Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 w miejsce starego amplitunera - czy to dobry wybór?


MasterD23337

Recommended Posts

1 godzinę temu, pawel250 napisał:

Zatem jeśli chcę na telewizorze który wspiera eARC włączyć Netflixa z Dolby Atmos to również muszę mieć amplituner z funkcją eARC. Zgadza się  ?

Nie. Obecnie żaden VOD - w tym Netflix - Nie oferuje pełnego bezstratnego Atmosa w formacie TrueHD dla którego eARC jest konieczny. To co masz w serwisach to zakodowany w DD+ skompresowany Atmos z którym zwykłe ARC sobie radzi.

Ja korzystam z eARC bo inne źródła które mam podpięte bezpośrednio pod TV takie treści potrafią odtworzyć. PS5, XBOX-X, nawet Tidal HiFi Plus w apce TV którym się właśnie bawię pełny Atmos wyrzuca do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Butler napisał:

Nie. Obecnie żaden VOD - w tym Netflix - Nie oferuje pełnego bezstratnego Atmosa w formacie TrueHD dla którego eARC jest konieczny. To co masz w serwisach to zakodowany w DD+ skompresowany Atmos z którym zwykłe ARC sobie radzi.

Ja korzystam z eARC bo inne źródła które mam podpięte bezpośrednio pod TV takie treści potrafią odtworzyć. PS5, XBOX-X, nawet Tidal HiFi Plus w apce TV którym się właśnie bawię pełny Atmos wyrzuca do amplitunera.

Dzisiaj zrobiłem test. Bardzo się zdziwiłem bo u mnie Onkyo 696 które teoretycznie nie ma eARC dało radę odebrać Atmosa z telewizora.
Ściągnąłem plik z dzwiekiem Dolby TrueHD 7.1 ATMOS, Dolby Digital Plus ATMOS, Core Universe z http://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/
i odpaliłem na telewizorze. Na onkyo w trybie muzyka jestem w stanie przełączyć się na kodek DD ATMOS 4.0. Przy transmisji z netflixa oczywiście nie mogłem tego wybrać. Teraz się zastanawiam czy ten Atmos przeszedł po zwykłym ARC czy może Onkyo wypuściło aktualizację i mój amplituner jednak ma eARC. 
Generalnie jestem bardzo zadowolony bo już zacząłem kombinować jak by tu wymienić na nowszy model 6100.

Jeszcze muszę tylko wymyślić jak zrobić aby głośniki z telewizora zostały użyte jako głośnik centralny. Mam Telewizor Sony XR-65X90K i w nim w menu jest taka opcja. Tylko nie wiem kto to kontroluje. Czy amplituner musi miec ustawione 4.0 i telewizor dopełnia dzwięk centralny po swojej stronie (wtedy rozkodowanie dzwięku musiało by być w telewizorze) czy może dźwięk jest w pełni przesyłany do amplitunera przez ARC i tam następuje rozkodowanie a potem już normalnym kanałem audio w hdmi dźwięk idzie do telewizora. Ta druga opcja nie wydaje mi się logiczna.

Edytowano przez pawel250
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel250 napisał:

Teraz się zastanawiam czy ten Atmos przeszedł po zwykłym ARC czy może Onkyo wypuściło aktualizację i mój amplituner jednak ma eARC. 

Onkyo 696 nie dostał aktualizacji do eARC.

