Skocz do zawartości

Kolumny- jakie zakupić? Liczę na waszą radę!


12345

Recommended Posts

Witam.

Piszę do Państwa w sprawie wybrania kolumn które będą odpowiednie do mojego pomieszczenia a także odpowiednie do mojego wzmacniacza.
Tak więc, posiadam pokój o wymiarach- 6 m2 . Wzmacniacz - Pioneer A-207R
Nie jestem audiofilem, ale lubię dobre, czyste brzmienie wydobywające się z głośników, bass na dobrym poziomie, bez żadnych tekturowych dźwięków.Słucham najwięcej muzyki rockowej.
Do tej pory, posiadałem kolumny, Tonsil Voyager, jak na ich wiek grały nawet przyzwoicie, po pozbyciu się ich zakupiłem cztery monitorki Jamo 28 wraz z subwooferem Jamo SW 1008, jednak nie jest to dalej to czego szukam? chciałbym przede wszystkim, mieć kolumny które nie potrzebowaly by subwoofera? I w związku z tym bardzo liczę na Panstwa pomoc, z wyborem dobrych kolumn! Cena gdzieś do 1200 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Voyager ? 4 monitory + sub w pomieszczeniu 6m2?

To kolega przegial na calej linii icon_wink.gif

Do takiego pokoju tylko i wylacznie monitory bliskiego pola. Niestety nigdy nie mialem okazji posluchac takich konstrukcji, wiec nie bede polecal w ciemno. Poczekaj na propozycje innych forumowiczow. W tym pokoju nie wyobrazam sobie innej mozliwosci jak wlasnie takie monitorki.

Aha w takim pomieszczeniu jesli chcesz miec poprawny dzwiek, na pewno nie potrzebujesz zadnego suba ! Wystarcza dobrej jakosci monitory, mysle ze z drugiej reki za 1200 zl juz by sie cos znalazlo.
A z jakiego korzystasz zrodla ? Czyzby komputer ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz pokoj 4x3,5 = czyli ma 14 m2 ! To jest bardzo duza roznica !
A tak poza tym to co nas interesuje pokoj obok ?

Odpowiednie rozmieszczenie mebli i wszelkich elementow wystroju pokoju, moze dac mozliwosc na wstawienie malych podlogowek.
Wszystko oczywiscie zalezy od wystroju i akustyki pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Perkoz_1' date='7 07 2008, 13:48 ' post='21420']
- http://www.allegro.pl/item386396302_tannoy...n_warszawa.html

Muzykalne, dynamiczne i warte tych pieniędzy. Używki można trafić dużo taniej. Tańsze są M1:



TANNOY Mercury F2 zebrały dosyć dobre opinie... czy sprawdziły by sie w mojej sytuacji? dobrze zagrały by z wzmacniaczem A 207R ?

A co powiedziecie na te kolumny:

http://allegro.pl/item391237863_kolumny_st..._gwarancja.html

Jedną bym sobie ustawił w stronę biurka... a druga w stronę łóżka ; )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12345

Nie powiem - te Jamo mają "bojowy" icon_biggrin.gif wygląd ale zadam ci od razu pytanie po kij ci potrzebne do 14m2 takie monstra które zresztą nie wiadomo co sobą reprezentują ? Teraz tak się porobiło, że chińszczyzna ( na 100 % te Jamo są made in China) nadrabia mierność w dźwięku pierdołami i odpustowym designem. A pod tym designem kryje się kilogram dykty i najtandetniejsze głośniki. Owszem, z twoim wzmacniaczem te monstra coś by tam zabrzdąkały ale w momencie gdy kupisz kiedyś lepszą elektronikę to boleśnie okaże się, że to totalna porażka. Gwarantuję ci, że z Tannoy - ów uzyskasz o kilka klas lepszy dźwięk. A i miejsca w tych 14 metrach zaoszczędzisz więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli się uprzesz na podłogowce to rozważ szczerze taką możliwość:

