Skocz do zawartości

Yamaha rx-v500d + KODA702F i co dalej?


hubert cumberdale

Recommended Posts

Cześć, na wstępie chciałbym się przywitać, bo jestem pierwszy raz na forum :)

Od kilku miesięcy posiadam amplituner Yamaha rx-v500d, do którego mam podpięte kolumny KODA702F. 

Chciałbym docelowo zmontować zestaw głośników 5.1, przy czym kody ze względu na ograniczony budżet na chwilę obecną zostają.

Prosiłbym o poradę w zakupie głośnika centralnego, tyłów oraz subwoofera.

chciałbym się zmieścić w kwocie do 2-2,5k, 

kilka szczegółów: 

pokój z otwartą kuchnią, ok 25m2

65% muzyka/35% filmy

głównie rock, rap, czasami nieco jazzu.

będę wdzięczny za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a może warto spojrzeć na dwa fabrycznie nowe zestawy, które mogą okazać się ciekawymi opcjami. Pierwszym jest Polk Audio T531. To mocne, szybkie i dynamiczne granie. Minimalnie przekraczając budżet możemy stworzyć ciekawy system 5.1 z subwooferem Klipsch. Druga opcja jest minimalnie droższa, ale wyraźnie lepsza przy odsłuchu muzyki. Spójrz na Pylon Audio Pearl 25 w konfiguracji 5.0. W najbliższej przyszłości Pylon Audio wprowadzi do swojej oferty aktywny subwoofer, wtedy będziesz mógł go dokupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zerknalem sobie na tem pierwszy zestaw polk audio i mam pytanie. Jak zagra mi to z tymi kodami ktore mam w chwili obecnej? W ogole czy te kody mają dobre parametry? Mam je chyba 10 rok, wczesniej podpiete byly pod stary wzmacniacz technicsa a dodatkowo cezko bedzie mi przekonac druga polowke ze trzeba czegos nowego, chyba ze bede mial twarde argumenty ;) z drugiej strony, jesli zagra mi to z kodami to bylbym w stanie dolozyc do centralnego, tylow i suba i kupic cos lepszego... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

słuchajcie, w tym tygodniu kupuję suba. miałem wybranego klipsch model r-10 sw, ale okazało się że w identycznej cenie mogę dostać nowszy model r-100 sw, który z tego co wyczytałem jest następcą tego pierwszego. wg tego co próbowałem znaleźć po internetach, nie różnią się one specjalnie parametrami poza wymiarami i wykonaniem.

pytanie: warto brać tą setkę? czy lepiej pozostać przy sprawdzonym r-10?

na r-12 mnie nie stać, w grę wchodzi tylko jeden z tych dwóch. 

będę wdzięczny za pomoc, dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniac to 5.0, a nie tylko surround i centralny. Albo wszystko albo nic. Bez sensu. Brzmieniowo i kolorystycznie moze byc inaczej, a nawet na pewno. Dozbieraj i wymien na cos konkretnego. Mialem koda f51 fajne kolumny. Wymienilem na lepsze mission m34. Na poczatek wymien amplituner, a pozniej reszte. Albo odwrotnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...