Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 18.05.2024 o 08:42, T Z6 napisał:

A moze Yagin?

 

A dlaczego nie?

Ja 2 lata temu, gdy sprzedałem Magnata przesiadłem się właśnie na Yaqina. Pisałem to już kilka razy, dla mnie świeżak z salonu, na fabrycznych lampach zagrał lepiej. Lepiej czyli większą skalą dźwięku, barwniej, tak szlachetniej w każdym aspekcie. Dźwięk stał się taki bogatszy, barwniejszy, kolorowy. Potem przyszła pora na realizację wszystkich podpowiedzi z forum czy grupy FB Yaqina. Wymiana lamp sterujących (grosze) i zestawu lamp mocy (wtedy 360zł za kwadrę TungSol). Potem kolejny etap to modyfikacja bebechów czyli wymiana podstawowych kondensatorków MKP na miedziowane Miflexy (miedź daje piękną barwę), Audyny oraz niskoszumowe rezystory. Nie ruszałem (dzisiaj żałuję) kondensatorów anodowych oraz w głównym zasilaniu. I nie jest to tylko moje zdanie, ale po tym upgrade wzmacniacz gra dobrą półkę wyżej. Poprawa w każdym aspekcie. Zależy jak tam kogoś fantazja poniesie, ale chłopaki piszą, że wtedy śmiało wygryza, kopie po kostkach wzmacniacze do 10k. Nie chcę się bawić w taką dziecinadę, ale po prostu uczciwie potwierdzam, jest wyraźny, słyszalny progres.

P.S.

Taki offtop dla kolegi @klavikort - Takmany z konwersji zostały wygryzione ostatnio przez AudioNote Tantal Non Magnetic. A Twoje czerwone katodowe PRP wymieniłem na AudioNote Niobium (Amtrams zostały). Jest słyszalny progres, oczywiście nieadekwatny do wydanej kwoty (2 stówki za 4 rezystory z przesyłką), ale jestem bardzo zadowolony i już nie dokładam ani złotówki do tego projektu. Żadnych nowych lamp (wpadły mi zimą Voskhod 1975r i już amen) czy innych pomysłów. Królik dogoniony.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC100B jest na lampach KT88. Cena ze zrobionym upgrade wydaje mi się bardzo dobra. Stronę wcześniej kolega @michaudio pisał w jednym poście o graniu lamp EL34 oraz KT88. Wzmacniacz MC100B jest bardzo chwalony i opisywany jako bardzo udany, ale jak to KT88 gra dynamicznie, ale mniej jest lampowych czarów, tego piękna barwy i takiego romantycznego grania, jakie uzyskujemy z lamp EL34. Najłatwiej mi napisać "musiałbyś posłuchać" i ocenić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nigdy nie rozstrzygnął czyjejś fachowości lub braku, dlatego nie będę ciągnął tej bezsensownej, dziecinnej dyskusji, historia nas oceni. Kłóć się z kimś innym następnym razem, licznik ci rośnie. Bez odbioru. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Ale fachowcem zadnym.

Fezz - masz na myśli pewnie Lunę. Nie mam pojęcia co to znaczy , że nie jest prawdziwym. Trochę dziwne określenie. To klasyczny Push-Pull i różni się jedynie trafo głośnikowymi względem innych popularnych lampowców (są toroidalne zamiast typu  EI ). Luna gra mniej romantycznie a bardziej "tranzystorowo" - taką ma potoczną opinię i to może o to chodziło komuś, że nie gra jak prawdziwa lampa, choć na pokladzie są raczej te cieplejsze lampy mocy z rodziny EL34 (choć wiadomo, modelujemy jeszcze brzmienie lampami sterujacymi - tak jak w Magnacie). Jest wielu bardzo zadowolonych użytkowników z grania oraz jednocześnie wnerwionych, bo często palą się lampy w tym modelu. Fezz rok temu czy dwa przeprowadził cichą akcję serwisową, by usunąć problem, ale chyba nie do końca się to udało, bo u znajomego po akcji znów padła lampa (choć może przypadek, lampy bywają kapryśne ze swoją żywotnością).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, T Z6 napisał:

A salony chwala Lune ze jest bezawaryjna

Mam info z pierwszej ręki - mamy wspólnego znajomego z kolegą Klavikort, może potwierdzić-posiadacza Luny, który opowiadał nam o swoich przygodach. Swego czasu w necie głośnym echem odbiły się rozbierane zdjęcia Luny i fatalne wykonanie lutowania. Jak poszukasz to bez problemu znajdziesz. Takie luty-gluty niczym spod ręki praktykanta a nie fachowca. Owszem, takie uroki wzmacniacza wykonanego w konwencji point to point, nie wygląda to estetycznie i idelanie nigdy nie będzie, ale te zdjęcia z netu chwały Fezzowi nie przynoszą. Wiadomo, maszynowe lutowanie PCB wygląda idealnie ale coś za coś. Choć Fezz ostatnio również zamawia swoje PCB w Chinach (modele Libra i MiraCeti). 

