Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hubert cumberdale

Yamaha rx-v500d + KODA702F i co dalej?

Recommended Posts

Cześć, na wstępie chciałbym się przywitać, bo jestem pierwszy raz na forum :)

Od kilku miesięcy posiadam amplituner Yamaha rx-v500d, do którego mam podpięte kolumny KODA702F. 

Chciałbym docelowo zmontować zestaw głośników 5.1, przy czym kody ze względu na ograniczony budżet na chwilę obecną zostają.

Prosiłbym o poradę w zakupie głośnika centralnego, tyłów oraz subwoofera.

chciałbym się zmieścić w kwocie do 2-2,5k, 

kilka szczegółów: 

pokój z otwartą kuchnią, ok 25m2

65% muzyka/35% filmy

głównie rock, rap, czasami nieco jazzu.

będę wdzięczny za pomoc. 

Na tyłky kup bi polarne kolumny. Tu raczej używki klipsch, monitor audio. Z nowych melodika.

Fajny centralny i tani jest od tannoy, ewentualnie heco aurora.

Sub używany klipsch lub wyższe magnaty.

Dostaniesz też od innych że warto kupić komplet.

Piotrek

Cześć,

a może warto spojrzeć na dwa fabrycznie nowe zestawy, które mogą okazać się ciekawymi opcjami. Pierwszym jest Polk Audio T531. To mocne, szybkie i dynamiczne granie. Minimalnie przekraczając budżet możemy stworzyć ciekawy system 5.1 z subwooferem Klipsch. Druga opcja jest minimalnie droższa, ale wyraźnie lepsza przy odsłuchu muzyki. Spójrz na Pylon Audio Pearl 25 w konfiguracji 5.0. W najbliższej przyszłości Pylon Audio wprowadzi do swojej oferty aktywny subwoofer, wtedy będziesz mógł go dokupić.

Hej. Zerknalem sobie na tem pierwszy zestaw polk audio i mam pytanie. Jak zagra mi to z tymi kodami ktore mam w chwili obecnej? W ogole czy te kody mają dobre parametry? Mam je chyba 10 rok, wczesniej podpiete byly pod stary wzmacniacz technicsa a dodatkowo cezko bedzie mi przekonac druga polowke ze trzeba czegos nowego, chyba ze bede mial twarde argumenty ;) z drugiej strony, jesli zagra mi to z kodami to bylbym w stanie dolozyc do centralnego, tylow i suba i kupic cos lepszego... :)

Gdyby udalo mi sie trafic cos w dobrym stanie to pewnie bym sie zdecydowal. Nie wiem tylko na ile warto zostawic te kody, czy to bedzie dobrze gralo z nowymi/uzywkami, czy jednak probowac przekonywac moja ze nic sie z tych kolumn juz nie da wycisnac..

Prawdę mówiąc nie wiem. Ale jak wymieniać to moim zdaniem na plus a nie na coś nowszego podobnego. No chyba że tak bardzo design ma znaczenie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować