Skocz do zawartości

amplituner dla R700


yatkha

Recommended Posts

Niestety mojego Denona X4000 trafił szlag, a raczej piorun. W związku z tym, szukam dla niego godnego zastępstwa.

Ma to być amplituner, który napędzi Kef R700, R200c, MA fx silver.

Wydawałoby się, że naturalny wybór powinien paść na X4500H, ale czy na pewno? Brzmienie R700 jest nieco zamszowe na górze, lepiej radzą sobie na dole i niskiej średnicy, dobrze budują scenę, ale czegoś im brakuje...

Może jesteście w stanie polecić coś, co warto wziąć pod uwagę, tzn inna markę/model? Coś co potencjalnie dałoby większego pazura.

Myślałem o fx-a1080, sr6014. Jak myślicie, co by dobrze siadło?

Istotne, oprócz dźwięku 5.1 oraz stereo, jest dla mnie min 2 HDMI na wyjściu i 5 na wejściu, funkcje sieciowe (AirPlay konieczne) no i przyjazna aplikacja mobilna ;)

Edytowano przez yatkha
Błąd w modelu maranza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeśli w jednym urządzeniu to zdecydowanie Yamaha 1080 albo nad 758 w wersji 3

Moim zdaniem zarówno denon jak i Marantz zagra z nimi po prostu mozolnie. Wolno. 

Myślę jednak że opcja Yamaha 685+ zewnętrzny wzmak lub końcówka jest tu lepszym wyborem. Albo promocyjne modele atoll albo Integra CXA80 od Cambridge. Zapraszamy po wypożyczenie sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię.

Mozolnie, wolno - określenia, które idealnie pasują do tego, jak grało X4000 z tym zestawem głośnikowym. Zastanawiałem się nawet nad dołożeniem AMC 2N100 MKII, ale siły natury było szybsze. Do tej pory nie wiem, czy byłoby to dobre rozwiązanie.

Gdzieś w internetach czytałem, że 1080 jest mniej melodyjna, bardziej jasna, sprawdza się do kina, ale w stereo dźwięk jest zbyt otwarty. Trochę się tego obawiam, przywykłem do Denona i B&W. Jednak zmiana frontów na R700 (w dodatku stojących blisko ściany) pokazuje, że jest "mozolnie". Być może faktycznie R700 potrzebują czegoś w rodzaju 1080, żeby lepiej je napompować.

NAD odpada, ze względu na ilość HDMI na wejściu i wyjściu.

Chętnie skorzystałbym z opcji wypożyczenia, ale do Oświęcimia mam spory kawałek, a doświadczenia z kurierami nie zachęcają do wysyłki tak drogich sprzętów.

Edytowano przez yatkha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli w jednym urządzeniu to zdecydowanie Yamaha 1080 albo nad 758 w wersji 3

Moim zdaniem zarówno denon jak i Marantz zagra z nimi po prostu mozolnie. Wolno. 

Myślę jednak że opcja Yamaha 685+ zewnętrzny wzmak lub końcówka jest tu lepszym wyborem. Albo promocyjne modele atoll albo Integra CXA80 od Cambridge. Zapraszamy po wypożyczenie sprzętu. J

Ja szedł bym za radą branży. Tańszy amplituner plus w miarę przyzwoity wznak i zarówno w kinie jak i stereo jest miód i orzeszki ☺️. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z Denonem faktycznie R700 mogą wypaść trochę mozolnie. Marantz gra jednak zupełnie inaczej - dźwiękiem bardziej otwartym, szybszym, trochę jaśniejszym. Powinien zgrać się lepiej niż posiadany czy nowy Denon. Yamaha oczywiście doda jeszcze więcej dynamiki ale pamiętajmy, że Yamaha najlepiej czuje się w kinie domowym i przy odsłuchu muzyki jej efekciarski styl grania może się wydawać sztuczny czy natarczywy. Warto byłoby odsłuchać czy takie granie Ci pasuje, można przecież wypożyczyć sprzęt do domu również wysyłkowo. Z dobrych amplitunerów aż prosi się aby zastosować Arcama czy Anthema np. Arcam AVR390 czy Anthem MRX-520. To już wysoka półka grania ewidentnie przewyższająca komercyjne marki. Niestety będzie też trochę drożej...

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytałeś. Yamaha jest bardziej otwarta i teoretycznie gra gorzej w stereo. Ale z tymi kolumnami pasuje. I akurat 1080 zagra z nimi dużo lepiej niż denon.

Ale

4 godziny temu, seba3002 napisał:

Ja szedł bym za radą branży. Tańszy amplituner plus w miarę przyzwoity wznak i zarówno w kinie jak i stereo jest miód i orzeszki ☺️. Pozdrawiam.

To mój typ od początku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Warto byłoby odsłuchać czy takie granie Ci pasuje, można przecież wypożyczyć sprzęt do domu również wysyłkowo.

Chyba właśnie na tym się skończy, że posłucham Maranz, Yamaha i jakiegoś rozwiązania kombinowanego, żeby przekonać się na własne uszy, co dla mnie lepsze. W kurierów nie wierzę. Byłem u Was po cały zestaw kolumn, to i mogę podjechać po amplituner, pytanie tylko czy macie to, czego chciałbym posłuchać?

 

6 godzin temu, Q21 napisał:

Z dobrych amplitunerów aż prosi się aby zastosować Arcama czy Anthema np. Arcam AVR390 czy Anthem MRX-520. To już wysoka półka grania ewidentnie przewyższająca komercyjne marki. Niestety będzie też trochę drożej...

Te trochę, czyli prawie 2x to dla mnie za dużo.

9 godzin temu, S4Home napisał:

Myślę jednak że opcja Yamaha 685+ zewnętrzny wzmak lub końcówka jest tu lepszym wyborem

Niestety nie, ponieważ tańsze ampli nie mają 3x HDMI na wyjściu. Najtańszy z Yamaha to 1080. Mam TV, rzutnik i potrzebuję drugiej strefy z kolejnym HDMI out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak realnie to po co ci HDMI w drugim pomieszczeniu? 

Tak na chłodno. Będziesz miał podłączony załóżmy BD w salonie. I kablem 10 metrowym pójdziesz na np sypialni gdzie przez amplituner rzucisz obraz na tv tak? Dźwiękiem też wychodzisz?

 

Jak chcesz to pożyczę ci amplituner z 3 wyjściami i sobie sprawdzisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i takie rozmowy lubię, być może jestem zafiksowany na jednym rozwiązaniu i nie dostrzegam innych.

Część salonu jest przestrzenią do wypoczynku, tam jest kanapa i scena AV - TV, rzutnik i wspomniane kolumny. Centralnym punktem systemu był amplituner, do którego zbiega się kilka źródeł (video): tuner sat, mibox, 2x konsola. Dodatkowym miejscem, jest dość duży taras, na którym umieściłem TV (został mi po upgrade TV w salonie), miło jest tam wieczorem spędzać czas. Źródła które wyświetlam na tarasie, to tv-sat, albo mibox, dźwięk i obraz po HDMI. Trzecie wyjście jest potrzebne tylko dla wygody, żeby za każdym razem nie nurkować w szafce i przekładać złącza np.: rzutnik vs taras. Może to nie jest duża uciążliwość, ale jednak; problem pojawia się w momencie, jak nie ma mnie w domu i dzieci chciałyby zobaczyć coś na ekranie, a 'system' jest na to niegotowy;)

X4000 którego straciłem miał właśnie 3 HDMI, dlatego wiem że to się sprawdza.

Edytowano przez yatkha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli to używałeś to absolutnie to rozumiem.

W takim razie warto pomyśleć i tańszym x3600 a dołożyć do zewnętrznego wzmaka. 

To chyba obecnie najtańszy model z 3 HDMI out. Nie mówiąc o tym ile można dać za 3500!. Tylko no mi połączenie z denonem nie odpowiada. Więc tutaj wzmak, czy końcówka z żywą, energiczna, jasna strona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

W takim razie warto pomyśleć i tańszym x3600 a dołożyć do zewnętrznego wzmaka. 

