Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 z Denon AVR-X2400h


Rafik

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i z góry proszę o wyrozumiałość gdyż nie jestem fachowcem w tej dziedzinie dlatego tez proszę o poradę i pomoc.

Zaczne od początku i od czego się zaczęło. Tak wiec zaczęło się ok 3 lat temu od amplitunera Denon AVR 1311 i zestawu kolumn Kruger&Matz Passion5.0.

Uzywalem głównie do kina domowego, 20% muzyka. Było ok ale czegoś brakowało. Tak, basu. Dokupiłem subwoofer kef psw1000 i było już conajmniej dobrze.

Ale, ze amplituner już nie najnowszy wiec wymieniłem na nowy AVR-X2400h.

Wtedy bylo już bardzo dobrze...ale wiadomo, apetyt rośnie...

Czas na zmianę głośników pomyślałem.

Duzo czytałem, przeglądałem różne fora i zdecydowałem się na Dali Zensor 7, Zensor 1 plus Zensor Vocal.

Przyjechaly wczoraj. Rozpakowałem, podłączyłem i... szału nie ma. Wcale a wcale.. słucham, oglądam i słucham, na zmianę film w KD z radio internetowym w stereo i chyba nawet boje się pomyśleć, ze na Kruger Matzach wcale nie było gorzej..?

Stąd mój post i prośba do osób które mi podpowiedzą co poszło nie tak..

Czy może od nowa powinienem skalibrować nowe głośniki..? Czy może problem jest w tym o czym czytałem na wielu forach, ze nie łączy się Denona z Dali czy może to kwestia „wygrzania głośników”, cokolwiek by to nie znaczyło a o czym tez czytalem.

Bardzo proszę o jakiekolwiek porady, z góry serdecznie dziękuje.

Rafał.

Edytowano przez Rafik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! 

A miałem pisać że po prostu zensor do denona nie pasuje i zrobiłeś typowy błąd. 

Ale tu chodzi o coś innego. Kto ci powiedział że tak mogą stać kolumny. One nie mają prawa grać. To kolumny ????? Podłogowe!!! Muszą stać na????? Podłodze!!!

Zasada trójkąta! No masę masę masę masz do poprawy. Podstawy rozmieszczenia kolumn znajdziesz nawet w dołączonej instrukcji do kolumn. Najpierw z tym powalcz. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Na początku chciałem podziękować za podpowiedzi. Wczoraj już sobie odpuściłem ale dzisiaj przestawiłem kolumnę z biurka na podłogę obok stolika, przeprowadziłem od nowa kalibrację i muszę przyznać, ze jest lepiej, znacznie kepiej. Szczególnie bardziej poprawił się bas. Nie wiem już teraz czy to kwestia przyzwyczajenia ucha do jakości grania poprzednich ale mam wrażenie, ze z każdą gosziną grają coraz lepiej ?

Po waszych poradach mam w planie w bardzo niedługiej przyszłości zrobić duże przemeblowanie bo jednak takie ustawienie jest jednak co by nie mówić..kiepskie.

Poki co dzisiaj już jestem bardziej optymistycznie nastawiony i uszy jakby bardziej pocieszone..?

Mam tylko jeszcze pytanie czy prawda jest, ze mój AVR-X2400h nigdy nie zagra z tymi kolumnami tak dobrze jak np. Onkyo czy Yamaha..?

pozdrawiam serdecznie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że mogłem pomóc. Masz możliwość rotowania przedmiotami w pomieszczeniu więc przemeblowanie mile widziane.

Kto ci to powiedział?

Denon po prostu nie specjalnie pasuje do dali. To zestawienie jest często polecane bo to jeden dystrybutor ale nie ma związku z realną dobrze dobrana konfiguracja. Będzie dobrze. Chodz z Onkyo i Yamaha mogło by być ciekawiej. 

A prawda jest też taka że przy żadnym amolitunerze kina nie do końca wykorzystasz potencjał kolumn :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dziękuje wszystkim za pomoc i porady.

Tak, wiem. Dużo o tym czytałem. Ponoć średniej jakości wzmacniacz zagra lepiej w stereo niż amplituner z najwyższej półki.  I teraz tak sibie pomyślałem, ze może nie jutro ani za tydzień ale może faktycznie pomyśle o jakimś wzmacniaczu... Tylko już teraz raczej coś używanego chyba i w rozsądnej cenie bo finansowo przez Zensory muszę trochę nadgonić z finansami ? 

I znów poproszę o poradę, a w sumie to nawet dwie ?

