Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu stereo kupionego dzięki Wam


Matixs

Recommended Posts

Cześć. Piszę ten temat ponieważ chyba przyszedł czas na wymianę sprzętu który kupiłem 3 lata temu z pomocą użytkowników tego forum. W tym temacie dostałe sporo cennych rad i wydaje mi się że za całkiem dobre pieniądze kupiłem fajny sprzęt audio. Niestety zgodnie z ostatnim postem w tamtym temacie użytkownika S4Home przez te 3 lata w kolumnach Dali 400 brakowało mi tej dynamiki, niskich tonów które miałem w poprzednich kolumnach. Z obecnych kolumn jestem jak najbardziej zadowolony, ale chciałbym spróbować czego innego. Przypomnę że wzmacniacz który posiadam to Denon PMA-1060 i on na razie zostaje. W pierwszej kolejności chciałbym wymienić kolumny, a później pewnie wzmacniacz.
Zawsze podobały mi się kolumny Bowers & Wilkins, ale czy są one warte zainteresowania? Znalazłem model DM 603 https://www.olx.pl/oferta/b-w-dm-603-okazja-CID99-IDEpsVf.html
Co o nich myślicie? Widzę że kolumn B&W w cenie ok. 1500zł prawie nie ma. Są jakieś inne typy w tym budżecie? Czytam forum już od kilku dni, ale jak to zwykle bywa im wiecej informacji tym mniej wiem ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż tu :)

Tym razem posłuchaj. I mnie i kolumn przede wszystkim!

Tych Bowersów nie pamiętam po prostu :/ Ale wydaje mi się że to granie bedzie deczko bardziej jaskrawe i mocowo dociążone.

zastanawiam się jednak czy nie lepiej uderzyć w Klipsch modele F2/ F3 czy też coś z serii Reference. Starsze 62ki.

Ten Denon to fajny wzmak mozna do niego podłączyć fajne kolumny. Heco Music Style 900? Teraz słabo na rynku wtórnym z kolumnami chyba.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Matixs napisał:

Zawsze podobały mi się kolumny Bowers & Wilkins

a czy je słuchałeś, nie wiem jaką muzykę słuchasz i z jakiego źródła. Co do B&W są to specyficzne kolumny od zawsze i nie każdy jest z nich zadowolony.

Druga sprawa jak duży pokój masz?

bo 250W RMS to chyba trochę a nawet za dużo:) takich kolumn nigdy nie rozruszasz w mieszkaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać w pierwszym poście. Pokój to 25m2, muzyka głównie lata 80, 90 (Dire Straits, Bon Jovi, Scorpions itp.) Źródło to komputer, a co do kolumn to ogólnie jestem z nich zadowolony bo mają fajny, czysty dźwięk tylko brakuje im trochę dynamiki.
Nie miałem okazji posłuchać żadnych kolumn B&W, więc co masz na myśli mówiąc że są specyficzne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Matixs napisał:

czysty dźwięk tylko brakuje im trochę dynamiki.

 w pokoju 25m2 przyjąć dla kolumn że najlepsze efektywność  i dźwięk dla kolumn to 20 do 40 % mocy i przyjmując że na 1m2 = 1W-2W odsłuchu RMS to kolumny powinny mieć ok max 120W RMS, ale nie to może być problemem.

Inną przeszkodą jest źródło PC i stream, nie są najlepszymi nośnikami dźwięku, pomimo że wielu używa ich. Ale to kwestia wyboru każdego użytkownika.

B&W jest raczej średniej klasy dla  rocka, bluesa, elektroniki, a raczej do Jazzu.

Spróbuj podłączyć inne źródło jak CD, vinyl i porównaj  wtedy  Dali 400 jak zagrają- przetestuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że tu problemem nie są kolumny ani brak DACa, tylko właśnie to czego nie chcesz wymieniać czyli Twój Denon. No, ale to moje zdanie i co ja sie tam znam w porównaniu z branżą? Pozdrawiam. 

PS Czy możesz powiedzieć jakich wzmacniaczy słuchałeś oprócz Denona?

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

A ja uważam, że tu problemem nie są kolumny ani brak DACa, tylko właśnie to czego nie chcesz wymieniać czyli Twój Denon. No, ale to moje zdanie i co ja sie tam znam w porównaniu z branżą? Pozdrawiam. 

Nigdzie nie napisałem że nie chcę go wymienić, wręcz przeciwnie zamierzam go wymienić, ale planowałem to zrobić po wymianie kolumn. No to teraz już nie wiem czy wymieniać wszystko, czy sam wzmacniacz, same kolumny lub szukać DAC;a. :/

Miałem jeszcze Denona 980R i Pioneera A616 Mark II, ale nie z tymi kolumnami.

Edytowano przez Matixs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dali są bardzo przyzwoitymi kolumnami. Moim zdaniem. To właśnie ten wzmacniacz nie pozwala pokazać im ich możliwości. Myslę, ze Denon gra ,,bezpłciowo,, a Dali należą do kolumn o raczej dość ciepłym przekazie. Jeśli ktoś lubi mocne podkrecenie skrajów pasma, a tym samym mocne wysokie i nie do końca wybrzmiewające basy to raczej nie z Denonem. Tu należałoby poszukać chyba troche zimniej grającego wzmacniacza. Nie mam pojęcia jaki rodzaj dźwieku preferujesz, ale powinieneś posłuchać swoich kolumn z innymi wzmacniaczami. Nie bede Ci wyszczególniał nazw, ale proponuję posłuchać też innych, oprócz Denona, bo mam wrażenie że chyba nie słuchałeś.

PS Przedmówca też może mieć racje. Może problem tkwi w źródle.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matixs, problem może być taki że kolumny osiągają swoją sprawność dopiero  przy 40% lub wyżej swojej mocy a to jest ok 60W RMS co daje 120W w pokoju, przypuszczam że tak głośno nie słuchasz. Dobre kolumny sprawność osiągają przy 20%  swojej mocy. Dla twojego pokoju i wzm. powinieneś zastosować kolumny do 100W RMS i skutecznością 89dB i wyżej. Mało kto bierze pod uwagę, ale sprawność kiedy osiągają kolumny zależy od jakości głośników i wykonania skrzyni. 

Ale wypożycz CD i przetestuj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam w znajomych nikogo kto mógłby pożyczyć mi odtwarzacz CD. Również jeśli jest taka możliwość chciałbym pozostać przy odtwarzaniu muzyki z komputera ponieważ to daje nieograniczone możliwości w wyborze muzyki.
 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Jesli chcesz zostawić kompa to dokup DACa. Są fajne sensowne w niższej cenie.

Mógłbym poznać jakieś konkretne modele? Przeglądam internet od wczoraj w poszukiwaniu DACa, ale szczerze mówiąc nie wiem który model mógłby być warty uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...