Skocz do zawartości

Jaki amplituner do B&W 683 S2


artleep

Recommended Posts

Witam Szanownych Kolegów.

W końcu po długim czasie zapadła decyzja o zakupie zestawu stereo do domu. Wstępnie zaproponowano mi w sklepie zestaw Yamaha R-N 803 plus głośniki B&W 683 S2. Jednak po przeglądnięciu tego forum okazuje się że to nie za dobre połączenie... 

W związku z tym chciałbym prosić bardziej doświadczonych audiofili o propozycję zestawu z tymi głośnikami. Szczególnie do muzyki klasycznej filmowej, czasem do klasycznego rocka. Lubię miękki dźwięk z "ciepłym" basem jeśli można tak powiedzieć. Budżet to ok. 7500zł. salon kwadratowy pow. 37m2

Chciałbym się umówić na odsłuchy ale już z konkretnymi zestawami.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i informacje. 

Edytowano przez artleep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, artleep napisał:

W końcu po długim czasie zapadła decyzja o zakupie zestawu stereo do domu. Wstępnie zaproponowano mi w sklepie zestaw Yamaha R-N 803 plus głośniki B&W 683 S2. Jednak po przeglądnięciu tego forum okazuje się że to nie za dobre połączenie... 

Mam w sumie podobny dylemat od kilku tygodni przy zakupie (raczej z pewną modyfikacją jeśli chodzi o głośniki - raczej niższy model Bowersów wchodzi w rachubę z uwagi na mniejszą powierzchnię pokoju, gdzie planuję rozstawić sprzęt). Chętnie jednak wysłucham opinii na temat połączenia, najlepiej właścicieli 803 Yamahy i kolumn, które proponuje autor posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele propozycji, które będą pasowały do Twoich preferencji muzycznych i wielkości salonu. Bardzo dobrym i bezpiecznym, a przy tym rozsądnym finansowo zestawem będzie NAD C356 BEE z kolumnami Heco Aurora 700. To optymalne połączenie, gwarantujące spójny, pełny, a przy tym dynamiczny dźwięk. Przeglądając wzmacniacze, warto na pewno zwrócić uwagę na francuską integrę Advance Acoustics X-i105, koniecznie na świetny, chociaż niepozorny wzmacniacz Cyrus One, hybrydę lampową (to połączenie plastyki, ciepła, barwy lampy z mocą, szybkością tranzystora) Vincent SV-500 oraz dwa trochę droższe wzmacniacze Musical Fidelity M3si oraz węgierski Heed Audio Elixir. Dużo propozycji, ale tak naprawdę wybór zależy od indywidualnych preferencji. Najlepiej po prostu posłuchać. Są to klasyczne wzmacniacze, jeśli musi to być amplituner sieciowy, to pozostaje Yamaha R-N803D. Jest to jednak gorsze rozwiązanie dźwiękowo niż powyższe wzmacniacze. Do wzmacniaczy zawsze możesz dokupić źródło sieciowe, chociażby najtańsze Yamaha WXAD-10. W przypadku kolumn warto spojrzć na kolumny Kef np. model Q750, nie wspominając o wyższej serii R700. Także w trochę wyższym budźcie świetne Dynaudio Emit M30. Z tańszych propozycji brytyjskie Q Acoustics QA3050i i na pewno Tannoy Revolution XT 8F (też w dobrym zestawie niestety troszeczkę ponad budzet). 

To tylko kilka konkretnych, moim zdaniem dobrych propozycji. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz to chciałbym w miarę możliwości pozostać przy amplitunerze sieciowym przede wszystkim ze względu na ograniczenie miejsca na sprzęt. Co do głośników to o tych trochę poczytałem i mają dobre recenzje ale akurat tutaj nie będę się jakoś upierał. Choć przypadły mi również wizualnie do gustu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz PS4, to możesz konsolę wykorzystać jako cyfrowe źródło dźwięku. W takim razie nie jest Ci koniecznie potrzebny amplituner sieciowy, wystarczy dobry wzmacniacz (uzyskasz po prostu lepsze brzmienie) oraz zewnętrzny przetwornik cyfrowo/analogowy, który pozwoli Ci na wprowadzenie wszystkich źródeł cyfrowych. Dobrym przykładem może być np. Cambridge Audio DacMagic 100 lub trochę droższy iFi Audio iOne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artleep prawdopodobnie mylisz  amplituner, bo tak jak z R-N602 faktycznie- połączenie jest tragiczne, tak R-N803D to pierwszy klocek który daje radę z tymi kolumnami i same połączenie nie jest złe- a patrząc przez pryzmat ceny (6666 za całość), to jest wręcz nie do pobicia. 

Jako, że twój budżet jest trochę większy, posłuchaj jeszcze Rotel A12 + B&W 683 S2, Rotel A12 oferuje ciepłe, dobrze wypełnione brzmienie i z tymi kolumnami zagra lepiej niż wspomniana R-N803D, dokupując Chromecasta zmieścisz się w budżecie.

Tutaj TEST ROTELA A12 poczytasz więcej o wzmacniaczu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje i pomoc. Tak więc będę chciał odsłuchać sobie zestaw z R-N803d, później z mr780 + Yamaha wxad10 (bardzo mi się ten zestaw podoba tylko chyba wyjdzie poza budżet już i tak wyśrubowany) i jeszcze z Rotelem A12. 

Mam nadzieję że coś z tego wybiorę i będzie mi dobrze grało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...