Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

To może inaczej. Na wzmacniacz i kolumny mam przeznaczone w tym momencie 7500 zł. Myślałem o zakupie w tym momencie tylko wzmacniacza, bo do czasu przeprowadzki (jesień) jest spora szansa, że coś jeszcze doskładam. W tym momencie pomieszczenie, w którym słucham muzyki ma około 16m2 i wydaje mi się, że 'oblecę' je moimi Tannoy Reveal, jeśli jednak uda się dobrać zestaw, który nagłośni mi dobrze i obecne 16 kwadratów, i planowane 30 to nie widzę przeszkód, by kupić teraz całość. Chciałbym kupić raz, a dobrze, sprzęt ma być na lata.

Sprzęt docelowo stanie w pomieszczeniu około 5x6m, niestety ze skosem na części dłuższego boku. Nie planuję podłączać ani TV, ani konsoli, źródłem dźwięku ma być głównie Spotify / Tidal, słucham też czasami radia. Oczekuję szczegółowego, namacalnego dźwięku, dobrej separacji instrumentów. Lubię się delektować muzyką, odkrywać niuanse, których na moim obecnym sprzęcie nie słychać - w pracy do komputera / Spotify mam w tym momencie SVENy MC-20, w domu stoi coś na modłę Pianocrafta (ampli Marantz + monitorki Yamaha). Nie lubię dudniącego i przytłaczającego basu ani piskliwej góry. Preferuję raczej ciepłe brzmienie. Słucham głównie cięższej muzyki, jednym z ulubionych wykonawców jest kanadyjki Quo Vadis, ale bardzo często leci też klasyka rocka / blues, czasami klasyka / smooth jazz / dobry damski wokal. Nie przełknę rapu, techno i DP.

Zamieniam się w takim razie w słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mikołaj Cichno napisał:

Myślałem o zakupie w tym momencie tylko wzmacniacza, bo do czasu przeprowadzki (jesień) jest spora szansa, że coś jeszcze doskładam

Wydaje mi się, że nie do końca doceniasz znaczenia akustyki pomieszczenia. To co teraz może Ci sie wydać rewelacją, w miejscu docelowym może być duuużym rozczarowaniem, tym bardzej, że pomieszczenie może być trudne. Moja propzycja, aby do jesieni pochcodzić po sklepach, posłuchac różnych opcji, coś od czasu do czasu pożyczyć do domu i dopiero na tej podstawie dokonać wyboru, ale już jesienią. Pośpiech złym doradca jest i wiem co mówię. Z moim pierwszym wyborem pożegnałem się po paru miesiacach i kosztowało mnie to trochę kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mają znaczący wpływ na brzmienie systemu. I to jest nie podważana kwestia. 

Dalej wzmacniacz , źródło i akustyka. Bardzo zbliżone wartości. Oczywiście tu jest już dyskusja ale proszę ominmy ja w tym wątku. 

Pierwsze więc dobierasz kolumny. Jeśli ich brzmienie ci odpowiada to rozbudzić szlif wzmakiem i zrodlem. 

Ja tak robię bo jest łatwiej. Prościej i szybciej. Na odwrót oczywiście też się da. Ale. Wybierzesz dobry wzmak. Już go masz.

Po pierwsze na czym go odsłuchać skoro nie mam kolumn?? Aaaa kupić w ciemno.

Druga sprawa to co jeśli będzie za malo wydajny do kolumn które wybiorę później , co jeśli będę miał problem z dopasowaniem kolumn. Kupiłem jasny wzmak a nie chce takiego dźwięku. 

No jak mówię. To się da zrobić. Ja z wami nie walczę. :) Zrozumcie. Mówię tylko że na odwrót jest łatwiej, prościej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...