Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

14 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Już wiem grze różnica w graniu pomiędzy Moon 280D a DACem Eversolo

Podejrzewam, że jednak się nie skusze, ale mam ciche przemyślenia, że czas na zmiany w moim sprzęcie.

Napisz coś więcej z ciekawości. Sam nie słyszałem ale 2 znajomych po testach zrezygnowało.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tablet który jest już leciwy, bo to pierwszy Tab S ze starym androidem wiernie służy mi obecnie jako pilot/sterownik do Munich M1T i działa bezproblemowo, niestety soft EverSolo no stop się sypie i wysyła raporty o błędach możliwe, że ma za mało pamięci na dzisiejsze standardy, ale jednak  VitOS tego nie robi.

Inna sprawa, że w moim pendrive włożonym do gniazda USB we folderze "muzyka" mam coraz więcej dodatkowych folderów....

są już Alarmy, Audiobook, DCIM czyli folder na zdjęcia, Dokumenty, Download, Movies, Podcast nawet .. Ringtones itd czyli wewnętrzny soft na Androidzie działa. 

Co to za kretynizm!!!

--------------

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Napisz coś więcej z ciekawości. Sam nie słyszałem ale 2 znajomych po testach zrezygnowało.

dźwięk jest delikatnie rozjaśniony chociaż góra jest czysta a bardziej chodzi, że dźwięki mają lepszy kontur od tego z Moon. po drugiej stronie jest skromniej z basem, ale jest szybszy i znów kontur jest malowany grubsza kreską. Daje to poczucie, że słychać więcej.  Niestety brakuje wypełnienia, brakuje masy na basie, niby jest okey a jednak czegoś brakuje.

 

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Dzięki uprzejmości Stanisław z S4Home kurier podrzucił mi takie pudełko

P-20231005-145751.jpg

 

to chyba ten popularny ostatnio sprzęt do grania

P-20231005-150623.jpg

Zasadniczo nie ruszają mnie wynalazki typu Wiim Pro i jego odmiany, ale doczytałem, że w środku dwie kostki 9028 i ..... jest szansa na dobry dźwięk wiec? .......

 

 

 

 

 

Ale ja już tam nie pracuje :)

Pamiętasz?

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

Boguś , Ty się nie wygłupiaj , bo ja właśnie wytypowałem to urządzenie jako następcę mojego Pioneera N-70 :) 

EEEE to nie ten poziom grania.

Ok funkcjonalnie. Ale na pewno mu nie dorówna.

 

Poczytaj na audiostereo o nim. Tam jest jakieś dziwne redekodowanie.

Niektórzy na to narzekają. Jest cały temat o tym

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Asia napisał:

A ten wielki wyświetlacz ma opcję wygaszenia ?

Po pewnym czasie zamienia się w budzik i pokazuje godzinę a czy gaśnie całkowicie? nie wiem.

Ale wiem, że w tablecie jest przycisk OFF tylko potem trzeba skrzynkę odpalić z ręki, bo jest nie widoczna w sieci.

To nie jak w Node który non-stop jest pod prądem i zawsze gotowy do działania.

------

Irytuje mnie też wejście w zakładkę nowości w serwisie Qobuz gdzie zgubiło nazwy wykonawców (sprawdziłem Tidal i jest tak samo - wina softu)

https://i.postimg.cc/sgSHtryX/P-20231006-141856.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zauważyłem, że czekanie nic nie zmieni.

Niestety nie przekonuje mnie adaptacja androida w roli softu do tego grajka.

Jest za dużo irytujących mnie rzeczy. Przypomina mi się Ayon S10 ze swoim dziwnym softem, ale dziś wiem, że Ayon całkowicie zrezygnował z niego i zalecił używanie Roon swoim klientom.

Chyba miałem zbyt wygórowane oczekiwania względem tej skrzynki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Chyba miałem zbyt wygórowane oczekiwania względem tej skrzynki

Większość ją chwali , ale może miałeś wygórowane wymagania, to jednak bardzo dobry przeciętniak…

soft chiński nie jest może idealny, mam w pamięci irytującego maremote od matrixaudio, ale coś mi się wydaje, że większość twoich problemów wynika to z wiekowego tabletu…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W końcu zabrałem się za czytaninie AV 12/23

I tak przy recenzji nowego Note przeczytałem słowo końcowe .... co dało mi do myślenia.