- http://www.allegro.pl/item395272627_dali_5...wlasciciel.html

Przy tych kolumnach GWARANTUJĘ ci prawdziwy przedsionek High Endu. To klasyka tanich głośników. Takich już dzisiaj nie robią. I pojawiają się do sprzedaży niezwykle rzadko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do tematu , pokój mam niewiele większy bo 16m2 , zastanawiam się nad tymi Tannoy M1 ze względu na cene i opinie , lecz nie wiem czy będe zadowolony z takich kolumn i czy poradzą sobie z rockiem ( linkin park itp.) i techniawką , głośno nie będe słuchać często bo w pokoju obok jest 2 letnie dziecko... co do wzmacniacza to planuje zakup yamahy a520 lub cos z onkyo a dokładniej serii integra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jak do tej pory, za wszystkie propozycje od Was.. ale dalej nie wiem co zakupić icon_smile.gif
Czy ktoś posiada, bądź posiadał te Mercury F2 ? czy będę zadowolony z bassu przy tych kolumnach? Czy może jednak te JAMO S 606 ? Fakt, faktem wizualnie patrząc, fajnie wyglądają, ale to moze zgubić własnie czlowieka, czy sugerować się rozmiarami kolumn? bo wielkością i wagą te F2 i S 606 wogóle nie ma co porównywać..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się sugerować... Podobnie jak wszystkimi naszymi opiniami i radami. Decyzję podejmować jednak koniecznie po dokonaniu OSOBISTEGO ODSŁUCHU!!!, nawet jeśli wiązało by się to z jakimś wysiłkiem - np. dotarcia gdzieś - lub dodatkowymi kosztami. Ludzie mają różne uszy z natury, nie mówiąc o tym, co się mieśi pomiędzy nimi (uszami), a poza tym inaczej słyszy 20-to latek, inaczej 40-latek, inaczej 60-latek itd.
SŁUCHAC, SŁUCHAC, SŁUCHAC i decydować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zakupiłem jednak Jamo S 606, i teraz mam jeszcze jedno pytańko do Was. Jak jak już wspomniałem posiadam wzmacniacz stereo Pioneer A 207R, i czy opłaca się zmieniać ten sprzęt na amplituner stereo- Yamaha RX 397 ? bądź, wzmacniacz- Yamaha AX 397 ? Czy będzie duża różnica w porównaniu z tym Pioneer-em ? czy ten nowszy sprzęt Yamahy zagra lepiej ? czy może dać sobie spokój z tą wymianą ? dodam że słucham najwięcej muzyki rockowej. Z góry dzięki za odp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sobie odpuść wymianę wzmacniacza na Yamahę.
Jeżeli chcesz wymieniać - to tak, byś odczuł większą różnicę. icon_lol.gif
Minimalne zmiany mogą być kosztowne - wydasz pieniądze, a nie odczujesz efektu.
Poza tym pograj troche na nowych kolumn, wygrzej je (tak z 50 godzin grania), zacznij się przyzwyczajać do ich dźwięku i wtedy możesz się zastanawiać, co dalej. Czy wtedy potrzebujesz zmian w swoim systemie - no i dopiero wtedy: ile pieniędzy będziesz mógł na to przeznaczyć?
Trochę cierpliwości zawsze się przydaje - zarówno w życiu, jak i w audio! icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. Nowy sprzęt może mieć więcej bajerów - co nie znaczy, że zagra lepiej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja już nie wiem co mam robić. Otóż, przypadkiem dowiedziałem się że mój znajomy posiada kolumny Jamo S 606, i jako że jeszcze nie mam tych moich w domu.... postanowiłem jechać dzisiaj 38 km w jedną stronę z moim wzmacniaczem do tego znajomego aby dokonać odsłuchu.
I stwierdzam, że nie jestem w pełni zadowolony z brzmienia tych kolumn, tzn nie grają źle, czysty, wyrazisty dzwięk z dobrymi niskimi, jednak brakuje tam czegoś, tego "kopa" w muzyce rockowej, i nie chodzi tutaj o bass- bo jest w nich dobry, nie wiem jak to opisać ale tego czegoś kolumny nie mają icon_wink.gif Więc sprawa wygląda tak że mam jeszcze szanse zrezygnować z tych S 606, na rzecz kolumn JBL ES90, w testach wypadły znakomicie, bardzo dobre recenzje zbierają te kolumny, i podobno sa dobre do muzyki rockowej.
I teraz jestem w kropce nie wiem co mam robić ! Kolumn JBL wogóle nie słyszałem, i nie będę mniał okazji i usłyszeć, tak więc mam pytanie- czy rezygnować z tych S 606 na rzecz ES90 ??? czy zaryzykować i kupić w ciemno te ES 90 ?? czy lepiej będą pasowaly do wzma. Pioneer A 207 R ??
Bardzo liczę na waszą radę !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12345
Na jakiej powierzchni u kolegi grały te JAMO?
Czy te kolumny były już wygrzane i swoje pograły?

Możesz trochę wzmocnić bas odpowiednio ustawiając kolumny (bliżej ściany, a basreflex jest chyba z tyłu...).
Przez odpowiedni dobór kabli głośnikowych i interkonentów (czyli w tym przypadku kabli cinch łączących źródło ze wzmacniaczem) też jesteś w stanie trochę podkreślić basy.
Zauważ, że JBL w serii Northridge (zarówno E jak i nowsze ES) ma trochę (w zależności od modelu...) mocniejszy bas od średnich i wysokich tonów. Taki jest już ich styl. Poza tym do ES90 musiałbyś dopłacić koło tysiąca. icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się moja sprawą, zostałem jednak przy S 606, myślę że będzie jednak dobrze...
Ale mam znów inny dylemat. Otóż mam do kupienia wzmacniacz -Yamaha AX-396 za 450 zł , stan techniczny jak i wizualny b. dobry, i czy opłaca się zmieniać mojego Pioneera A 209R na tą Yamahę ?? lepiej zagrają wtedy kolumny ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12345
Według mnie lepiej podejdź do tematu spokojnie: poczekaj, aż "odpalisz" i wygrzejesz kolumny, osłuchasz się z nimi i dopiero wtedy ewentualnie zaczniesz szukać wzmacniacza. icon_cool.gif
A i tak jeszcze czeka Cię trochę eksperymentów z odpowiednim rozstawieniem kolumn - w niektórych miejscach basu będzie wiecej, w innych mniej.

A co do braku "kopa" - to być może przyczyną tego jest za mała moc wzmacniacza?
Czy ta Yamaha jest w okolicy i masz możłiwość sprawdzić ją u siebie? W ciemno nie ma co tak szaleć! icon_eek.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12345 - ty chyba matematyk sądząc po nicku icon_wink.gif

A wracając do twojego dylematu Pioneer contra Yamaha to przyznam szczerze, że ten Pionierek rzeczywiście jest troszkę cienkawy icon_neutral.gif Słyszałem go kiedyś w "zamierzchłych czasach" i ogólnie uważam, że jak to Pioneer z najniższej półki - niby gra ale jakoś tak anorektycznie.Ale za to wygląd ma ładny - muszę przyznać. Natomiast nigdy nie miałem do czynienia z wyrobami Yamahy ( i chyba kiedyś trzeba zacząć bo to wyśmienite klocki) i dlatego najlepiej by było gdybyś mógł sam jej posłuchać z twoimi kolumnami, które też dla mnie są całkowicie nieznane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...