Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Być może za 10 dni Robert pojawi się Jerez na testach DTM
https://powrotroberta.pl/2019/12/dtm-kubica-niebawem-w-aucie.html
"
Testy młodych kierowców Audi Sport oraz BMW zaplanowane są na 13, 14 i 15 grudnia na torze Jerez. Robert Kubica był pytany, czy weźmie w nich udział, ale Maciejowi Barszczakowi odpowiedział jedynie „nie wiem”, uśmiechając się.

Zapowiadając dziś testy, dziennikarz Tony Cadenas napisał: „Zobaczymy, czy pojawi się podczas nich jakaś „niespodzianka”, co może sugerować, że Kubica jest przymierzany do jazdy w tych testach."

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rms.pl napisał:

Riccardo

NO! to dobry trop. 

Vettel zostanie bo kontrakt jest do końca 2020, a co potem?

1 minutę temu, RoRo napisał:

Być może za 10 dni Robert pojawi się Jerez na testach DTM
https://powrotroberta.pl/2019/12/dtm-kubica-niebawem-w-aucie.html

Pozdrawiam

Nie może bez zgody Williams, a na to bym nie liczył. Kontrakt jest do końca 2019 kalendarzowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy kontrakt z Willimsem obejmuje tylko starty w boliodach F1 - czy również inne serie wyścigowe?
W każdym razie musimy się uzbroić w cierpliwość...

Czy widzieliście gdzieś statystykę za cały sezon 2019 jeśli chodzi o starty - i o pozycję Kubicy w takim rankingu?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RoRo napisał:

Czy widzieliście gdzieś statystykę za cały sezon 2019 jeśli chodzi o starty - i o pozycję Kubicy w takim rankingu?

Nie widziałem, ale już czytałem, że Russel bił się w piers, że ten element musi koniecznie poprawić. 

Ten jeden punkt Roberta, strasznie go uciska. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

NO! to dobry trop. 

Vettel zostanie bo kontrakt jest do końca 2020, a co potem?

Vettel jest skończony w F1. Wystarczy rzut oka na statystyki, żeby widzieć, że to kierowca, który jest mistrzem wygrywania z pole position i tylko z tej pozycji da radę. A już jej nie zajmie, bo Leclerc zdobył ich w tym sezonie 7, zaś Vettel 2. Z pewnością też nie przystoi mu jeździć w gorszym niż Ferrari zespole, więc rychły koniec kariery nadchodzi. Wyobrażam sobie, że tylko absolutne trzęsienie ziemi mogłoby mu pomóc typu Hamilton do Ferrari, Verstappen do Mercedesa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Vettel ma pare tytułów mistrzowskich - więc pewnie znajdzie swoje miejsce w F1 nawet jak opuści Ferrari.

Fajny artykuł w Onecie -
https://sport.onet.pl/formula-1/f1-robert-kubica-podsumowanie-sezonu/sx7zhzz?utm_source=sport.onet.pl_viasg_sport&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

"Dwadzieścia jeden – zero to miażdżący bilans potyczek kwalifikacyjnych George’a Russella z Robertem Kubicą. Dysproporcja wewnętrznej rozgrywki między kierowcami, którzy w najgorszych bolidach Formuły 1 mogli walczyć jedynie ze sobą, jest rażąca i nienaturalna, podobnie jak i różnice czasów okrążeń widywane nazbyt często pomiędzy zawodnikami Williamsa. Jakby w jednej z maszyn zasiadał nie były zwycięzca wyścigu i lider klasyfikacji mistrzostw świata Formuły 1, rajdowy mistrz świata WRC2, zwycięzca odcinków specjalnych i lider rajdu WRC, a totalny amator. I choć brytyjskie media chlubią się tą statystyką, to co najważniejsze zbywają milczeniem. Punkty zdobywa się nie w czasówkach, a w wyścigu, a tu prowadzi Kubica. Jeden do zera"

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RoRo napisał:

. Punkty zdobywa się nie w czasówkach, a w wyścigu, a tu prowadzi Kubica. Jeden do zera"

Co gorsza, zdobył go po błędzie Russela, który wypadł z toru, hehe :D Gdyby utrzymał się na torze to w UK strzeliłby korki od szampanów :D 

A tak, najlepsze wydarzenie tego sezonu wg Claire Williams? Pitstopy! Po co komu te kilka melonów za jeden punkcik, po co komu dziękuje, za zasypanie dramatycznie rosnącej dziury w budżecie zespołu. A ponoć kapitał nie ma narodowości :P 

Swoją drogą - Panowie bawicie się w simracing? Ja się przymierzam do kierownicy 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rms.pl napisał:

Właśnie się przymierzam do TMX PRO. Będzie dobrze na początek? 

