Skocz do zawartości

Co drapie nasze płyty czyli igły, wkładki i headshelle


Recommended Posts

  • 1 month later...

Witam forum

Jako że jestem początkujący proszę o wyrozumiałość, wpadł mi niedawno Garrard 125sb z wkładką adc qlm 30 mk II, stan igły nieznany, i tak się zastanawiam czy warto mu dać nowa igłę, może wkładkę, co panowie proponujecie,

Pozdrawiam 

Edytowano przez Pacman
Błąd w tekście
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Cześć! 

To zależy od tego ile chcesz wydać na nową igłę lub wkładkę. Jeżeli niewiele, to lepiej kupić samą igłę. Natomiast jeżeli.masz kilka stówek do wydania, to poszedłbym w inną wkładkę :)

Dzięki za odzew, jeśli warto trzymać ten gramofon to jak najbardziej parę stówek mogę dołożyć, mam już upatrzoną igłę qlm 34 mk III oryginał w dacapo audio za 51 euro, ale czy to wystarczy nie wiem, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Audio Autonomy napisał:

Nie jest to gramofon najwyższych lotów, ale jest w porządku. Na początek będzie całkiem spoko. Myślę, że w tym przypadku zakup w miarę dobrej igły będzie najlepszym i najłatwiejszym wyjściem. Daj znać jak już dojdzie do Ciebie nowa igła :)

Czyli seria mk2 i mk3 są kompatybilne i można śmiało zakładać, myślałem też o XLM, ponoć lepsza lecz czy usłyszę różnice? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

To zależy od tego jaką masz resztę zestawu i od tego jak bardzo zwracasz uwagę na jakość dźwięku :)

Moja reszta zestawu, marantz pm 6010 ki, kolumny heco sm b230, wszystko podpięte kablami melodia, cd denon 755ar po lampizacji, ogólnie gra to całkiem nieźle, delikatna góra, wyraźna średnica bas zwarty punktowy, nie dudni, mam też amplituner onkyo y 7000 w idealnym stanie po recapie i Duala Cs 628, co do dźwięku to przywiązuje dużą wagę do jakości, ale jak to w życiu bywa człowiek by chciał ale czasami nie może, chciałbym wycisnąć z tego grania a wszystko co najlepsze 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Używa ktoś może wkładki ADC XLM II? Chciałbym ją zamontować do mojego Pioneera PL-600x + Pre Pro-ject phono box ultra 500. Czego po niej można się spodziewać? Na tą chwilę mam AT95ex, igła eliptyk. Chciałbym wskoczyć na wyższy poziom. Dobry kierunek? 

Edytowano przez Gaara Mat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2024 o 15:19, Pacman napisał:

chciałbym wycisnąć z tego grania a wszystko co najlepsze

Myślę, że wspomniana przez Ciebie igła z DaCapo będzie w punkt :)

@Gaara Mat wszystko zależy od tego z jaką igłą jest ta wkładka. Jeżeli tani zamiennik, to nie będzie to grać lepiej od AT (raczej tylko inaczej). Trzeba więc wziąć pod uwagę konieczność zakupu nowej igły, a ta raczej nie będzie kosztować mało jeżeli będziemy chcieli założyć coś przyzwoitego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Audio Autonomy napisał:

Jak na moje oko, to wygląda to w porządku. Choć zawsze mam wątpliwości przy takich igłach, które są sprzedawane bez oryginalnego pudełka.

Ta na dacapo audio też nie wiadomo czy jest w pudełku, ta xlm ponoć jest lepsza od qlm 34 mk III, a cena dość porównywalna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Igla dotarła i już sobie gra  Pierwsze wrażenie pozytywne, jest wyraźnie i szczegółowo,, góra tylko zbyt dominuje, a dołu jak na lekarstwo, może to wina wzmacniacza, lub phono, na razie ustawiłem nacisk 1.80grama,zobacze jak na innych płytach, aha, na plus jest to że teraz oba kanały grają rowno 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...