Skocz do zawartości

Zestaw stereo- kolumna przy ścianie


wtsz

Recommended Posts

Cytat

No nie,krótki odsłuch moze nawet przeszkadzać. Utrwali nam w głowie mylne pojęcie o dźwięku zgadzam się.

Nie wierzę, że można wybrać sobie najlepsze kolumny i wzmacniacz w czasie krótkiego odsłuchu w salonie. Raczej polegałbym też na doświadczeniu kogoś kto ma na co dzień do czynienia z audio.

Wady usłyszeć można po 2 tygodniach i stanie się to piekielnie denerwujące tym bardziej, że sprzęt nie jest tani. Prościej maja osoby traktujące sprzęt audio jako dodatkowy mebel, czym nie jest.

Staram się zorientować co się teraz dzieje w świecie audio i w ciągu kilku tygodni spojrzenie mam zupełnie inne, np. biorę pod uwagę wzmacniacz lampowy.

Co do starszego sprzętu kupiłbym np Elaci, chociaż wycofane z produkcji. Za- BR dół, przeciw- zbyt małe.

Cytat

A jakie kolumny tak naprawdę da się postawić w odległości od ściany tylnej 15 cm, w tym jedna w rogu w 23m salonie o kształcie litery L, które nie będą dudnić?

Tannoy Revolution XT, Fyne Audio, Polk S55E? Czy może BR od przodu?

Myślałem nawet o filigranowych Audio Physic Classic 5 ze względu na klasyczny 2-drożny układ, mają BR z tyłu, ale wysoko i przy dosunięciu do ściany basu może być więcej?

U mnie jest tak, że jeżeli odsunę 40cm od tylnej ściany to jest w miarę dobrze w miejscu odsłuchu, ale dookoła jest kaszana. Jeżeli zatkam BR można bliżej, ale nie ma wybrzmienia.

Producenci kolumn zalecają BR od dołu. Nie wiem na ile to zadziała, cudów może nie być, ale znośnie już tak.

Edytowano przez wtsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Chciałbym podzielić się wrażeniami po odsłuchu kolumn Elac 247.3 z ,których jedna ustawiona jest blisko bocznej i tylnej ściany. Dzięki S4Home kolumny zostały przysłane natychmiast po uzgodnieniu wypożyczenia.

Nie będę recenzował kolumn ani tłumaczył zawiłości fal akustyki, od tego są specjaliści. Kolumny bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Najpierw ustawiłem je ok. 20cm od tylnej sciany i 20cm od bocznej, bas mocny- wzbudzony, ale nie ma pogłosów. Zatykamy górny BR i jest ok., jeżeli akceptujemy średnicę. Po dalszym odsuwaniu od tylnej ściany przy 50cm, a więc akceptowalnej odległości bas prawie wraca na swoje miejsce. Zaznaczam, że nadal jest 20cm od ścianki bocznej. Wydaje mi się, że dolny BR wykonuje świetną pracę.

Reasumując Elaci ze względu na swoje gabaryty, jakość wykonania i grania są nie do pobicia w tym przedziale cenowym w pomieszczeniach jednak reprezentacyjnych o bardziej ubogim umeblowaniu. Uważam też, że z hi endem w takiej sytuacji należy odpuścić, no ale kto bogatemu zabroni🙂.

Polecam jeszcze raz S4Home bo naprawdę warto posłuchać kolumn w domu przy złej akustyce. Sądzę, że odrzuciłbym te kolumny w salonie po 20 min. słuchania. Teraz dobór wzmacniacza i naprawdę będę cholernie zadowolony.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :)

i tak zapewne tak, odrzucił byś je bo chwili odsłuchu w salonie.

a dom a salka odsłuchowa w sklepie to dwie różne rzeczy.

wiadomo że zwrócisz uwagę na totalnie inne rzeczy.

poza tym nie masz sprzedawcy natręta, tak wiem że to częsty przykład, na głowie :) co jest znakomitym dodatkiem do jakby nie patrzeć przyjemności z odsłuchu i testowania sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny moim zdaniem są bardzo uniwersalne. Biorąc pod uwagę, że zastępują kino domowe i pełnią rolę stereo nie tylko dla mnie jest to dobry wybór. Wzmacniacz mam nadzieję, że dokona jeszcze korekty dźwięku. Sprawdzę jeszcze kolumny Elac FS267, trochę drożej, ale nie ma BR z tyłu i podobno bas bardziej spacyfikowany.

Edytowano przez wtsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...