Nie wiem. Kiedyś tylko Logitech miał kiery, dziś jest ich dużo, dużo więcej, tylko nie wiem jak to jest ze sterownikami w grach. Logitech zawsze jest rozpoznawany przez gre, z automatu przypisuje wszystkie przyciski do funkcji. Np.  kółkiem na kierownicy można podnosić lub obniżać zawieszenie, Krzyżak dale widok na 4 strony itd.  Na szczęście można też wszystko przypisać z manuala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć sie ostro grzeją i w końcu padają. Te TMXy to juz nowsza generacja silników szarpiących kierownicą  i zbierają świetne opinie. Jeździłem tym trochę więc chyba będzie OK. Te Logitechy już najlepsze lata maja za sobą, ostatnio widziałem przecenę na Amazonie do 500zł, także może szykuje się nowy wypust. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rms.pl napisał:

Ponoć sie ostro grzeją i w końcu padają. Te TMXy to juz nowsza generacja silników szarpiących kierownicą  i zbierają świetne opinie. Jeździłem tym trochę więc chyba będzie OK. Te Logitechy już najlepsze lata maja za sobą, ostatnio widziałem przecenę na Amazonie do 500zł, także może szykuje się nowy wypust. 

Może być. Póki mój Logitech żyje, nie będę kombinował. A fotel do dobra sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, miejsce to jedno, ale co ważniejsze .. to cena.  Pytanie czy warto?  Jeśli Twoje zaangażowanie jest duże to warto, ale jeśli tylko niedzielny wyścig to trzeba skromniej.

Ja kupowałem tu. Widzę tam sporo zmian, jak i cennik sporo się zmienił.  https://www.playseatstore.de/

Nie wiem co wybierzesz?  o jednym pamiętaj,  ... pedały muszą byś stabilnie zablokowane, bo w ferworze "jazdy" gaz - decha / hamulec - decha  i pedałów już nie ma, bo się odsunęły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Pozycja Vettela jest zagrożona, jeśli Mattia Binotto mówi...  Jesteśmy szczęśliwi, że jest dostępny na rynku -Mowa o Lewis H. a włoskie media są pewne, że dwukrotnie doszło do spotkania jego przedstawicieli z Ferrari. Za rok może być ciekawe przetasowanie, a to to pociągnie sporo zmian. Kierowcy Haas też kończą swoją kadencje.

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/857743/f1-ferrari-ma-prowadzic-rozmowy-z-lewisem-hamiltonem-to-moze-byc-transfer-dekady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Red Bull w 2020 roku będzie wyglądał inaczej - już bez Astona Martina (swoją drogą: pierw w F1 był zespół Jaguar, potem  Red Bull Racing, potem Red Bull (w międzyczasie Infiniti Red Bull Racing), teraz Aston Martin Red Bull Racing - to może w 2020 będzie Lada Red Bull Racing?

Ciekawe jaki kolor miałyby bolidy Racing Poin - zamiast obecnego różowego (czy jak inaczej określić bieżący kolor) byłby racing green? Niewątpliwie ładniejszy 🙂


Dzisiaj rano BMW ogłosiło, że Robert Kubica weźmie udział w testach serii DTM w przyszłym tygodniu. BMW potwierdziło dziś swój skład na te jazdy i jest w nich obok Kubicy jeszcze Nick Yelloly.
Samochód to BMW M4 DTM, a jazdy odbędą się w Jerez de la Frontera w dniach 10-13 grudnia.
https://powrotroberta.pl/2019/12/oficjalnie-kubica-na-testach-dtm-z-bmw.html
https://www.motorsportgp.pl/aktualnosci-inne/robert-kubica-ze-sterami-bmw-m4-dtm-podczas-testow-na-torze-jerez

W sezonie 2019 BMW tak wyglądało (auto Tima Glocka) ale zwyciężyło AUDI ... to prawie jak AUDIo 🙂
obraz.png.a438207836fc69cf51063aaaf9e852f6.png

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica ma już za sobą jazdy w symulatorze BMW w Monachium

obraz.thumb.png.55a26051b428cf6acd244d43a079a43f.png

Wczoraj był w Płocku, zwiedzał rafinerię i spotkał się m.in. ze strażakami.

Plan wyścigów DTM na 2020 rok

obraz.png.23ffc4cb7b4c82e3a5f344a7aaa02665.png

3 weekendy wyścigowe DTM pokrywają się z F1 w 2020 roku:
12-14 czerwca - F1 Kanada / DTM - Anderstorp;
26-28 czerwca - Francja / DTM -Monza
4-6 września - Włochy / DTM - Assen

obraz.thumb.png.a1f382f52dba39c599018f6cdd5cb445.png

W testach w Jerez kierowcy mają mieć do dyspozycji zaktualizowaną wersję modelu M4 przygotowywaną na nowy sezon i będzie to jej debiut. (pierwotnie pierwsze testy tego modelu BMW miały się odbyć w późniejszym terminie).
https://powrotroberta.pl/2019/12/wiecej-o-tescie-kubicy-wypowiedzi-zdjecia-informacje-o-aucie-i-dalszy-plan.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...