Skocz do zawartości

Jaki amplituner


janist

Recommended Posts

Witam,

i pozdrawiam wszystkich.

Mam takie wrażenie, że mój sprzęt grający mógłby zagrać lepiej jeśli miałby inny amplituner. Obecnie jest to Harman Kardon BDS570.

Do niego są podłączone: B&W 2xDM601S2, 2xDM601S1, LCR60S2 i ASW500.

Jak widać sprzęt do najnowszych nie należy i dlatego nawet nie myślę o nowym amplitunerze. 

Pytanie jaki używany amplituner miałby sens? Budżet adekwatny do wartości i właściwości głośników. Celowo go nie określam bo chciałbym się dowiedzie ile to powinno być.

Pomieszczenie w którym to bedzie grać jest dość małe. Jakieś 15m2 a z wyposażenia to potrzebuję HDMI

Pomożecie dobrzy ludzie? :)

 

Edytowano przez janist
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz dobre kolumny, które w dużym stopniu są ograniczone jakościowo przez obecny Twój amplituner. Moja propozycja to trzy modele amplitunerów - Onkyo TX-NR686 to najtańsza opcja, ale już dobra. Zestaw taki zagra spójnie, bardzo przestrzennie, swobodnie i dynamicznie. Trochę lepszą opcją będzie Denon AVR-X2600H. To najnowszy model, brzmieniowo natomiast oferujący bardziej wypełniony, plastyczny, gęsty dźwięk. To pożądane cechy amplitunera przy współpracy z B&W. Najlepszą opcją będzie Marantz SR5014. Przewaga tego amplitunera będzie słyszalna przede wszystkim przy odsłuchu muzyki.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. W ciemno wziąłbym każdy z nich. No właściwie to nie w ciemno. Jednak szukam używanego.

 

Nowy też będę potrzebował jak tylko przekonam małżonkę. To trudniejsza sprawa bo to nie tylko kasa ale też i przemeblowanie pokoju. Wtedy będę miał budżet jakieś 6k na kolumny 5.0 (bo suba mam) i dodatkowo amplituner jeśli mój obecny nie udźwignie (Denon AVR-X1200W).

Tego amplitunera którego szukam obecnie potrzebuję do drugiego mieszkania (niestety żyję na dwa domy ze względów zawodowych) i tutaj mogę sobie robić co chcę. Ale nie chcę wydawać większej kasy bo nie wiem gdzie będę pracować za kilka miesięcy. Może dalej tutaj a może wrócę do domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze lepiej. I może jeszcze przyjdzie na to czas. Jednak na razie to się nie uda. To jest taki 2-sprzęt i może się stać szybko niepotrzebny ze względu na moja sytuacje mieszkaniowo zawodową. Na razie okazało się, że się przeprowadzam i już tech klocków jest za dużo.  Na razie poprawie jeszcze kabelki bo mam takie przypadkowe (nie spodziewam się cudu ale porządek musi być). w drugiej kolejności pomyślę o zmianie źródła i przesyłaniu z niego sygnału. 

Jednak jest to poligon to modyfikacji zestawu nr 1. Na to jednak przyjdzie czas jak namówię żonę na zmianę. I wtedy poproszę o radę na propozycje nowego sprzętu. Ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Na razie serdecznie dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...