1 godzinę temu, pawel250 napisał:

eszcze muszę tylko wymyślić jak zrobić aby głośniki z telewizora zostały użyte jako głośnik centralny. Mam Telewizor Sony XR-65X90K i w nim w menu jest taka opcja. Tylko nie wiem kto to kontroluje.

poszukaj w instrukcji czy przypadkiem to nie jest wyłączność albo dla amplitunerów firmy Sony albo tylko dla ich soundbarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pawel250 napisał:

Dzisiaj zrobiłem test. Bardzo się zdziwiłem bo u mnie Onkyo 696 które teoretycznie nie ma eARC dało radę odebrać Atmosa z telewizora.
Ściągnąłem plik z dzwiekiem Dolby TrueHD 7.1 ATMOS, Dolby Digital Plus ATMOS, Core Universe z http://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/

Wypuścił po DD+

zapewne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 27.12.2022 o 23:04, pawel250 napisał:

Z mojej wiedzy wynika że eArc pozwala na wysłanie dźwieku w formacie np. Dolby Atmos czego zwykłe ARC nie zapewni. Zatem jeśli chcę na telewizorze który wspiera eARC włączyć Netflixa z Dolby Atmos to również muszę mieć amplituner z funkcją eARC. Zgadza się  ?

Już nic :) Można usunąć post

Edytowano przez MasterD23337
Zły post
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hejka. W końcu przyszła pora na zmianę amplitunera. Posiadam tv LG 65C11 , set 5.1 Heco Aurora 700 oraz amplituner Onkyo Tx-Nr709. 

Na uwadze mam dwa amplitunery

Onkyo TX-NR7100 oraz Pioneer vsx-lx305

Czytałem trochę o nich i nie wiem na który się zdecydować. Jakie są plusy i minusy każdego z nich. Poczytałem tu troszkę na forum, że z lekką przewagę ma Pioneer. 

Można Was prosić o pomoc. 

Dziękuję bardzo. 

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MasterD23337 napisał:

zytałem trochę o nich i nie wiem na który się zdecydować. Jakie są plusy i minusy każdego z nich. Poczytałem tu troszkę na forum, że z lekką przewagę ma Pioneer. 

główna wada Pioneera to wspólny crossover dla wszystkich kolumn.

Dodatkowo Onkyo Ma DTS Virtual:X oraz THX Select Certification oraz wejścia kompozytowe jeżeli masz jeszcze jakiś starszy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Różnica brzmieniowa jeśli jest to symboliczna.

Pioneer jest tańszy.

Będa mialy inaczej skalibrowany poziom wzmocnienia. Przez wspomniany wyżej THX.

Ale czy ten THX to będzie aż tak odgrywał rolę, czy raczej marginalne będzie miał znaczenie? I czy wspólny Crossover w Pioneer jest jego wadą? Na ile z lepszych komponentów jest zbudowany Pioneer względem Onkyo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do salonu RMS , poproś Pana Wojtka. Bawił się tymi ampkitunerami ( gość ma 20 lat stażu) . Odpowie Ci na wszystkie pytania.  Onkyo 7100 był kilka stówek drozszy od VSX-LX305,  mieli oba modele na stanie dostępne,  jednak wskazali mi wybór na Pioneer vsx-lx305  .

Takie spekulowanie oparte na papierowej lektórze trochę mija się celem Panowie ... ( be urazy ) .

 

Jeżeli chodzi o tryb THX , to tak , Pan Wojtek mi to wytłumaczył - ma znaczenie,  tylko wtedy , gdy sala kinowa/ odsłuchowa spełnia certyfikay  THX ( a takowych prywatnych widział kilka w swojej długiej profesji ) . W innym przypadku jest to tylko pusty slogan. 

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2023 o 20:09, MasterD23337 napisał:

Ale czy ten THX to będzie aż tak odgrywał rolę, czy raczej marginalne będzie miał znaczenie? I czy wspólny Crossover w Pioneer jest jego wadą? Na ile z lepszych komponentów jest zbudowany Pioneer względem Onkyo? 

Wspólny crossover właśnie nie jest specjalnie wadą. Gdyby się tak zastanowić to fajnie mieć taką opcję, ale jeśli jej nie ma a będzie dobry sub to nic złego finalnie się nie stanie.

THX spowoduje tylko inaczej zaprojektowaną drabinkę głośności.

Finalnie na przykład Pioneera będziesz w liczbach krecił głośniej. Będzie miał wieksz możliwość regulacji poziomu dzwieku.