Po zakończeniu testu napisałem do red.
naczelnego krótką notatkę: „jednak istnieją
jeszcze naprawdę dobre produkty, oferowane
za uczciwe pieniądze”. Node X brzmi
moim zdaniem lepiej od niedawno przeze
mnie recenzowanego odtwarzacza Eversolo
DMP-6. Owszem, skromny „Kanadyjczyk”
nie ma tylu funkcjonalności, wejść cyfrowych,
wyświetlacza okładek i paru innych
bajerów, ale jest o 1000 zł tańszy, ma fajnego,
bardzo przydatnego pilota i dźwiękowo
wypada ciekawiej. Gdybym sam miał
kupić odtwarzacz strumieniowy za 3000 zł
do słuchania muzyki, nie wahałbym się ani
chwili. ■

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Przesłuchałem już troche materiału muzycznego i chociaż nie znam ceny tego przewodnika małych prądów to podejrzewam ze pójdzie w tysiące.

sam używam 3 kabli cyfrowych, najszybciej słyszalne różnice pomiędzy nimi są w dolnym zakresie, AQ Carbon to szybki, ale deko twardy bas, PAD Genisis jest przeciwieństwem, nisko schodzący, mocny, głęboki ... ale kuleje jego precyzja, Siltech Classic 380D łączy bas z obu kabli, tylko ..... nie ma tego pierwiastka namacalności z Genesis i teraz Flame USB? ..................................... nie ma do czego się przyczepić! połączył wszystkie elementy w całość + jedna ogólna cecha dodatkowa, która szybko wyszła na pierwszy plan ... spokój.

cdn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A te z tyłu (avantgarde) też?

Nie.

Estelon długo się wygrzewa wiec Roman Aura`y "grzeje"

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To już znane i odsłuchane modele :D

No i jak? Bo ich nie znam.

Czego oczekujesz od kolumn pokroju Dynaudio 30ek a moze 50-ek?  Cena ich to okolice 70k

Pomimo innych driverów styl grania podobna do .... zapomniałem nazwy (foto)  

To jest tak ... na naszej pospolitej elektronice nie uzyskamy tego efektu jaki jest na salonowym sprzęcie, a jak wiadomo cały SET gra jak pozwala jego najsłabsze ogniwo.

Świetna selektywność poszczególnych instrumentów a właściwej trzeba napisać poszczególnych dźwięków. Troche niski bas mnie martwi, bo podobnie je te ze zdjęcia troche myszkuje po podłodze.  Zakres 50? może 70Hz troche traci szczegółowości. Może muszą się jeszcze wygrzać? może przez ten głośnik w podstawie w połączeniu z twardą podłogą? Nie wiem.

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Te z tyłu mi sie bardziej podobają... 🤩

Kolorystyka świetna, to prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Roman dał mi inny USB, to Oyaide, słucham go od rana i już wszystko wiem.

https://i.postimg.cc/FFMBSs67/P-20240326-092835.jpg

Porównuje go do mojego Siltech i to żaden krok do przodu, ba to nawet nie krok w bok, różnice są minimalne, jeden jest bardziej rozdzielczy a drugi schodzi niżej z basem, ot i tyle.  Oba przegrywają z kablem Słowika.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Czego oczekujesz od kolumn pokroju Dynaudio 30ek a moze 50-ek?  Cena ich to okolice 70k

Ja? Emitów? Nie za wiele. Pytałem o te bo ich nie znam.

Ale słuchałem kolumn za 70 paczek które dobrze nei grały.

21 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Pomimo innych driverów styl grania podobna do .... zapomniałem nazwy (foto)  

ok

21 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

o jest tak ... na naszej pospolitej elektronice nie uzyskamy tego efektu jaki jest na salonowym sprzęcie, a jak wiadomo cały SET gra jak pozwala jego najsłabsze ogniwo.

True:(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...