Skocz do zawartości

All in one - jaki wybrać


Ropóh

Recommended Posts

15 godzin temu, Marcingom1 napisał:

Już nie o samą moc chodzi, ale o znalezienie partnera do Kef r700, który nie będzie dla nich ograniczeniem i pokaże to co naprawdę potrafią.

Myślę, że skoro dochodzisz do poziomów w których wyłącza się wzmacniacz, to jednak mocy też Ci brakuje.

15 godzin temu, Marcingom1 napisał:

Szukam raczej ciekawiej integry bo zabawa w pre-ampy jakoś mnie zniechęca.

ROTEL RA-1592 i tu masz wydajność oraz dynamikę, a teraz jest na wyprzedaży, ponieważ weszła nowsza jego wersja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 13.07.2021 o 09:07, S4Home napisał:

Jak długo go tak słuchasz?

12 to nie jest mało. To niekiedy szczyt niektórych wzmacniaczy.

 

Wzmacniacz mam już 3-ci rok, a kolumny od Listopada 2020. 

A na godzinę 12 próbowałem pogłosic tylko raz z obecnymi kolumnami i od razu wzmak przeszedł w tryb uśpienia. 

Poprzednia próba na połowie głośności była z kolumnami kef q700 i wzmacniacz działał bez problemu.

Dziękuję również za podpowiedzi z Leema, będę na nią polował, ewentualnie sprawdzę Hegel H160 lub H190.

Roksan podobnie do MF jest trochę za spokojny do moich preferencji muzycznych i do kolumn Kef.

Dnia 13.07.2021 o 12:56, lysyrafal napisał:

 

ROTEL RA-1592 i tu masz wydajność oraz dynamikę, a teraz jest na wyprzedaży, ponieważ weszła nowsza jego wersja.

Nie znam tego wzmacniacza, ale chętnie poczytam recenzje. 

Dzięki za sugestię.

15 godzin temu, S4Home napisał:

Tylko powiem Wam ja też używałem Caspiana i to w salonie i w domu.

Doszedłem do połowy może tylko parę razy. I nie zgasił się. Moim zdaniem on ma moc.

Myslę że autor wątku po prostu lubi mocno przywalić. Ale to tak solidnie. I tu jest piec pogrzebany

Piotr

Panie Piotrze nie zgadzam się z tymi przypuszczeniami. Słucham przez większość czasu na niskich glosnościach, czasem podkrę na godzinę 9, ale nic z tych rzeczy, że oczekuję mocy estradowej od Caspiana.

U mnie wzmacniacz nawet się nie nagrzewa zbytnio, a sprawdzenie na godzinę 12 z czystej ciekawości bo to już jest bardzo duża głośność i raczej nie da się tego słuchać dłużej niż kilka sekund.

Możliwe, że mój Caspian zaczyna mieć jakąś przypadłość lub te Kefy go przerastają i połowa głośności to dla niego zbyt duże obciążenie z nimi i po prostu zabezpieczenie przeciążeniowe odłącza go.

Ogólnie myślę, że jeśli kupię jakiś bardziej dynamiczny wzmacniacz np. wspomniana Leema Tucana 2, to i tak zostawię Caspiana bo on jest zbyt dobry i uniwersalny, żeby go tak szybko sprzedawać. 

Teraz brakuje mi dynamiki, a z czasem może mi brakować właśnie tego spokoju i pięknego wokalu z Caspiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...