Dnia 12.03.2023 o 21:36, fluid81 napisał:

Takie spekulowanie oparte na papierowej lektórze trochę mija się celem Panowie ... ( be urazy ) .

Nikt ich papierowo nie analizuje. Po co? :)

Dnia 12.03.2023 o 21:36, fluid81 napisał:

Jeżeli chodzi o tryb THX , to tak , Pan Wojtek mi to wytłumaczył - ma znaczenie,  tylko wtedy , gdy sala kinowa/ odsłuchowa spełnia certyfikay  THX ( a takowych prywatnych widział kilka w swojej długiej profesji ) . W innym przypadku jest to tylko pusty slogan. 

Dokładnie tak.

Do THX trzeba tez imeć głośniki z tym certyfikatem oraz odpowiednie ustawienie.

Jeśli nie ma wszystkich wymogów to różnica jest tylko w sposobie ustawiania głośności.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to lepiej ustawić 6 bo wtedy amplituner nie próbuje przycinać mocy.

Odnośnie Onkyo to już wiem dlaczego dużo osób mówi że Onkyo ma gorszą kalibrację niż denon. Zauważyłem u siebie że co kalibracja to potrafi być finalnie inna jakość dźwięku przy tym samym ustawieniu kolumn. 

Generalnie mam Klipsch rp-6000f plus Onkyo 696 i jestem bardzo rozczarowany. Zestaw nie warty swojej ceny w stosunku do jakości dźwięku. Żałuję że nie wziąłem Denona z podobnej półki i tagi f100v3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawel250 napisał:

Z tego co wiem to lepiej ustawić 6 bo wtedy amplituner nie próbuje przycinać mocy.

Odnośnie Onkyo to już wiem dlaczego dużo osób mówi że Onkyo ma gorszą kalibrację niż denon. Zauważyłem u siebie że co kalibracja to potrafi być finalnie inna jakość dźwięku przy tym samym ustawieniu kolumn. 

Generalnie mam Klipsch rp-6000f plus Onkyo 696 i jestem bardzo rozczarowany. Zestaw nie warty swojej ceny w stosunku do jakości dźwięku. Żałuję że nie wziąłem Denona z podobnej półki i tagi f100v3. 

Dzięki. Ja miałem te kolumny z Onkyo TX-NR709 i grało to dobrze. Ale po zakupie TV 4K i Zidoo Z1000 Pro postanowiłem wymienić amplituner obsługujący 4K. Bo teraz miałem extractor dźwięku, aby wyodrębnić z Zidoo sam dźwięk do ampli, a obraz do TV. Ale po podłączeniu tego mam ciągle jakieś kłopoty z ARc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MasterD23337 napisał:

Dzięki. Ja miałem te kolumny z Onkyo TX-NR709 i grało to dobrze. Ale po zakupie TV 4K i Zidoo Z1000 Pro postanowiłem wymienić amplituner obsługujący 4K. Bo teraz miałem extractor dźwięku, aby wyodrębnić z Zidoo sam dźwięk do ampli, a obraz do TV. Ale po podłączeniu tego mam ciągle jakieś kłopoty z ARc. 

Nawet mi nic nie przypominają o arc. Producenci olewają te kwestię mocno. Zarówno w tv oraz w amplitunerze mogę jedynie włączyć HDMI CEC lub wyłączyć. Konfiguracje są ograniczone.  Mam tv Sony 4k i on automatycznie przełącza się na HDMI amplitunera gdy wykryje aktywność. Np. Jedna osoba gra na Xboxie, ampli wyłączony. Włączam FM radio w amplitunerze i tv od razu przełącza na obraz z amplitunera. Gdy przełączam obraz na HDMI Xboxa to tv wyłącza amplituner przez Cec. 

Aby to rozwiązać muszę wyłączyć Cec  Onkyo ale wtedy nie mam dźwięku po arc więc  gdy będę chcial coś oglądać na tv z dźwiękiem przez amplituner to znowu tym razem muszę włączyć Cec w Onkyo. 

