na coś lepszego caspian to podobne granie tylko ciut lepsze jakościowo.

Troche nie ten temat :D

Caspian M2 jest już nieprodukowany.

Kosztował 10 ale i 12000 w swoim najlepszym czasie.

Jest wart 8K ale chyba po negocjacjach w sklepie da sięgo kupic nawet taniej.

ciezko o inny lepszy nowy wmacniacz w tej cenie. Co nie znaczy że pasuje 100% klinentom, zgadzasz się?

Nic mu mocy nie brakuej on ma zasilacz 900 W

Tak to najdłużej produkowany wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...