Skocz do zawartości

Yamaha 803 głośność


evam

Recommended Posts

Chyba wszyscy to przechodzili z 803. Ja kupując nową 803 i Heco Aurora 700  sam tego doświadczyłem, gdzie po rozpakowaniu sprzętu grało cicho i beznadziejnie a później sprzęt zaczął bardzo fajnie grać, wszystko się polepszyło w tym zaczęło to głośniej grać.  Kalibracja u mnie nic nie dawała, bo generalnie nie mam źle z akustyką. 
 

Szczerze fajnie jak ktoś to przechodzi, ja nie wierzyłem nigdy w wygrzewanie a to był właśnie mój pierwszy zestaw z którym doświadczyłem czegoś tak ciekawego. 

a później w 803 jest fajna opcja przy cichych odsłuchach YPAO VOLUME - odpalaj to jak ciszej słuchasz, a jak głośno to wyłączasz. Wszystko można robić z aplikacji przy odtwarzaniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Głośniki podłączone mam pod speakers A. Przeważnie słucham z włączonym YPAO. Widać lekką różnicę w graniu kiedy mam włączone tylko speakers A, a A+B, ale to kwestia YPAO, które dla A+B jest nieaktywne. Również myślałem żeby wziąć 803 do salonu aby sprawdzić, ale mam spory kawałek i wolałem podpytać wcześniej na forum. Myślałem, że z KEF Q950 może być problem, że 803 nie jest wystarczający, ale jak sprawdziłem na Perfektach (dużo słabsze głośniczki) i było to samo, to zwątpiłem. Nie wiem ile dokładnie mam przesłuchane, na pewno kilkadziesiąt godzin. Na Tidalu również gra cicho, przynajmniej dla mnie. W skali -80 do +15 (ustawione mam jako maksymalne), -30 to taki średni poziom głośności. Dopiero od tego momentu zaczyna być słychać różnice w głośności. Jak chcę poszaleć, to muszę zmienić tak na -10 lub niżej.

W takim razie, biorąc pod uwagę Wasze doświadczenia, poczekam jeszcze trochę, może w końcu się rozkręci    

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Widzę że po czasie, ale temat się powtarza. Kochani jest instrukcja , a jest też na pilocie guzik typu menu, setup itd.  Yamaha RN 602, 803d,  pewnie nowe rn800a grają niby cicho a moc zmierzona bardzo wysoka. W menu jest pozycja Trim ustawiona jest na bodaj -3 lub zero, ( unijne normy poboru prądu, dbałość o słuch) a wystarczy podnieść np na +3, czy +5 i będzie 2 czy 3 razy mocniej głośniej.

Czytałem jakiś wątek z przed kilku lat gdzie przez tygodnie ktoś opluwał Yamahę i Monitor audio silver 8 że ciche do bani, ale przez tygodnie pilot, instrukcja go parzyły. Pozdrawiam i wesołych świąt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...