Skocz do zawartości

Ulepszenie audo


Recommended Posts

Dnia 29.06.2020 o 21:17, Fafniak napisał:

świetny pomysł

zrób test i jak wyrwie klapę od bagażnika to będzie git

@Fafniak nie rozumiem dlaczego od razu "wyrwie klape"???? To nie home audio...

Chyba zdajesz sobie sprawe ze w car audio dobrze jest miec cos mocniejszego pod "klapą"...

Ja pod "klapę" wrzucam JL Audio i nie wyobrazam sobie zycia bez tego "potworka" :D

pozdr...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zrobiłem sią starym zgredem.

Ale właśnie tego typu urządzenia słyszę w korku a oprócz mnie w innych samochodach ludzie rozglądają się skąd dociera to buczenie albo rytmiczne uderzenia basu. Nagle okazuje się ze wszyscy musimy słuchać tego samego co właściciel tego wynalazku. Pomijam juz to szansa na usłyszenie karetki jest minimalna. A najgorsze są sytuacje gdy ktoś "pod blokiem" postanawia sie pochwalić nową instalacją

Wybacz ale jeżeli tego typu ludzie są w mniejszości to robią bardzo zły PR reszcie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Fafniak nie rozumiem dlaczego od razu "wyrwie klape"???? To nie home audio...

Chyba zdajesz sobie sprawe ze w car audio dobrze jest miec cos mocniejszego pod "klapą"...

Ja pod "klapę" wrzucam JL Audio i nie wyobrazam sobie zycia bez tego "potworka" :D

pozdr...

I obowiązkowo do tego biała czapeczka, otwarte okno i tzw łokieć - oj to było modne w latach 90- tych ..ale jak widać co niektórym zostało do dzisiaj. Nie pozostaje nic innego jak śmiać się z takich delikwentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elektron6 napisał:

I obowiązkowo do tego biała czapeczka, otwarte okno i tzw łokieć - oj to było modne w latach 90- tych ..ale jak widać co niektórym zostało do dzisiaj. Nie pozostaje nic innego jak śmiać się z takich delikwentów.

Zwroc uwage na tym zdjeciu na pasmo niskich czestotliwosci!!!!

Czy nadal zamierzasz sie śmiać???? Bas jest dopełnieniem jak juz pisalem wczesniej....

Screenshot_20200705-141313_Chrome.jpg

To ze ktos ma sporo watow pod klapa nie znaczy ze trzeba to wykorzystac do max spl. Czesto te bardzo mocne sprzety sa tez bardzo dobrze grajace i wielu wlasnie po to je kupuje by uzyskac co najwyzej 10-20% max spl!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład może podałem przesadzony.Kolega Mehow z Redy jest mistrzem w aplikacjach car audio. Moim zdaniem zrobienie "pancernych" drzwi w aucie+ 165 woofery + tweetery nawet pod firmowe radio ma sens. Tym bardziej że w BMW były radia Siemensa, Alpine i Blaupunkta. Oczywiście Alpine wygrywało w przedbiegach. Auto ma to do siebie, że jest to mała przestrzeń i często ciężko uzyskać taki efekt w domu. Oczywiście nie jest sztuką wsadzić 30cm głośnika do bagaja i napieprzać muzą, przy czym najbardziej na zewnątrz słychać bas i rezonans tablicy rejestracyjnej. Uwierzcie mi, można to zrobić tak, że otwarcie szyby jest wręcz niewskazane.

WP_20140506_002.jpg

Edytowano przez karolkos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zwroc uwage na tym zdjeciu na pasmo niskich czestotliwosci!!!!

Czy nadal zamierzasz sie śmiać???? Bas jest dopełnieniem jak juz pisalem wczesniej....

Screenshot_20200705-141313_Chrome.jpg

To ze ktos ma sporo watow pod klapa nie znaczy ze trzeba to wykorzystac do max spl. Czesto te bardzo mocne sprzety sa tez bardzo dobrze grajace i wielu wlasnie po to je kupuje by uzyskac co najwyzej 10-20% max spl!

Tak jak najbardziej nadal się z tego śmieję:) Słuchanie muzyki w aucie tak aby przy okazji słyszało pół miasta i to najlepiej jeszcze w nocy a co tam nie ma spania ja jestem panem...Koneser muzyki? ok to w domciu zapodać 2x100W a sąsiedzi ?? albo do filharmonii wykupić bilecik. Pomijam fakt że być może ktoś się stara o aparat słuchowy za kilka lat no to wtedy to mas sens. Podsumowując - wiocha end story.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...