W tv mam tylko opcje wyłączaj automatycznie podłączone urządzenia. Oczywiście mam na off. Brakuje opcji "nie reaguj na włączenie urządzenia HDMI" w tv. Lub w Onkyo powinno być " nie włączaj automatycznie podłączonych urządzeń"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CEC ustawiony by pilotem od TV SONY włączać/wyłączać równolegle amplituner Denon oraz by sterować volume i nic poza tym. eARC działa bdb i zgrzytów już nie mam. Miałem problemy, ale związane były z Tidal w TV który działał w tle mordując kompatybilność z innymi aplikacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

Ja mam CEC ustawiony by pilotem od TV SONY włączać/wyłączać równolegle amplituner Denon oraz by sterować volume i nic poza tym. eARC działa bdb i zgrzytów już nie mam. Miałem problemy, ale związane były z Tidal w TV który działał w tle mordując kompatybilność z innymi aplikacjami.

Przy tej konfiguracji możesz odtwarzać np radio w Denonie i korzystać z tv? Czy denon nie wymusza ci zmiany aktywnego wejścia HDMI? 

A jeśli wymusza to czy przełączając z HDMI amplitunera na inne HDMI amplituner zostanie wyłączony. Nie przeszkadza ci to ?

Wiem, jest to nie standardowy przypadek gdy dwie osoby korzystają z sprzętu jednocześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pawel250 napisał:

Przy tej konfiguracji możesz odtwarzać np radio w Denonie i korzystać z tv? Czy denon nie wymusza ci zmiany aktywnego wejścia HDMI? 

Denon nie wymusza mi aktywnego wejścia HDMI. Włącza się domyślnie na ostatnio używane, przynajmniej tak to skonfigurowałem. Tak jak pisałem, jedyną funkcją CEC to w tej chwili on/off oraz volume z pilota TV. Wszystko inne jest nieaktywne. Za dużo mam peryferii by się denerwować. Trzy konsole podpięte pod TV a do amplitunera Tuner TV, Zidoo, QNAP, rejestrator monitoringu, komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko podłączę, to będę się bawił tym CEC. Ale dzisiaj znalazłem w szafce nowego pilota Logitech harmony 665. Chyba pobawię się nim teraz na dobre, aby mieć jednego pilota i zdefiniować makra do różnych źródeł. 

5 godzin temu, Butler napisał:

Denon nie wymusza mi aktywnego wejścia HDMI. Włącza się domyślnie na ostatnio używane, przynajmniej tak to skonfigurowałem. Tak jak pisałem, jedyną funkcją CEC to w tej chwili on/off oraz volume z pilota TV. Wszystko inne jest nieaktywne. Za dużo mam peryferii by się denerwować. Trzy konsole podpięte pod TV a do amplitunera Tuner TV, Zidoo, QNAP, rejestrator monitoringu, komputer.

A jak masz ustawione CEC w pozostałych urządzeniach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawel250 napisał:

Odnośnie Onkyo to już wiem dlaczego dużo osób mówi że Onkyo ma gorszą kalibrację niż denon.

na tym forum to chyba głównie ja o tym wspominam i jestem przez innych zakrzykiwany, że to nie prawda, że kalibracja jest mało ważna itp.

 

6 godzin temu, MasterD23337 napisał:

Ja miałem te kolumny z Onkyo TX-NR709 i grało to dobrze.

bo tam był Audyssey.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jakie parametry są modyfikowane przez proces kalibracji ? Na pewno kalibracja wylicza odległości i crossover dla każdego kanału. Akurat te parametry to mogę dokładniej podać ręcznie.

Pytanie jest czy kalibracja modyfikuje jakoś equalizer lub inne ukryte parametry które wpływają na jakość lub barwę dźwięku? Odnoszę wrażenie że uciekło mi trochę basu a dźwięk stał się płaski po ostatniej kalibracji. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...