Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adam Wesolowski

CXN (V2) Series 1 a Series 2

Recommended Posts

Ktoś ma może wiedzę jakie są różnice pomiędzy CXN V2 w Serii 2 i Serii 1? 

Technica Support z Cambridge Audio twierdzą, że różnice są natury kosmetycznej (szczegółów nie podali) i środek jest ten sam w obu przypadkach.

Jak mi ktoś zaproponuje CXN V2 Series 1 to czy jest sens cisnąć o Series 2 czy nie warto?

Cambridge czy polski dystrybutor ? Gdzie pytałeś?

Rożnica jest w aktualizacji apki i podobno było w procesorze. Zmienili na jakiś szybszy.

I mówie tu o CXN vs CXN V2 a nie ten obecny CXN V2 Series 2

Ale właśnie o Serie 1 i 2 sam nie wiem. Dla mnie to te same urządzenia. Może design ? Nie wiem zeby spasował z nowymi CXA81. Tu musiał byś zapytać kobiety :P

Podobno jest szybszy procesor, więcej ram, obsługa mpeg-DASH, lepsza funkcja wyszukiwania i ogólnie podniesienie komfortu obsługi... tak gdzieś wyczytałem.

Napisano (edytowany)

Dnia 21.02.2020 o 10:20, Adam Wesolowski napisał:

Ktoś ma może wiedzę jakie są różnice pomiędzy CXN V2 w Serii 2 i Serii 1? 

Technica Support z Cambridge Audio twierdzą, że różnice są natury kosmetycznej (szczegółów nie podali) i środek jest ten sam w obu przypadkach.

Cześć,

Pytanie bardzo ciekawe ale jakoś pozostało bez konkretnej odpowiedzi. Sam stoję przed decyzją czy nabyć CA CXN v2 Series 1 czy CA CXN v2 Series 2 - wyceniono mi je z różnicą w cenie 700zł więc i wiele i niewiele - zależy za co płacimy.

Ze zdobytych przeze mnie informacji, poza rzucającą się w oczy różnicą w kolorze (nie mam innego sprzętu CA i nie chcę mieć więc jakikolwiek kolor wybiorę to będzie OK bo i tak nie będzie pasował do reszty chociażby stylistyką... ;) ), największa polega na tym, iż w II kwartale 2020r, Series 2 dostanie aktualizację obsługującą pliki MQA. Kolejna, dla mnie akurat nieistotna to Roon. Dalej mamy marketingowe 'bla bla bla', że nowy model ma poprawioną płynnośc i tak dalej ale nic namacalnego jak myślę z tego nie wynika - ot, musieli to napisać...

A więc czy warto zabijać się za możliwość odtwarzania plików MQA? Sam jeszcze nie wiem, pomimo, iż nie jedno już na ten temat przeczytałem. Z pewnością MQA to żadne 'wow' jeżeli choodzi o jakość i jak mi się wydaje nie o to twórcom chodziło. MQA to przede wszystkim pliki stosunkowo lekkie i co ważniejsze - standard, który jak zakładam patrząc na silną pozycję lobbystów tego systemu - zdominuje świat streamingu na dekadę jak nie lepiej. Może chociaż z tego względu warto mieć MQA... Sam nie wiem.

Edytowano przez sonique

Pierwszy raz słyszę o tym formacie MQA. 

Patrząc na Twój problem z innej perspektywy to nawet jakbyś kupił Series 2 to nie jest wykluczone, że za rok lub dwa nie wyjdzie Series 3 lub V3 i będzie miał większe możliwości niż wersje poprzednie. Nie da się dogonić tych wszystkich zmian. Znam ludzi, którzy używają jeszcze iPhone 5 i działa i są szczęśliwi.

Wszystko ok, ale obserwując aktualizowanie sprzętu CA w kwestii streamerów to trochę leży i kwiczy. Skoro CXN V2 dostanie obsługę MQA to dlaczego CXN V1 jej nie otrzyma ? Pieniążki się nie zgadzają ? ;)

4 godziny temu, Jakub Olczykowski napisał:

Wszystko ok, ale obserwując aktualizowanie sprzętu CA w kwestii streamerów to trochę leży i kwiczy. Skoro CXN V2 dostanie obsługę MQA to dlaczego CXN V1 jej nie otrzyma ? Pieniążki się nie zgadzają ? ;)

Może V1 ma gorszy microprocesor i za mało pamięci. Może to też być oczywiście kwestia pieniędzy tj. żeby klient miał świadomość, że posiada stary sprzęt.