Skocz do zawartości

Nowe Denony już są, a co z resztą?


yahoo111

Recommended Posts

Dnia 17.07.2020 o 07:40, S4Home napisał:

Niektóre z tego co ja wiem, popraw mnie jeśli tak nie jest, degradują do DTS. Nie ze względu na eARC tylko brak możliwości przekazania takiego sygnały dalej.

Degradują jeśli sygnał jest wysłany przez ARC. TV musi posiadać zwykłe wyjście HDMI (nie ARC) i posiadać opcje passthrough. Ale niestety zazwyczaj wszystkie porty HDMI w TV to ARC i następuje degradacja sygnału. Przy ARC 2.1 nie będzie  tego problemu, bo przepustowość jest większa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Tak to prawda nie każdy tv ale jest to wina producenta i oprogramowania.

Co do DTS i degradacji na ARC odtworzy ścieżkę core ale w eARC już powinna przejść DTS-MA:X, problem jest inny w telewizorach bez obsługi DTS jak np najnowsze seria oled LG z 2020 CX nie dość że dts nie jest dekodowany to nie jest i przesyłany przez earc.

https://lgcommunity.us.com/discussion/13210/can-the-new-oled-cx-serie-make-dts-passthrough-over-earc

Także jak widzimy producenci lecą sobie w kuli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam bo w moim starszym ale mam go do dzisiaj plazmowym Panasie.

Wpuszczony sygnał 5.1 na optyku był jakos obrabiany. z Telewizji cyfrowej da się go uzyskać ale z zewnętrznych źródłem już nie. Wiec wierze że jest to kwestia oprogramowania.

Dlatego też nie do końca rozumiem uzywania tego sposobu. Źródła 5. czy też 7.2.4 podłączam do amplitunera

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...