Skocz do zawartości

Yamaha Rn-402 + nota 550x czy Onkyo Tx-8250 + ???


Michal Kawaler

Recommended Posts

Witam,

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
~3 600 zł 

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
sprzęt pod muzykę, konsole i TV

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
TV, nbox, PS4

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
24 m2

6) Jakiej muzyki słuchamy
  pop, rock, klubowa i czasem nawet discopolo

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Na lata 

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Pod TV, odtwarzanie radia DAB, Tidal oraz Spotify

 


Stoję przed dylematem wymiany mojego leciwego soundbara sony HT-CT80. Wszystkie sprzęty podłączone mam pod Tv( hdmi) a z Tv wychodzi jeden optyk do powyższego soundbara. Do filmów się to nadaje jako zastępstwo głośników TV, do muzyki niestety nie. Dlatego chce ten sprzęt zastąpić czymś innym, niskobudżetowym HiFi.
Do wyboru dwa amplitunery: yamaha 402d i onkyo 8250. Wiem tylko tyle, że z yamaha podoba mi się( w miarę) brzmienie nota 550x, to onkyo w ogóle nie słyszałem. Nie wiem nawet z jakimi kolumnami podłogowymi mógłbym je zestawić.
Nie jestem audiomaniakiem. Muzyki słucham różnej j.w.  Nie mam specjalnych wymagań odnośnie odsłuchu.

Do tej pory muzyki słucham, albo na telefonie z ibasso + Sennheiser 599(brzmienie tego zestawu bardzo mi się podoba) albo z głośnika bluetooth dockin d fine(bass się wylewa).

Proszę was o jakieś rady co wybrać, yamahe czy onkyo. Jeśli to drugie to jakie kolumny do maks 1 800 zł za komplet mogę do tego sprzętu dobrać?? może Pylon Audio Pearl 27?

Edytowano przez Michal Kawaler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli Yamaha, to zdecydowane polecałbym amplituner R-N602, jest znacznie lepszy, a pewnie finansowo także uda się zmieścić w budżecie. Onkyo TX-8250 to konkurencja modelu R-N602. Porównując te dwa urządzenia, pod względem wyposażenia jest podobnie, chociaż Yamaha korzysta ze swojej autorskiej platformy MusicCast, Onkyo natomiast stawia na systemy otwarte. Brzmieniowo Yamaha jest bardziej efekciarska, wyraźniej eksponuje skraje pasma, lepiej nadaje się do szybszych, mocniejszych gatunków muzycznych. Onkyo jest równiejsze, bardziej analityczne, swobodne, dokładne, szybsze. Z Indiana Line ja raczej wybrałbym Onkyo, zresztą masz także u nas taki zestaw w bardzo ciekawej ofercie. Ewentualnie jako alternatywa spojrzałbym na kolumny Pylon Audio Pearl 27, które mogą okazać się ciekawą opcją.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N602 przekracza już mój budżet. Co do Onkyo to potrzebuje on na pewno jasne kolumny, aby nie zamulić jeszcze bardziej tego ciepłego dźwięku. Dlatego zastanawiam się nad trójdrożnymi Pylon Audio Pearl 27 może jeszcze Tesi 561, ale nie potrafię ocenić co będzie lepsze. Nie mam gdzie tego odsłuchać (niestety)

Edytowano przez Michal Kawaler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michal Kawaler napisał:

Yamaha R-N602 przekracza już mój budżet. Co do Onkyo to potrzebuje on na pewno jasne kolumny, aby nie zamulić jeszcze bardziej tego ciepłego dźwięku. Dlatego zastanawiam się nad trójdrożnymi Pylon Audio Pearl 27 może jeszcze Tesi 561, ale nie potrafię ocenić co będzie lepsze. Nie mam gdzie tego odsłuchać (niestety)

Ależ nie przekracza - spójrz proszę na zestaw (https://www.q21.pl/yamaha-r-n602-indiana-line-nota-550x.html). Natomiast proponowałbym Onkyo TX-8250 z Pylon Audio Pearl 27, to bardzo dobry zestaw. Zapraszam na priv po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...