Skocz do zawartości

Klub Google Chromecast audio


1Ender

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Uwaga na temat zasilania. Podłączyłem powerbank zamiast oryginalnego zasilania chromecasta. Moim zdaniem jest dużo lepiej, czyściej. Zauważalna poprawa w każdym aspekcie tonalnym. Zniknął brud w wysokim i średnim paśmie. Więcej dociążenia. Lepszy "bas".

Teraz szukam alternatywnych źródeł zasilania. Powerbank ma jedną wadę, długość działania. Może ktoś z Was używa zasilacza liniowego, z którego jest zadowolony i może polecić?

Zachęcam do testów i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie. Mam powerbanka Samsunga 10 000, to powinien na trochę starczyć. Potem można zawsze naładować.

A probowałeś podłączyć powerbanka do CA, a do powerbanka zasilacz? Może to byłaby jakaś opcja, czyli zawsze wpięty powerbank, który działa jako coś w rodzaju „filtra” przed CA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moss napisał:

Boże co za bzdury.  Jeszcze nie dotarło, że powerbank ma przetwornice w środku i sieje zakłóceniami aż miło? 

No, ale gratuluje fantazji.

Nie unoś się tak bardzo 🙂 Jeżeli masz fachową wiedzę na ten temat, to po prostu udziel wszystkim rzetelnej informacji i wyjaśnij, w czym rzecz. Na tym polega pomaganie innym na grupie dyskusyjnej. Nie każdy jest alfą i omegą w każdym temacie 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Przecież to kumulacja zakłóceń 🙄 na dodatek nie zostawiłbym bym takiego szajsu pod prądem na dłużej 

Tez bym nie zostawial, ale jak komus lepiej brzmi, to tak mozna zrobic. Raspeberry pi u kolegi tak chodzilo latami.
Zaklocenia moze miec wieksze z sieci, niz z czegos takiego, w pewnych specyficznych wypadkach - ale moze lepiej wtedy sie zastanowic, gdzie jest problem, niz go "zakrywac" zasilaniem akumulatorowym. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, 

Mam nowego chromecasta HD kupionego w promocji na amazonie za 108 zł, plus dodatkowo ekstraktor hdmi -> optyk z aliexpres za 32 zł. Ogólnie jestem zadowolony, ale zawsze może być lepiej 😉 .

Pytanie - czy warto spinać się i polować na używany CA za 3-400 zł? Czy dźwięk jest lepszy z CA w porównaniu do najnowszego chromecasta video HD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest "najnowszy chromecast video HD", ale:

a) dzwiek moze byc lepszy, bo cos tam cos tam, nie pamietam co (cos tam z probkowaniem chyba).

b) ale nie warto sie raczej spinac. Sam mam dwa CA w szafie, a nie chce mi sie podpiac do amplitunera ;) Pewnego dnia CA przestana byc wspierane i beda warte tyle co elektrosmieci - wez pod uwage, ze google juz dawno je wycofalo z rynku. Mysle, ze CA tez uzywa mniej pradu niz twoj setup, i mniej kabli.



Inna spawa, ze na chromecast video mozesz odpalic wszystko, a na audio tylko czysty strumien audio - czyli np. miksow z yt juz nie puscisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2023 o 16:05, Tenfilip napisał:

Nie wiem co to jest "najnowszy chromecast video HD", ale:

a) dzwiek moze byc lepszy, bo cos tam cos tam, nie pamietam co (cos tam z probkowaniem chyba).

b) ale nie warto sie raczej spinac. Sam mam dwa CA w szafie, a nie chce mi sie podpiac do amplitunera ;) Pewnego dnia CA przestana byc wspierane i beda warte tyle co elektrosmieci - wez pod uwage, ze google juz dawno je wycofalo z rynku. Mysle, ze CA tez uzywa mniej pradu niz twoj setup, i mniej kabli.



Inna spawa, ze na chromecast video mozesz odpalic wszystko, a na audio tylko czysty strumien audio - czyli np. miksow z yt juz nie puscisz. 

Puścisz, W aplikacji home castowanie tego co aktualnie leci np na telefonie (sam dzwięk) lub z pozycji komputera przegladarka chrome i tam castowanie m.in. Youtube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2023 o 16:05, Tenfilip napisał:

Nie wiem co to jest "najnowszy chromecast video HD", ale:

a) dzwiek moze byc lepszy, bo cos tam cos tam, nie pamietam co (cos tam z probkowaniem chyba).

b) ale nie warto sie raczej spinac. Sam mam dwa CA w szafie, a nie chce mi sie podpiac do amplitunera ;) Pewnego dnia CA przestana byc wspierane i beda warte tyle co elektrosmieci - wez pod uwage, ze google juz dawno je wycofalo z rynku. Mysle, ze CA tez uzywa mniej pradu niz twoj setup, i mniej kabli.



