Skocz do zawartości

Audiovector Qr1 + stara yamaha RX-V567 - czy to ma sens?


Rybak

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Wiem, że w temacie jest yamaha, która jest kinem domowym, ale interesuje mnie zestaw stereo, dlatego zamieściłem post w tym wątku.

Mam pomieszczenie 26m2 (praktycznie na planie kwadratu) i chciałem zrobić sobie zestaw dwóch monitorów stereo plus amplituner. Interesuje mnie głównie słuchanie muzyki, choć pewnie tv też podłączę do tego jak już będzie.

Ponieważ na ścianie na której mają stać głośniki jest na całej długości szafka o wysokości 45cm i głębokości również 45 cm, głośniki będą stały na niej.

Widziałęm, że na forum często pojawiają się emity m20, ale pytając w sklepie dostałęm informację, że one powinny stać co najmniej 20 cm od ściany, dlatego rozważam qr1, które mają bass reflex z przodu.

Początkowo myślałem, żeby dobrać do nich yamahę R-N803D albo Nad 356 (yamaha może wejść na styk do szafki, ale to bym sprawdził).

Znajomy poradził mi jednak, żebym sobie sprawdził jak zagrają z posiadaną przeze mnie yamahą rx-v567 (https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v567/specs.html).

Zastanawiam się tylko, czy takie połączenie ma sens? Myślałem o nich dlatego, że za kilka lat mógłbym zmienić amplituner a one by zostały.

Bedę wdzięczny za dwie wskazówki

1) czy do tych głosników jest sens podłączać ten amplituner (jeśli nie, to czy dwa wybrane powyżej są dobrym wyborem - widziałem je w wielu tematach)

2) jeśli nie jestem bardzo wymagającym klientem, to jakie głośniki dobrać do tego amplitunera (chętnie w tym samym lub niższym budżecie niż audiovectory), żeby z przyjemnością słuchać muzyki

Słucham głównie rocka i metalu (zarówno starszych zespołów jak dire straits, pink floyd itd, jak i nowszych w stylu toola), czasem jakiejś klasyki

Pozdrawiam i z góry dziękuję wszystkim którym chciało się przeczytać ten długi opis.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny jak najbardziej odpowiednie, chociaż z drugiej strony masz duże pomieszczenie, z którym QR1 może mieć problem z nagłośnieniem, szczególnie przy Twoich gatunkach muzycznych. Bardziej stawiałbym na konstrukcje typu Focal Aria 906, Buchardt Audio S300 MKII, czy trochę droższe, ale lepsze Gato FM-15.

Wracając natomiast do amplitunera, to naprawdę zły pomysł, aby tak dobre kolumny zasilać podstawowym amplitunerem kina domowego. To będzie ogromne ograniczenie jakości dźwięku. Oczywiście jeśli jest to rozwiązania przejściowe, to OK. Ale docelowo taka konfiguracja nie ma sensu. Już lepiej w podobnym budżecie dobrać jakiś klasyczny wzmacniacz i kolumny typu Focal Chorus 706, efekt końcowy będzie lepszy.

Zapraszam Cie jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za porady, przynajmniej wiem, że nie ma sensu łączyć ich ze starym amplitunerem.

Dziękuję Q21 za sugestie innych kolumn. Nie ukrywam, że chciałem zmieścić się z całością w budżecie 6-7 tysięcy, dlatego pewnie musiałbym wybrać między QR1 a Focal Aria 906.

Czy do tego lepiej kupić jakiś jeden amplituner jak yamaha R-N803D lub onkio TX-8270, czy wzmacniacz i coś do połączenia z serwisami (używam głównie spotify) jak yamaha A-S701 + NP-S30? Przy dwóch osobnych sprzętach pewnie ciężko będzie się zmieścić w budżecie bo za 7000 widziałem takie połączenie ale z Bowers & Wilkins 606 lub ELAC Uni-Fi BS U5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rybak napisał:

Początkowo myślałem, żeby dobrać do nich yamahę R-N803D albo Nad 356 (yamaha może wejść na styk do szafki, ale to bym sprawdził).

 

Jezeli to ma byc na styk to lepiej nie ryzykuj i trzeba znalezc inne miejsce na ten sprzet, tak zeby mial duzo przestrzeni z kazdej strony tz. gora, boki i tyl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem dokładnie szafkę wewnątrz i ma 70x18x40.5cm (szer. x wys. x głęb.) więc yamahy nie ma szansy tam włożyć. Onkyo TX-8270 ma 435 x 150 x 329 mm, a NAD 356 ma 435 x 131 x 337 więc z nimi nie było by chyba problemu. Pytanie tylko czy lepszy onkyo czy nad plus coś do podłączenia się ze spotify'em i innymi serwisami
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, chyba faktycznie zdecyduję się na tego nada. Muszę odsłuchać tylko dwie wspomniane wyżej kolumny i zdecydować, które wziąć.

co do szafki to ma ona w blacie 4 długie na 50 cm otwory, otwory po bokach i z tylu wycięte plecy więc mam nadzieję, że to wystarczy żeby go nie usmażyć . Jak będzie nadal ciepło to otworze z przodu front.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...