Skocz do zawartości

Akustyka salonu 20m2 - prośba o pomoc


Wojciech Ciągała

Recommended Posts

Twoje propozycje są takie jak ta w tym temacie. Z tylnej części ciała. Nie popatrzysz na zdjęcia i to co autor ma a proponujesz takie coś jak niżej.
Na jakiej podstawie?
To nie pierwszy (niestety nie ostatni temat) gdzie się udzielasz i siejesz zamęt.

"Dodam jeszcze że problem na który nikt nie zwrócił uwagi to rozmieszczenie kolumn, jedna ta po lewej ma dwie ściany tylą i boczną,  a prawa tylko tylną, to ma bardzo duży w pływ na akustykę. Możesz ją ustawić  w drugim  rug? 

Też szafkę ze sprzętem odsuń bardziej / w prawo/ od kolumny lewej żeby stworzyć równą przestrzeń wokół kolumny."

Koniec tematu z Tobą. Daj znać jak założysz bloga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Stolarz napisał:

Dodam jeszcze że problem na który nikt nie zwrócił uwagi to rozmieszczenie kolumn, jedna ta po lewej ma dwie ściany tylą i boczną,  a prawa tylko tylną, to ma bardzo duży w pływ na akustykę. Możesz ją ustawić  w drugim  rug? 

Też szafkę ze sprzętem odsuń bardziej / w prawo/ od kolumny lewej żeby stworzyć równą przestrzeń wokół kolumny."

Widzę że jesteś wielkim znawcą akustyki:4_joy:, ciekawe jak ty masz ustawione kolumny a może to tylko mini wieża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft W oczekiwaniu na zasłony, półkę i resztę spróbowałem pokombinować z zatkaniem bass reflexu i przestawieniem kolumn. Wystarczyło, że prowizorycznie zwykłą gąbką przytkałem tylko jeden i już brzmi to inaczej. Dudnienie jest zdecydowanie mniejsze, mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że nawet go nie ma. Co najlepsze, to nie jest tylko moja opinia (bo sam mógłbym sobie to w jakiś sposób wmówić) ale jak zatkałem to żona się zapytała co zrobiłem, bo brzmi zdecydowanie lepiej, a nie prosiłem jej o ocene tylko sama usłyszała. Wyczytałem i różne są opinie o tego typu zabiegach, ale u mnie na pewno na ten moment pomogło. Oczywiście skupie się na poprawie akustyki na ile mogę, według rad i zdam relacje co i jak.

Nie wiem czy też tak macie i czy to jest normalne, ale czy Wam też przyjemniej się słucha muzyki bez maskownic na głośnikach? :D Niestety musze mieć założone, ale na czas słuchania zawsze ściągam. 

Edytowano przez Wojciech Ciągała
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wojciech Ciągała napisał:

Nie wiem czy też tak macie i czy to jest normalne, ale czy mam też przyjemniej się słucha muzyki bez maskownic na głośnikach?

W pomiarach wychodzi różnie. W jednych modelach kolumn maskownice bardzo zaburzają pasmo, a w innych nic a nic. Ja też ściągam. Tak dla pewności, ale i dlatego, że jak widzę przetworniki, to jakoś fajniej się słucha. Może u Ciebie jest podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Skoro naśmiewasz się z innych, to zaprezentuj, że potrafisz lepiej.

Krótko odpowiem, nie można porównywać systemu kina domowego do stereo, to dwa różne systemy i inne wymogi, tylko laik może tak porównywać.

Zapewniam że sprzęt jest odpowiednio rozmieszczony pok 20m2,  pomiedzy kol.3.5m i tak też siedzę no trochę bliżej ok 3.2m. Oczywiście zachowanie trójkąta równoramiennego:15_yum:. Nawet w tym pokoju nie mam TV.:D

 

3 godziny temu, Wojciech Ciągała napisał:

Wystarczyło, że prowizorycznie zwykłą gąbką przytkałem tylko jeden i już brzmi to inaczej.

to dobrze, ważne jest przed zbędnymi zakupami  przetestować różne opcje.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...