Skocz do zawartości

Zestaw dla nowicjusza do salonu z kuchnią do ok. 2÷3,5tyś zł


bubuu

Recommended Posts

Jeśli masz obecnie jakiś tuner to lepiej przy nim pozostań lub rozejrzyj się za używanym. No chyba ze znajdziesz jakiś amplituner który będzie lepiej pasował. Jeśli masz stałe łącze to może lepiej pomyśleć o korzystaniu z radia internetowego. Do tego może wystarczyć Chromecast Audio. Radio można odpalić np. z laptopa na nim z przeglądarki Chrome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć,

 

Chciałbym zainwestować w zestaw do pomieszczenia około 15m2 (salon z aneksem kuchennym, spora ilość mebli), odsłuch to odległość 2-3m.

Po przeczytaniu tego wątku, oraz wątku o smsl Q5 Pro, jestem blisko zakupu wymienionego wzmacniacza wraz z KEF Q350 + chromcast. Główne źródło muzyki to Spotify.

Przy okazji szukania zestawu, polecono mi w jednym ze sklepów zestaw: AXR85 Cambridge a najlepiej AXR100 z monitorami Dynaudio Emit M20 (oferta zrobiona w sklepie za 4k z AXR85), co wiązałoby się z sporo większym wydatkiem.

Moje pytania są następujące:

Czy Emity mogłyby zagrać z Q5 Pro i ma to sens?

Czy inwestycja w zestaw za 4k vs Q5 + KEF to znaczny przeskok?

Może polecicie coś lepszego i mój kierunek myślenia jest błędny?

 

Zaznaczam, że jestem laikiem i jeśli moje porównania i pytania są tendencyjne, to krytyka owszem zawsze ok, ale bardzo proszę konstruktywną.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Emity powinny zagrać dobrze z Q5 pro. Z AXR100 na pewno będzie drożej. Emity powinny zagrać lepiej z dużo droższymi wzmacniaczami w klasie AB niż ten wzmacniacz. Do  tego te kolumny nie dla każdego mogą okazać się lepsze od Q350, które są łatwiejsze do napędzenia i już z tego powodu mogą okazać się lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wybór kolumn jest bardzo duży i to kwestia bardzo indywidualna. Emity należą do kolumn bardzo wymagających i na tym polega głównie z nimi problem. Z Q5 pro główna zaleta polega na tym ze przy określonym budżecie można przeznaczyć więcej na lepsze kolumny, a nie na zaoszczędzeniu pieniędzy, bo ten wzmacniacz zyskuje gdy podłącza się do niego właśnie lepsze głośniki. Dlatego może lepiej podłączyć do niego KEF LS 50 zamiast Q350. To będzie recepta na lepszy dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że opinia każdego jest subiektywna. Ale EMIT da więcej od siebie. Moga zagrać po prostu ciekawie. Mimo że KEFa tez bardzo lubię.

22 godziny temu, RafauRafau napisał:

A co powiecie na AXR85 + Emity?

Jaka trzecia alternatywa za Q350 i Magnaty?

AXR 100 lepiej dołożyć.

Magnat Humidor to małe znakomicie wykonane kolumny. I ich brzmienie jest zaskakujące. Pożycz od nas to zobaczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...