 

Przed chwilą, Wito76 napisał:

takie uroki wzmacniacza wykonanego w konwencji point to point, nie wygląda to estetycznie i idelanie nigdy nie będzie

Ale jak poszukasz to znajdziesz i świetnie wykonane wzmacniacze point to point i takim przykładem będzie Willsenton R8. Gdybym dzisiaj kupował wzmacniacz to ani Fezz ani Yaqin a właśnie R8. Chodzi zarówno na EL34 jak i Kt88. Poznałem dwóch chlopaków, którzy przerobili trochę lampowców, chińczyki, włoskie, Yaqiny,  itd i zatrzymali się na Willsenton. A jak kogoś ręce swędzą to z tego wzmacniacza po drobnym upgrade robi się wyścigówka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2024 o 23:02, T Z6 napisał:

Czytam, czytam i .... nie ogarniam. Cytuję:
- Magnat ma dla mnie za malo basu.
- Niedostatek niskich tonów mi przeszkadzał.Prawdopodobnie to wina akustyki mojego pokoju bo u kogoś MR780 dawal porzadnego kopa.
- Mi aż tak bardzo na mega basie nie zalezy.
i puenta: Poprostu (po prostu!) część z nas idzie do przodu kupując sprzęt z wyższych półek.

 

Edytowano przez SimonS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby bys to ogarnial.Nie jestem zwolennikiem mega kopa na basie zeby pokojem trzeslo.Ale czasem pewne urzadzenia maja bardzo malo niskich tonow co potrafi przeszkadzac nawet takiej osobie jak ja.Magnat u mnie sprawowal sie najslabiej pod wzgledem wlasnie niskich tonow.Inne wzmacniacze mialy wiecej basu ale nie jakos spektakularnie.Dlatego zakladam ze to wina akustyki.A teraz przyczep sie do braku znakow interpunkcyjnych i polskich znakow...      A tak na marginesie...Wlasnie dzis pojechal do nowego wlasciciela.I oby go cieszyl swoimi dzwiekami.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, T Z6 napisał:

To się zdecyduj, czy lubisz bas czy go nie lubisz.? Czy chcesz, żeby był czy ci na nim nie zależy? Na twoim miejscu przed wędrówką na wyższą półkę zająłbym się akustyką pokoju. Nigdy nie słyszałem większej bzdury, że Magnat MR780 ma mało basu. Ja mam go podłączonego do Focali Aria 906, podstawek, które z natury rzeczy basem nie brylują i ostatnią rzecz jaką mógłbym powiedzieć o tym zestawie to to, że nie ma basu. No chyba, że słuchasz Drum & bass to wtedy bez suba się nie obędzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czy tu biją? Jeśli tak to ja tylko na chwilę.

Dzięki @Wito76 za update odnosnie DAC. Jeśli królik dogoniony to się cieszę. U mnie królik uciekł , bo straciłem volumio premium i już nie mam 'tidal connect'. Okazuje się , że nie chce się wtedy słuchać muzyki.  Kiedyś chyba bedzie trzeba spowrotem płacić ten haracz. Jakby tak podliczyć roczną opłatę za to Volumio, to by się kiedyś uzbierało na jakiś sensowny streamer.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, klavikort napisał:

bo straciłem volumio premium i już nie mam 'tidal connect'.

Ja od kilku dni jestem na okresie próbnym Volumio Premium, Ale jako współużytkownik konta. Jedno konto zdaje się może obsłużyć 6 urządzeń czyli coś około 50zł/osobę wychodzi. Jeszcze nie zdecydowałem się czy wezmę na stałe, ale na tą chwilę jestem raczej na Nie. Spytałem, czy mogę odstąpić konto zaufanej osobie trzeciej, ale właściciel konta się nie zgodził. Ale jeszcze nie wszystko stracone. Mogę podziałać gdzie indziej, chyba że honorowe "łaski bez" :).

Pewne rzeczy i brak resamplingu najwyższych jakości do niższych  trochę mnie irytuje w Volumio. W Moode nie ma problemu i tidalowe pliki 192/24 grają na naszym DACu. Na Volumio muszę w Tidalu zejść do 44/16 by grały. No i w Moode też jest Tidal Connect pewnym partyzanckim sposobem i chyba wolę Moode. Spróbuj Moode z tym dodatkowym dockerem dla Tidal Connect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...