Inna spawa, ze na chromecast video mozesz odpalic wszystko, a na audio tylko czysty strumien audio - czyli np. miksow z yt juz nie puscisz. 

dzięki za odpowiedź.

Najnowszy chromecast video w sensie, że jest to wersja 4, co na mój chłopski rozum sugeruje mi że są też starsze chromecasty video oznaczone 3, 2 i 1. No ale przyznam że nie jestem tego pewien, a i nieraz te cyferki przy nazwach wcale nie oznaczają kolejnych wersji urządzeń.

Mój setup, czyli C 4 + ekstraktor HDMI audio pobiera łącznie ciągle 3,5 W (zmierzone watomierzem), i jest to więcej o ok. 1,5 W od CA (tu strzelam bo nie mierzyłem bo nie mam CA), czyli wg dzisiejszych stawek prądu (średnio 80 gr/kWh) daje nam 8 groszy/dziennie za C4 vs. 4 groszy/dziennie za CA. Zakładając, że oba urządzenie pracują 24h/365 to  przy kwocie zakupu 200 zł za nowy C4+audio/hdmi vs. za stary 350 zł za CA ta różnica zakupu wyrówna się po 3750 dniach czyli po ponad 10 latach. Oczywiście jak wzrosną ceny prądu to pewno okres ten skróci się do 9 lat 😉 .  Wyliczenia podałem dla żartu, ale chyba mniej więcej się to zgadza.

Chromecast 4 potrzebuje tyle samo kabli co CA czyli zasilanie + wyjście audio, jedyna różnica to że trzeba wpiąć ekstraktor HDMI a z niego wyjść optykiem / jackiem na nasz wzmacniacz. Ekstraktor mimo, że ma swoje zewnętrzne zasilanie to przy dekodowaniu tylko audio nie potrzebuje osobnego zasilania (czerpie prąd z hdmi C4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blatko. Daj linka.

Z tego co wiem był Chromecast 3 i Ultra. Ultra pozwala na przeglądanie internetu w TV, ma zainstalowaną przeglądarkę Google. Czego nie można zrobić na 3. A model 4, nie wiem co to jest. Oba są wpinało  do HDMI w telewizorze.

Co do chromecasta audio to go olej. Nie warto.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2023 o 17:12, 1Ender napisał:

@blatko. Daj linka.

Z tego co wiem był Chromecast 3 i Ultra. Ultra pozwala na przeglądanie internetu w TV, ma zainstalowaną przeglądarkę Google. Czego nie można zrobić na 3. A model 4, nie wiem co to jest. Oba są wpinało  do HDMI w telewizorze.

Co do chromecasta audio to go olej. Nie warto.

Pozdrawiam 

No nie.


Chromecast 1-3 <-- samo video z dzwiekiem

Chromecast ultra <-- <-- samo video z dzwiekiem, ale wypasone, z opcja na ethernet i 4k

Chromecast 4 vel Chromecast TV i nowsze - set top box (choc ksztaltem przypomina dongle) z androidem.

Akurat przy 4 bym sie zastnaowil, bo android ma jakis tam problem z probkowaniem etc., ale prawde mowiac - CA naprawde moze przestac byc wspierane niedlugo, wiec chyba bym to olal. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników chromecast audio, a raczej do tych, którzy stwierdzili, że to za mało i wymienili go na lepszy sprzęt: jaka wg Was jest dolna graniczna kwota, przy której można odczuć znaczący krok naprzód? Przykładowo: Wiim mini (500zł); Taga twa-10b(800zł); wiim pro (~1000zł); Sotm 200 neo czy Primare np5 (2300zł); Blusound node 3 (2800zł).

Czy może wymiana transportu wiele nie wniesie natomiast wymiana DM100 na lepszy DAC już tak? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej,
w temacie porownania Chromecasta Audio do lepszych streamerow warto zerknac. na:

Test Chromecast Audio na audiosciencereview.com

Testy sa wykonwywane przy wykorzystaniu Roon'a. Czy jest podobnie w normalnym odtwarzaniu - tego dokladnie nie wiem.

Chromecast audio ma nieco problemow z jitterem i jest to odczuwalne z nizszej klasy DAC'ami.
Natomiast dobry DAC radzi sobie z tym problemem i nie ma roznicy miedzy CA i lepszymi zrodlami.

Cytat:
4. Using a well-designed Dac like the Topping D50, there is no difference at all between Toslink from Chromecast or higher fidelity sources. All the jitter is filtered out resulting in the performance of the DAC itself being the limit.

Edytowano przez Jackon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...