 Tylko no mi połączenie z denonem nie odpowiada. Więc tutaj wzmak, czy końcówka z żywą, energiczna, jasna strona. 

Co dobrze sprawdziłoby się jako wzmacniacz dla R700? Żywa, energiczna końcówka z jasną stroną  brzmi ciekawie, co by to mogło być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yatkha napisał:

A 1080 + AMC 2100 MKII ?

Prawdę mówiąc nie znam tej końcówki. Cyrus mam sprawdzonego. 

10 godzin temu, seba3002 napisał:

A nie lepiej kupić wzmacniacz z wejściem Main in i mieć możliwość podłączenia innych źródeł pezpośrednio pod wzmak? W cenie do 3000 PLN znajdziesz kilka sztuk. 

Pewnie koledze szkoda tracić funkcjonalności musiccast. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Prawdę mówiąc nie znam tej końcówki. Cyrus mam sprawdzonego. 

Pewnie koledze szkoda tracić funkcjonalności musiccast. 

Tego AMC 2100 MKII mogę mieć za ok1700, poza tym wszystkie źródła chciałbym mieć w jednym urządzeniu. Którego cyrusa masz na myśli, z tego co wiedzę najtańszy to 3k?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poczytałem, posłuchałem i skłaniam się jednak do:

1. A2080 lub SR7013 - ok 7k

2. A1080 lub SR6014 + wzmacniacz z bypass'em - ok 10k

Aby podjąć ostateczną decyzję będę szukał możliwości, żeby tego posłuchać. Może nie uda się w pełnym zakresie wyboru, ale chce się przekonać czy 'zobaczę' te 3k różnicy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli nie masz w planach podłączania do wzmacniacza zewnętrznych źródeł stereo, to w samym kinie domowym możesz nie odczuć różnicy pomiędzy aplitunerem z końcówką i bez końcówki mocy. Kupujesz jakby nie było amp już z dość wysokiej półki. Jeżeli jednak zależy Ci na odsłuchu stereo to opcja z zewnętrznym wzmakiem jest jak najbardziej ok. A może po odsłuchu w ogóle okaże się, że sam amp w stereo i w KD gra dla Ciebie na tyle dobrze, że nie potrzebujesz żadnego wzmaka 🙂. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, yatkha napisał:

Tego AMC 2100 MKII mogę mieć za ok1700, poza tym wszystkie źródła chciałbym mieć w jednym urządzeniu. Którego cyrusa masz na myśli, z tego co wiedzę najtańszy to 3k?

 

Myślałem o xpower ale stereo 200 też jest super. 

18 godzin temu, yatkha napisał:

No dobra, poczytałem, posłuchałem i skłaniam się jednak do:

1. A2080 lub SR7013 - ok 7k

2. A1080 lub SR6014 + wzmacniacz z bypass'em - ok 10k

Aby podjąć ostateczną decyzję będę szukał możliwości, żeby tego posłuchać. Może nie uda się w pełnym zakresie wyboru, ale chce się przekonać czy 'zobaczę' te 3k różnicy.

 

Opcja 2!

Yamaha i Marantz. Wziąłeś urządzenia z dwóch szal. Dobrze!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2019 o 17:13, seba3002 napisał:

Moim zdaniem jeżeli nie masz w planach podłączania do wzmacniacza zewnętrznych źródeł stereo, to w samym kinie domowym możesz nie odczuć różnicy pomiędzy aplitunerem z końcówką i bez końcówki mocy. Kupujesz jakby nie było amp już z dość wysokiej półki. Jeżeli jednak zależy Ci na odsłuchu stereo to opcja z zewnętrznym wzmakiem jest jak najbardziej ok. A może po odsłuchu w ogóle okaże się, że sam amp w stereo i w KD gra dla Ciebie na tyle dobrze, że nie potrzebujesz żadnego wzmaka 🙂. Pozdrawiam. 