Po pierwsze to wzmacniacz.. Jaki ewentualnie byłby dobry w rozsądnych pieniądzach i czy jest taka możliwość żeby tak go połączyć z moim amplitunerem żeby bez przepinania przewodów uprzy muzyce w stereo szło ze wzmacniacza a przy kinie domowym z amplitunera..?

i drugie moje pytanie... 

Denon AVR-X2400h to amplituner siedmiokanalowy (7.2). Posiadam dwa głośniki Klipsch B2, kiedyś były podłączone do komputera stacjonarnego. Czy jest możliwość wykorzystania ich w moim zestawie do KD? Przy autokalibracji w „przypisaniu wzmacniaczy”’ były jeszcze opcje głośników przednich zamontowanych gdzieś przy suficie, tylnich (bo w tej konfiguracji mam surround jako otaczające), w samym suficie co raczej odpada i dolby atmos ale te to już pewnie inna bajka. Czy warto jest je w którejś z tych konfiguracji wykorzystać a jeśli tak to gdzie i czy to coś poprawi jeśli chodzi o efekty? 

pozdrawiam serdzecznie ?

Edytowano przez Rafik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Tak się nie da. Bo to teoretycznie dwa wzmacniacze. Więc musisz to przepinać. Teraz pytanie jak. Albo założenie bananów na końcówki kabla i w ten sposób szybko przepinać, albo zamontowania rozdzielnika. To mała skrzyneczka w której masz hebelkowy przełącznik i wtedy wszystko podłączone na stale.

 

Tak, wykorzystaj je jako surroundy. Klasyczne. Wówczas będziesz mieć dźwięk przestrzenny. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz już wiem... prawie wszystko.

Ze wzmacniaczem sprawa jasna, kwestia tylko który ewentualnie, w rozsądnej cenie  zagrałby dobrze z sensorami..? Czytałem coś o wyjściu-wejściu pre out które niby jak piszą rozwiązuje niby ten problem przepunania ale nie zbam się na tym, gdzieś po prostu czytałem i wcale nie twierdze, ze to prawda ?

Jesli chodzi o głośniki surround to już takie posiadam, Zensory 1, jak na fotkach wcześniej. Moge wykorzystać te klipschy jako drugie surround..?

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie.

Pisze bo chce się podzielić swoimi „doznaniami” muzycznymi.

Zupelnie przypadkiem zawitał u mnie ostatnio ponad czterdziestoletni wzmacniacz Akai Am 2600. 

Niby dziadek ale co tam, na prośbę znajomego sprawdzę czy sprawny.

i sprawdziłem. Może niepotrzebnie bo teraz na swojego Denona jakoś dziwnie spoglądam ??

Testowałem go ze swoimi Zensorami 7 ok tygodnia i uwierzcie... ponad czterdziestoletni wzmacniacz pobił  na głowę mojego Denona pod każdym względem ?

Az żal było go oddawać.

Fakt, czytałem długo i dużo, ze wzmacniacz zagra lepiej od amplitunera ale żeby taki nawet starszy idę mnie to się nie spodziewałem. 

I teraz moja kolejna prośba o pomoc do Was bo ja choć może juz nie jestem laikiem to jednak do fachowca w tej branży mi jeszcze daaaaleeko...

Obecnie mam jak już wcześniej pisałem Denona 2400h, niby fajnie, niby gra ale jak to już miałem porównanie. W kinie jest ok ale czterdziestoletni wzmacniacz go najzwyczajniej ośmieszył.

Teraz czuje niedosyt i chęć na zmianę.

Zensory zostawiam wiec moje pytanie i proszę o pomoc, jaki wzmacniacz..?

Duzo czytałem i biorę pod uwagę dwa, yamahe as-701 i nada c 356bee.

W Denonie korzystałem z Tidala hifi przez airplay, wiem, ze to się skończy w przypadku wzmacniacza ale jestem gotów to poświecić. Może być ten hebelkowy przełącznik o którym pisał  S4Home byle by móc jakoś oddzielić kino domowe od stereo.

Slucham ogólnie muzyki każdej która wpadnie mi w ucho więc proszę Was teraz o pomoc w doborze wxmacniacza. Nad 356bee czy Yamaha as-701..? Który w mojej sytuacji sprawdzi się lepiej..

Na maturze się tak nie rozpisałem ?

z góry dziękuje za podpowiedzi i życzę wszystkim użytkownikom forum Zdrowych i Spokojnych Świat.

I jeszcze coś...

Czy w przypadku wyboru Nada byłaby ewentualna możliwość podłączenia do niego subwoofera..? Módl KEF Psw 1000.

pozdrawiam.

Mój subwoofer to KEF PSW 1000.2

F1846741-A1B0-49F7-A0E1-693384175CE8.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...