Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

Hej,

wracam ponownie. Mialem problemy ze stabilnoscia polaczenia Chromecasta z Iphone'm. Zerkalem na rozne fora i widzialem, ze problem byl bardzo popularny. Iphone tracil polaczenie, przy wybraniu nastepnego kawalka zaczynal odtwarzac w telefonie, musialem zamykac Tidal i uruchamiac ponownie. Problem byl zwykle przypisywany blednej aplikacji Tidal. A to nieprawda.... Problem lezal w WIFI.

Rozwiazalem problem stabilnosci polaczenia Chromecast i chcialem sie podzielic - mysle, ze komus sie przyda.

  1. Przeskanowalem wszystkie kanaly Wifi w domu. Troche sieci znalazlem na 2,4GHz ale bylo dosyc pusto na 5GHz.
  2. Uruchomilem zakres 5GHZ i podlaczylem do tego pasma TYLKO Chromecasta. Wszystkie inne urzadzenia uzywaja 2,4GHz.
  3. Wylaczylem w Google Home opcje Goscia dla Chromecasta gdyz tworzyl on na tym samym kanale swoja siec i transmitowal SSID dodajac dodatkowe obciazenie.
  4. Od tego czasu chodzi jak zloto. NIGDY nie zrywa polaczenia. Jest perfekcyjnie.

Byc moze starsze Chromecasty wymagaja odwrotnego rozwiazania czyli podlaczenia na 2,4GHz (bo nie maja 5GHz) i przeniesienie wszystkich urzadzen w domu na 5GHz, zeby wyczyscic kanal.

Mam nadzieje, ze komus pomoglem.

Jak to nie zadziala, pozostaje uzycie ladowarki z wejsciem Ethernet. Widzialem na Amazon, ze pasuja modele od FireTv ze zlaczem microUSB. Mozna tez takie kupic na Aliexpress. (juz prawie zamawialem....)

Powodzenia. W razie pytan dajcie znac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
5 godzin temu, Tenfilip napisał:

Z tego co patrzylem na ASR to jest poziom takiego slabego DACa biurkowego, wiec nie jest zle. 

Te pomiary nie mają żadnego wpływu na brzmienie. Zniekształceń na takim poziomie nie usłyszysz i tak, a albo coś gra poprawnie, albo nie... Moim zdaniem CA brzmi jak najbardziej poprawnie, a wręcz dobrze 👍 i to po analogu właśnie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, marcinmarcin napisał:

Te pomiary nie mają żadnego wpływu na brzmienie. Zniekształceń na takim poziomie nie usłyszysz i tak, a albo coś gra poprawnie, albo nie... Moim zdaniem CA brzmi jak najbardziej poprawnie, a wręcz dobrze 👍 i to po analogu właśnie... 

SNR czy dynamika powinna byc slyszalna po zmianie na lepszy DAC, mam w domu kilka DACow i kazdy inaczej pracuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim 

Mam pytanie odnośnie streamingu audio z której usługi muzycznej  można wycisnąć najwięcej przesyłając do chromecast 4? Apple music gubi jakość "po drodze"? Amazon tak samo niby tidal jest ok ale jednak mi czegoś brakuje


Dlaczego pytam... 

Nie mam jakiegoś super sprzętu a pewnie dla większości z was będzie on mega kiepski ale mi to wystarcza póki co z tym, że... Np Apple music ma jakość rewelacyjną ale co z tego jak przesyłam do chromecast 4 i dźwięk jest odtwarzany, w zwykłej jakości ... Tak samo jest z Amazon Music, jedynym wyjątkiem jest Tidal HIFI, Spotify to aż uszy bolą względem wcześniej wymienionych usług. 

Do tv mam podłączony chromecast oraz soundbar Denona ale dźwięk, w wyższej jakości z Amazona i Apple "gubi" się gdzie po drodze. 

Tidal Hifi ładnie śmiga ale już np Tidal Master nie mogę odtworzyć plików pewnie dlatego, że telewizor ma 5 lat i nie ma earc tylko zwykle arc no chyba że problem znowu jest z czymś innym

Czy ktoś byłby tak miły i podpowiedział jak sobie z tym poradzić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chyba dojrzałem do sprzedaży mojego Chromecasta Audio. Mam od nowości cały komplet z oryginalnym pudełkiem, zasilaczem i kabelkiem. Kupiłem nówkę w empiku, gdy można było je jeszcze dostać. 
Oczywiście urządzenie absolutnie sprawne. Gra jak należy.
Wrzucam temat tutaj bo wolę żeby trafiło do kogoś z forum, zanim pójdzie na All... czy Ol....

O cenie możemy podyskutować, wiadomo po ile chodzą. Nie chcę przeginać, ale też darmo nie oddam, he he! 😉

Powód to po prostu potrzebuję jakiejś zmiany. Nie ma w tym żadnej filozofii 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bez znaczenia. Ważne, że nadal działa i to dobrze. 
To pewnie jak ze starszymi telefonami. Stary android bez aktualizacji, ale nadal działa, da się dzwonić i w zasadzie normalnie używać. Też mam takiego i da się używać.

Myślę, że CA będzie działał dopóki fizycznie nie padnie. A to nieprędko raczej 🙂

Tak czy siak, chętnemu mogę odsprzedać mojego CA. Jak nie będzie nikogo, wystawiam wiadomo gdzie 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, D-Art napisał:

Bez znaczenia. Ważne, że nadal działa i to dobrze. 
To pewnie jak ze starszymi telefonami. Stary android bez aktualizacji, ale nadal działa, da się dzwonić i w zasadzie normalnie używać. Też mam takiego i da się używać.

Myślę, że CA będzie działał dopóki fizycznie nie padnie. A to nieprędko raczej 🙂

Tak czy siak, chętnemu mogę odsprzedać mojego CA. Jak nie będzie nikogo, wystawiam wiadomo gdzie 😁

Dla Ciebie bez znaczenia, mnie to interesuje - jesli ktos zabija taki produkt to musi miec dobry powod. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest zabity, tylko już nie ma wsparcia. Jak działał kilka lat temu, dokładnie tak samo działa dzisiaj.

Mnie nie interesuje numer oprogramowania, tylko jakość dźwięku i prostota użytkowania. Tu nie zmieniło się nic 😁

Aż dziw, że dzisiaj ludzie używają takie historyczne starocie, jak winyle 😁👍🏼

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...