Dzięki uprzejmości Q21 udało się trochę więcej nasiąknąć tematem - spędziłem ponad 2h z dźwiękiem. To czego doświadczyłem, nie jest pewnie dla nikogo zaskoczeniem, ale mnie utwierdziło w przekonaniu, że tego czego szukam nie da mi amplituner (nawet z końcówką). Słuchałem tylko muzyki stereo  (z Tidal), kino miało dla mnie drugorzędne znacznie.

Podłączone były Pioneer SC-LX701 i Yamaha 1080 (tylko takie były na stanie). LX zagrał na poziomie mojego starego Denona X4000 tzn. nudno, A1080 lepiej - większa dynamika, szybciej, konturowo. Udało się również podłączyć końcówkę mocy do A1080 i to nie byle jaką, tylko Vincent SP-331 - potężna rzecz, na pierwszy rzut oka jak fragment maszyny rolniczej, powierzchnia radiatorów większa niż w mojej lodówce. Efekt brzmieniowy nie był tak spektakularny, jak wygląd. Zagrało lepiej, tzn wszystkie walory Yamahy zostały równo podbite, końcówka ta nie wpłynęła jakościowo na muzykę, tylko ilościowo. Aby upewnić się, czy to czego oczekuję jest rabialne, dałem się namówić na podłączenie źródła do wzmacniacza Vincent SV-237MK i głośników. Okazało się, że to jest jakość, która do mnie przemówiła, to jest to czego szukam w muzyce, detale, delikatność, ale też moc i budowa sceny muzycznej, dodatkowo przy ściszaniu muzyka nie traciła swojej natury - było ją słychać tylko ciszej, nie jak w przypadku amplitunera, że zaczynały się robić dwa punkty z których coś 'leci'.

Jeśli moje odczucia miałbym jakoś przełożyć na liczby, to na skali 0 - 100 pkt, amplitunery zagrały na poziomie 60pkt, różnica między LX a A1080 to jakieś +-5pkt, końcówka dodała 7-10 pkt. Odsłuch czystego zestawu stereo oceniam na 90pkt.

W związku z powyższym, w moim przypadku, nie zasadne jest gonienie za ideałem, tylko wybranie optymalnego amplitunera. Może kiedyś, w przypływie słabości dokupię końcówkę, ale to i tak nie będzie nowa jakość życia. Czytałem też opinie: spróbuj NADa, weź ARCAMa, może Anthem - wszystko pięknie, ale to jest bardzo duży kompromis - one nie są tak wyposażone w złącza, sieć, strumieniowanie, jak tego oczekuję od centrum multimedialnego w domu. Ważne jest dla mnie szybkie podłączenie telefonu, kilku źródeł, a nie przepinanie kabla hdmi na wyjściu w przypadku NADa.

Jeśli na teraz ma być jeden klocek, to koncentruję się na: Yamaha A2080 (w nadziei, że zagra lepiej niż A1080), Onkyo 840 (podobno warto posłuchać i dać szanse), do tego jakiś Denon (AVR-X6400H) i może Maranz SR7013.

Jak to widzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yatkha napisał:

Aby upewnić się, czy to czego oczekuję jest rabialne, dałem się namówić na podłączenie źródła do wzmacniacza Vincent SV-237MK i głośników. Okazało się, że to jest jakość, która do mnie przemówiła, to jest to czego szukam w muzyce, detale, delikatność, ale też moc i budowa sceny muzycznej, dodatkowo przy ściszaniu muzyka nie traciła swojej natury - było ją słychać tylko ciszej, nie jak w przypadku amplitunera, że zaczynały się robić dwa punkty z których coś 'leci'.

Jeśli moje odczucia miałbym jakoś przełożyć na liczby, to na skali 0 - 100 pkt, amplitunery zagrały na poziomie 60pkt, różnica między LX a A1080 to jakieś +-5pkt, końcówka dodała 7-10 pkt. Odsłuch czystego zestawu stereo oceniam na 90pkt.

Czysty zestaw miałem na myśli sam wzmacniacz.

Edytowano przez yatkha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...