Skocz do zawartości

Głośnik centralny


Arek T

Recommended Posts

54 minuty temu, MobyDick napisał:

Trzeba by jeszcze podłożyć gumowe podkładki pod  tą płytę.

Ale zamiast kolców czy dodatkowo?bo właśnie przymierzam się do zakupu podkładek pod głośniki (jak na zdjęciu). Wówczas byłaby płyta granit, do niej kolce i te nakładki.

Markcox ustanowię Ciebie pośrednikiem w kontaktach z sąsiadami :P a ja będę się delektował dźwiękiem :D 

podstawka.jpg.661212fa30d1abc8cb8c20f9c6538933.jpg

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to izolować sub od podłoża to te podkładki musiały by się znaleźć pod płytą. Generalnie kolce z zasady powinny oprzeć się na czymś twardym. Kolce są z zasady po to aby przebiły np. wykładzinę i oparły się na twardym podłożu. Tyle że to nie izoluje od wibracji. Kolce mają dać stabilne i sztywne oparcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystalem z filmow,ale nadal nie wiem na jakiej fazie powinien chodzic:)0 czy 180:)) poza tym ustawilem na jakies 35% glosnosci i przy nizszym basie podloga lekko drzy:)ale podoba mi sie jak gra w muzyce:)poki co ustawilem crossover na polowe i nie wiem czy sie tym bawic czy zostawic?:)wiec filmy filmami ale chlopy pomozta:)

Markcox Ty sie juz w garniak ubieraj bo lada moment bede wypatrywal sasiadow:P

Pitera bierzemy jako tarcze za dowcipkowanie:)

MobyDick ubezpiecza tyly:)przy okazji stroi suba :)

Ale podkladka granitowa musi byc grana:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli subwoofer jest podłączony do systemu kd z automatyczną kalibracją. Na początek fazę należy ustawić na 0 a głośność na 50%. Subwoofer nie powinien być filtrowany przez swój filtr. Wszystko powinna ustawić kalibracja systemu. Potem warto pobawić się tak żeby ustawić możliwie nisko poziom głośności na subie tak aby po kalibracji zmieścić się w zakresie działania regulacji kalibracji. Wtedy sygnał w kablu jest silny i sub mniej przenosi przydźwięk sieci. Jeśli podłącza się go do wejścia wysokopoziomowego, wtedy trzeba zdać się na swój słuch i zdrowy rozsądek, a z tym bywa dość trudno przy regulacjach subwoofera. Na ogół ludzie starają się dobrze słyszeć subwoofer i ustawiają go zbyt głośno i niewłaściwe częstotliwości odcięcia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co podlaczylem go tak jak sugerowal sam Rel czyli mam podlaczony zarowno wysokopoziomowy jak i LFE. Dzis nie bede juz go rozkrecal na 50% bo mnie sasiedzi zabija:)obecnie ustawilem go sobie na jakies 30% a i tak mysle czy jeszcze go ciut nie przycisze:)postawilem go w rogu i calkiem niezle sie bas rozchodzi,wpierw ustawilem go niemal przy samej scianie ale wtedy za mocno dudnil scianami wiec go pod katem 45 stopni odstawilem o jakies 20cm i wowczas odnioslem wrazenie slyszenia glosnika a nie sciany. Mi bardzo zalezy na wokalach stad u mnie sub nigdy nie bedzie mocno rozkrecony chyba ze jakis film tego by wymagal ale do muzyki to uzupelnienie:)

Mysle jak ustawic crossover, czy tak zostawic na godzinie 12?

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie uspokoiles bo juz sie balem,ze jestem zagorzalym przeciwnikiem basu i do tego gluchym:)te 30% jeszcze wyciszylem o 2dB na ampli i teraz mi sie wydaje calkiem niezle gdyz slysze rowniez syki na sopranach wiec bas nie przycmiewa pasma i wydaje sie to calkiem niezle zgrane:)chociaz przy nisko schodzacym basie czuje jak wibracje na nogach:)

no wlasnie ale fronty zostawic na full ?bo obcialem je na 80.

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...