Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Próbowałem, ze starym wzmac.jest gorzej ale to słaby amlit.kd jest denon x520 i bas taki nijaki. Oczywiście jak porównam stary zestaw bez suba to nowy gra znacznie lepiej tylko pytanie czy w takim razie nie lepiej zostać przy starym bo w cenie sporo różnicy a ja jej aż tak nie czuję w dźwięku. Kolumny są wypożyczone nie nowe a więc wygrzane. Chyba że może inny wzmacniacz teraz wypożyczę może lepiej się zgrają z czymś innym może jednak jakiś ampli stereo spróbować? Może jednak przeprosze yamahe?

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Moby ma rację, musi się wygrzać sprzęt, ten Nad może być za mulisty do ciut tych ciepłych kolumn, podepnij starego wzmaka, pamiętaj wszystko musi się wygrzać żeby zagrało jak trzeba, a nie że otwierasz nowe z pudełka i już gra pełnią krasy 

Tak teraz weź inny wzmacniacz, popatrz pokombinuj teraz ze wzmakami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt raczej wygrzany sadząc po opakowaniach był już wielokrotnie wypożyczany. Nie chcę powiedzieć że to źle gra czuć tę moc przy wyższych poziomach głośnosci tego zamulenia specjalnie też nie słyszę ale może warto sparować te kolumny jednak z czymś innym bo ja chciałem zaliczyć opad szczęki a nie tylko wsłuchiwać się w niuanse.Tak szybko nie chcę sie poddawać może panowie ze sklepu coś doradzą ale weekend jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mego doświadczenia , miałem podobne wrażenia jak Nowy123 , tzn. kolumny o wartości w/w auror grały poprawnie (był mega bas , coś tam średnicy , kiepska góra) , nie było tzw. efektu wow. Pomijam dynavoice df-5 , bo te robią wrażenie a kosztują ~2500zł , tylko nie miały mięsistego basu jaki posiadają df-6ki ~3900zł.

Natomiast kolumny w budżecie 4500-6000zł to już była inna klasa i takie też wybrałem , od razu było fajnie , to ,że sala miała problemy z akustyką też nie przeszkodziło ;)

Nowy123 : musiałbyś podpiąć yamahę 803 by zapewne poczuć "fajniość" tych kolumn , aurory pewnie są zbyt ciepłe ,ew. polecam posłuchać tego co ja mam czyli focali 716 , w swym budżecie nie wiem czy mają konkurencję - tylko wzmak musi być z tych cieplejszych , na yamasze jest zbyt ostro i sucho :P  

btw a jak dac magic 100 bo nie wiem czy nie będę potrzebował takiego taniego ustrojstwa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nad nie gra wcale aż tak bardzo miękko, wysokich tonów raczej  mi nie brakuje. Troche dziwne jest to:muzyka z hdd podpięty do tv smart podany optykiem do daca a dac rca do wzmaka vs ten sam plik z pendriva podpięty do ieast pro30 do daca optykiem i rca do wzmaka. Dźwięk z tv jest głośniejszy i nieco ostrzejszy niż z tego drugiego. Ieast daje nieco taki przymulony charakter. A jesli chodzi o daca to nie wiem co ci odpowiedzieć, nie mam do czego porównać spełnia swoją rolę ale przydałoby się jeszcze jeden toslink.

Może spróbujemy yamahę? Muszę jeszcze na spokojnie jutro posłuchać bo dzisiaj po całym dniu już mam dość. Żona twierdzi że dla niej gra lepiej bo bas nie dudni z suba i tu się zgadzam z heco jest bas na pewno lepszej jakości ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś więcej, sam już nie wiem czego może mam za duże oczekiwania może nie da się wiecej wycisnąć z tej klasy sprzętu?

 

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spróbować inny wzmacniacz. Może kolumny też nie były najlepszym wyborem akurat dla Ciebie. Albo nie potrzebujesz lepszego sprzętu. Pozostaje popróbować. Pozostaje jeszcze sprawa akustyki pomieszczenia. Jest równie ważna jak kolumny. Przy kiepskiej akustyce wydawania na drogi sprzęt niema sensu gdy chodzi o dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła akustyka może dotyczyć różnych zakresów częstotliwości. Oprócz bardzo wyraźnych modów pomieszczenia objawiających się przez buczenie w tych zakresach częstotliwości najczęstszym problemem jest zbyt żywa akustyka pomieszczenia. Występuje ona gdy wokół jest dużo twardych odbijających powierzchni np. brak dywanu na podłodze, duże powierzchnie szklane itp . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...