Skocz do zawartości

Wzmacniacz dla Fyne Audio 501


Marcos

Recommended Posts

Roksan K3 - silnie, mocne uderzenie z zachowaniem szczegółow ale nie przesadzone na ostrości

Atoll IN 200 - łagodniejsze, wolniejsze na dole. Bardziej basowe granie. Do tego głebia sceny.

Wspomniany NAD 338 / Primare I15 - jasniejsze, wyciągnął z tych kolumn przestrzeń detal, separacje.

Ale możesz pokazać jak stoją Twoje paczki? Czy to amplituner kina czy stereo?

Bo może kolumny Ci nie spasowały? Albo akustyka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to Yamaha a420 http://www.audiofilek.pl/de/baza-du/baza-vintage-audio-du/produkt/15-wzmacniacze-i-pokrewne/1184-yamaha-a-420

Ustawienie wygląda tak  - nie jestem w stanie teraz zrobić zdjęcia. Odległość miedzy słupki/regałem/ kolumnami / szafką RTV jest po ok 0,5 metra. 

 

pokj.PNG.41223efee01b457a8a2323ec838ae98e.PNG

Edytowano przez masmisza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować posta więc dopiszę - rozumiem, że z wymienionych uwzględniając obecne bolączki ( brak przestrzeni / detale) skłaniałbyś sie do Nad 388? 

Polecano mi jeszcze z NAD amplituner kina domowego T758 V3i  - ale tu obawiam się że muzycznie będzie dużo godzej niż w przypadku modelu 388. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2023 o 22:50, masmisza napisał:

Potrzebuję wzmacniacza do moich kolumn Fyne Audio 501. Muzyka głównie metal (heavy, symfoniczny) oraz klasyka . 

Obecnie kolumny grają ze starym amplitunerem Yamahy  (źródłem jest chromecast audio) przy  tym połączeniu wygląda to słabo - brak przestrzeni, szczegółowości, zlewający bas. 

Budżet do ok 6000zł - może być używany. 

Problemem jest najprawdopodobniej ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia. Być może także same kolumny. Mało prawdopodobne, że wzmacniacz.

Spróbuj innego ustawienia kolumn, zastosuj ustroje akustyczne, poszukaj innych kolumn. Inwestycja w wymianę wzmacniacza raczej nie rozwiąże Twoich bolączek. Szkoda pieniędzy. No chyba, że Twój wzmacniacz jest wyeksploatowany i nie w pełni sprawny. Ale nawet wtedy 6000 to więcej niż trzeba. Da się taniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

Problemem jest najprawdopodobniej ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia. Być może także same kolumny. Mało prawdopodobne, że wzmacniacz.

Spróbuj innego ustawienia kolumn, zastosuj ustroje akustyczne, poszukaj innych kolumn. Inwestycja w wymianę wzmacniacza raczej nie rozwiąże Twoich bolączek. Szkoda pieniędzy. No chyba, że Twój wzmacniacz jest wyeksploatowany i nie w pełni sprawny. Ale nawet wtedy 6000 to więcej niż trzeba. Da się taniej.

 

Ok popróbuję coś z akustyką. 

Sam wzmacniacz ma blisko 25 lat  więc jest już wyeksploatowany. Jeżeli da się za mniej niż 6000tys podrzuciłbyś mi jakieś propozycję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, masmisza napisał:

Sam wzmacniacz ma blisko 25 lat  więc jest już wyeksploatowany. 

To zależy. To, że ma 25 lat nie skreśla go z automatu.

Jeśli będzie konieczność możesz go zastąpić jakimś nowym, markowym za 2000-3000 zł, lub 2-3 letnim używanym za 1000-1500 zł.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, masmisza napisał:

Ok popróbuję coś z akustyką. 

Sam wzmacniacz ma blisko 25 lat  więc jest już wyeksploatowany. Jeżeli da się za mniej niż 6000tys podrzuciłbyś mi jakieś propozycję. 

Przetestuj tez Cambridge CXA81.

Porownywalem go raz z jednym z NAD chyba to 368 byl i jak dla mnie torche - z braku innego okreslenia - przymulone brzmienie mial. CXA wypadl lepiej. Przy Naim Unity ( ten juz kilku letni byl wiec nie najnowsza linia) to samo tylko w tym przypadku dzwiek z Naim byl jakby - zablokowany - nie wiem jak to jest mozliwe ale poprostu jakby dochodzil do pewnego miejsca w przestrzeni i sie zatrzymywal. W kazdym razie CXA zagoscil u mnie na szafce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, Atoll jest świetną opcją :) Jeśli chciałbyś opcję z DAC, to zdecydowanie warto sprawdzić Audiolaba 7000A. Powinien bardzo dobrze zgrać się z F501. Ciekawą opcją do nich jest też Roksan Atessa. 

Do Atolla chciałem dokupić moduł DA 200 tak by mieć sekcję cyfrową. Dzięki za wskazanie CXA81  - sprawdzę tym bardziej że w budżecie mógłbym myśleć o nowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...