Skocz do zawartości

DAC + wzmacniacz w jednym, bez bajerów


Mojdy

Recommended Posts

Dzień dobry!

Zwracam się z prośbą o radę.

Najpierw tło:

Mam kolumny Pylon Pearl 27.

Pokój 25m otwarty na kuchnię i przedpokój.

Mam wzmaka Radmor 5412.

Gra to ładnie (różne Pink Floydy,  Oldfieldy, klasyka, trochę metalu, szant) jak na moje drewniane uszy. Ale jest problem, bo mimo wymiany potencjometrów w Radmorze, ciągle coś pierdzi przy wyłączaniu i przełączaniu. Więc przyszedł czas na nowy sprzęt.

I teraz chciałbym pozbyć się komputera (do FLAC) odtwarzacza mp3 (do MP3). Wkurzają mnie te kable, ciągłe ładowanie, przełączanie. Chciałbym mieć pendrive'a 64 lub 128GB z całą moją kolekcją FLAC, wpiąć w "coś" i odtwarzać. Nie potrzebuję bajerów, odtwarzaczy sieciowych, Spotify i innych gadżetów (pilot wystarczy).

Po długim wstępie pytanie:

Czy istnieje pojedyncze urządzenie, które odtwarza FLAC+MP3 wraz z przyzwoitym wzmacniaczem? Przez przyzwoity rozumiem lepszy od Radmora:) Budżet jaki mam to ok. 2-2.5k.

Myślałem o Onkyo 8250 ale liczba bajerów mnie przeraża. Przy okazji - czy ten Onkyo to klasa D?

Pozdrawiam,

Mojdy

 

Edytowano przez Mojdy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli szukasz urządzenia, które obsłuży Ci zewnętrzny dysk, pozostaje amplituner sieciowy. W podanym budżecie tak naprawdę wchodzą w rachubę trzy urządzenia - wspomniany prze ciebie Onkyo TX-8250, bliźniaczy Pioneer SX-N30AE oraz Yamaha R-N602. Onkyo jest równiejsze, bardziej dokładne, analityczne. Yamaha natomiast jest bardziej rockowa, wyraźniej eksponuje skraje pasma, gra mocniej. Każdy z powyższych amplitunerów jest bardzo dobrym uzupełnieniem Twoich kolumn, wybór zależy jedynie od indywidualnych preferencji. Każda z powyższych propozycji będzie wyraźnie lepsza dźwiękowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź! Mam kilka pytań dodatkowych:

1. Rozumiem, że to są"najprostsze" konstrukcje spełniające moje wymagania?

2. Co rozumiesz pisząc, że Pioneer i Onkyo są bliźniacze? Widzę, że Pioneer jest 200-300PLN tańszy - czy to jest ta sama konstrukcja pod inną marką?

3. Jaki jest maksymalny rozmar czytanych pendrive'ów?

4. Przeczytałem opinię na sieci, że transformator Pioneera wyraźnie buczy. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy Onkyo też buczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo to klasa AB i nie znajdziesz nic prostszego. Teraz to po prostu standard 

1. Jeśli w jednym to tak.

2. Tak. Pioneer to firma należąca do Onkyo. Jak zdejmiesz obudowę to w środku jest to samo.

3. Czyta nawet dyski terabajtowe w formacie NTFS

4. Nic nie buczy. W Onkyo zdarzały się trzaski. Ale jakoś długo cicho o tym. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...