Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu 30m


ostry4d

Recommended Posts

Witajcie, czytałem tutaj sporo watków, zastanawiałem się też nad tym czego chce. Na początku miał być soundbar, ale ten pomysł dość szybko wybito mi z głowy. Postanowiłem kupić 2 kolumny i amplituner stereo za kwote max 4000zł. Może to być sprzęt używany. Zależy mi na połączeniu z tv kablem hdmi, module bluetooth, radiu i streamingu. Będzie to mój pierwszy zestaw stereo z prawdziwego zdarzenia, do tej pory słuchałem miniwieży. Bede słuchał głównie muzyki elektronicznej, często będzie to też zwykłe radio rmf czy eska. Co do dźwięku, to nie mam porównania, zdaje się na wasze podpowiedzi. Na pewno jednak zależy mi na ładnym i soczystym basie, nie chce żeby był pusty i płytki. Salon jest otwarty na kuchnie, jest też kawałek przedpokoju i korytarza, to wszystko ma około 37m. Z tego co wyczytałem na tym forum wybrałem dla siebie taki zestaw HECO Music Style 900 i Onkyo TX-8270 lub Yamaha R-N803D z tym że ta yamaha zniszczy mój budżet. Poprawcie mnie jeżeli źle kombinuje. Chciałbym juz zdecydować się na coś i zacząć powoli szukać i kupować. Na obrazku zaznaczyłem na czerwono gdzie mają stać kolumny, myśle że szkic jest dośc czytelny i widać na nim co trzeba więc nie bede już więcej wyjaśniał. Poprosze o jakieś porady, ewentualnie propozycje innych zestawów w tym budżecie.

szkic.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

część odsłuchowa nie będzie tak duża, dlatego nie musimy szukać jakiś wyjątkowo dużych kolumn. 

Zacznijmy jednak od elektroniki - moim zdaniem najlepszą opcją będzie amplituner Onkyo TX-8270. To bardzo nowoczesny amplituner, dodatkowo wyposażony w złącza HDMI, które pozwolą Ci na podłączenie wszystkich urządzeń audio-video i wyprowadzenie jednym kablem HDMI sygnału video do telewizora. Jako uzupełnienie świetnie sprawdzą się kolumny Pylon Audio Pearl 25 lub Monitor Audio MR6. To dwie uniwersalne konstrukcje, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ostry4d napisał:

Zależy mi na połączeniu z tv kablem hdmi

Czy jakieś inne sprzęty planujesz podłączyć do tego amplitunera?, jeżeli nie to tv możesz również podłączyć kablem optycznym, a wtedy śmiało można pomyśleć o np. Onkyo 8250 czy Pioneer SX-N30AE lub Yamaha R-N602 

 

12 godzin temu, ostry4d napisał:

Na pewno jednak zależy mi na ładnym i soczystym basie

i do muzyki której słuchasz, polecam sprawdzić:

Opcja droższa-Heco Aurora 700

Opcja tańsza-Magnat Shadow 207 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze piszesz o HDMI i faktycznie to ma tylko 8270. Pytanie czy realnie jest ci to potrzebne. Poczytaj mój test obu modeli i porównania do 8250.

Bo można zaoszczędzić właśnie tutaj.

Z drugiej strony kolumny zagrają procentowo więcej. Więc nie wiem jaki byłby sens wybierać Yamahę 803 i Pearl 25. Na przykład. Lepiej wziąć słabszy rn602 a np wspomniane heco 700. W tym budżecie dasz radę coś złożyć. Napisz do nas to ci też pożyczymy na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie TV może być połączone wejściem optycznym. Na razie nic więcej nie planuje podłączać, no chyba że Xboxa. Czyli do Jego Aurora bardziej pasowałby tx8250 pomimo tego że ma mniej mocy niż 8270? 

Aurora to następca Music Style o których pisałem, mam rację?

Edytowano przez ostry4d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz zrezygnować ze złącz HDMI, to oczywiście możesz zaoszczędzić i wybrać model TX-8250 lub bliźniaczy Yamaha R-N602. W przypadku Onkyo w praktyce model TX-8250 i TX-8270 grają identycznie. Yamaha natomiast jest bardziej ofensywna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Kwestia indywidualnych preferencji.

W przypadku Heco Aurora wchodzi w rachubę model 700, chociaż musisz sobie zdawać sprawę, że jest to dosyć potężna kolumna. W podobnym budżecie masz jeszcze na pewno nie gorsze Pylon Audio Sapphire 25. To kolumna o trochę szybszym, bardziej dokładnym, swobodnym graniu w stosunku do Heco, Heco jest spokojniejsze, bardziej plastyczne. Ciekawą opcją może być także Indiana Line Tesi 561. 

Dali Zensor 7 w obecnych cenach to także ciekawa propozycja, równy, dociążony, bardzo uniwersalny charakter grania.

Wracając jeszcze do elektroniki, spójrz proszę na NAD C338. To klasyczny, moim zdaniem bardzo dobry wzmacniacz, który ma dodatkowo wbudowany google chromecast.

W przypadku wycen jestem do dyspozycji. Gorąco namawiam na odwiedzenie naszego salonu i odsłuchy, mamy wszystkie powyższe propozycje i dziesiątki innych, które w komfortowych warunkach możesz potestować, także wypożyczyć do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ostry4d napisał:

No dobrze, i wtedy wyjdzie jeszcze taniej a jakościowo lepiej?

A co z Dali zensor 7? Są w podobnym przedziale cenowym. Można je porównywać z Heco aurora? 700?

Faktycznie to kolumny które często są zestawiane że sobą. Mimo że dali dużo droższe gdyż bardziej firmowe to heco śmiało się broni. Mało tego pod kątem wartości nawet zyskuje. Obie kolumny postawił bym po tej samej stronie charakterystyki dźwięku. Mimo że faktycznie deczko się różnią. I mocą i samym dźwiękiem 

Myślę że lepiej dołożyć do wzmaka.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo tx-8270 połączony z tv kablem hdmi włącza się automatycznie przy uruchomieniu tv a 8250 nie będzie miał już tego bajeru prawda? Szukałem Heco aurora 700 w wersji kolorystycznej z drewnem ale nigdzie już chyba ich nie ma, są tylko czarne i białe z jasnym drewnem, dziwne. A jak finansowo (mniej więcej) przedstawiałoby się rozwiązanie wzmacniacz + malinka + dac? Widziałem że malinka jest także z wbudowanym DAC czy to słabe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te wzmacniacze zagrają o klasę lepiej.

Słuchaj masz u nas opcję wypożyczenia czy to Onkyo 8270 czy właśnie np. 326 od NADa. Sprawdzisz i sam będziesz wiedział. Serio to HDMI to dla Ciebie taka wygoda?

Aurora 700 nie występuje w typowej wersji drewnianej. Tak wyglądała starsza Music Style 900

obraz.thumb.png.077532503b718a8acdcf46bd6daf0b2d.pngPiotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...