Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dziwne. Ja też mam swojego od ponad 1,5 roku i od tego mniej więcej czasu śledzę wpisy na forum o nikt nie pisał o takim problemie. Więc może być ciężko.

A nie trzymasz go gdzieś w półce? Może się przegrzał w te upały.

Gdzie go kupiłeś? Powinien być jeszcze na gwarancji. Więc w ostateczności ta droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie się samo wszystko włączyli, myślałem, że będzie ok, ale niestety problem powrócił - znowu się wyłączył bt i po jakimś czasie wszystko cudownie ozdrowialo. 

Nie mógł się przegrzać bo stoli luzem, nie w półce i nie jest katowany. 

Gwarancja się skończyła w listopadzie 2022 a został kupiony z drugiej ręki z wszystkimi dokumentami i nie było z nim do tej pory problemu, a mam go od lutego 2022. 

Będę obserwować, jeśli się nic nie zmieni będę szukać jakiegoś miejsca, w którym popatrza co się dzieje że sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, pytanko do posiadaczy Magnata MR780.

Czy impedancję pod kolumny trzeba jakoś ustawiać czy wzmacniacz po prostu współpracuje w zakresie 4-8Ω.

Czy też macie wrażenie, że wzmacniacz gra cicho, wiem że dużo zależy od kolumn, ale próbowałem już kilka opcji. Aktualnie gra z JBL Ti 1000 pokój +-16m² i żeby było w miarę ok skala musi być na -25dB :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "w miarę ok głośno".

 

Źródło to na razie niestety bluetooth z telefonu, radio gra podobnie, na CD muszę jeszcze trochę poczekać. Do końca skali nie dojeżdżałem bo te kolumny JBL Ti 1000 mają 75W i impedancję 4Ω, a w specyfikacji piszą że Magnat przy 4Ω podaje na kanał 100W więc nie chciałbym spalić kolumn. 

Swoją drogą te JBL strasznie zieją bassem, jest niski i dość konkretny,  niestety mam wrażenie że czasem ciągnący. Jak trochę sie ich osłucham to oddam je gdzieś do przeglądu w końcu mają juz ok 30 lat :)

Edytowano przez slawko0079
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat ma jakby skalę logarytmiczną. Czym dalej w skali tym przyrost głośności jest większy więc nie przejmuj się że gra ci głośnodopiero  przy -25.

Moim zdaniem z tego co piszesz to raczej kolumny grają cicho.

43 minuty temu, slawko0079 napisał:

Jak trochę sie ich osłucham to oddam je gdzieś do przeglądu

Jeśli grają równo nie chrapoczą, nie ma zewnetrzych uszkodzeń np zawieszeń to raczej przegląd nic nie da.

43 minuty temu, slawko0079 napisał:

Swoją drogą te JBL strasznie zieją bassem, jest niski i dość konkretny,  niestety mam wrażenie że czasem ciągnący.

Magnat gra ciemno i lepiej go zestawić z jasnymi kolumnami. Może Twoje też grają ciemno. Spróbuj wyregulować pokrętłem. Ewentualne może tak słychać w miejscu odsłuchowym. Posłuchaj w innym miejscu czy będzie tak samo. Np na środku pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palmos napisał:

U mnie bt z telefonu gra głośno. Możesz jeszcze sprawdzić z kompa po usb.

Daj znać...

Thx

Kurcze. Sprawdzę na USB

Trochę to subiektywne, ale na jakiej skali robi się u ciebie powiedzmy głośno..?

U mnie od -30 /25dB 

Jak USB nic nie zmieni to podłączę jeszcze jakieś inne kolumny :/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2023 o 10:39, slawko0079 napisał:

Witam, pytanko do posiadaczy Magnata MR780.

Czy impedancję pod kolumny trzeba jakoś ustawiać czy wzmacniacz po prostu współpracuje w zakresie 4-8Ω.

Czy też macie wrażenie, że wzmacniacz gra cicho, wiem że dużo zależy od kolumn, ale próbowałem już kilka opcji. Aktualnie gra z JBL Ti 1000 pokój +-16m² i żeby było w miarę ok skala musi być na -25dB :/

Magnat gra cicho szczególnie na wejsciach tylnych.Najlepiej jest na Line In z przodu.Ale jak koledzy juz pisali, on posiada skale logarytmiczna wiec to normalne ze głosno robi sie dopiero w okolicach -35 db a nawet -25 db.Zalezy jakiego źródła i kolumn używamy.Ja najczesciej słucham tak w okolicy -30 db.Schodzac niżej juz robi sie zdecydowanie za głośno.Więc kolega sie nie martwi.Ten typ tak ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ace2 napisał:

powyższym postem zaprzeczasz wcześniejszemu

Niby jak? 

Telefon i wiim mam po wifi, a z nich do magnata albo po bt albo po optyku.

Wiec co rozumiesz przez

5 godzin temu, Ace2 napisał:

poziomy po WIFI i BT

 

A miałeś rozwinąć:

5 godzin temu, Ace2 napisał:

Technologia na to nie pozwala

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy Magnata może ktoś z Was mi pomoże bo mam problem od dzisiaj z moim. Ampli jest połączony optykiem do tv i z TV slucham tidala czasami YouTube i mecze na Viaplay i od dzisiaj na Tidalu i Viaplay wyskakuje mi napis na wzmacniaczu "not supported" na YouTube jest wszystko ok, przez bluetooth  również działa tidal i wszystko. Miał ktoś może podobny problem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...