Skocz do zawartości

Marcos

Uczestnik
 • Zawartość

  116
 • Dołączył

O Marcos

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdynia

Ostatnio na profilu byli

399 wyświetleń profilu
 1. Marcos

  TIDAL psuje...

  Właśnie "uaktualnili"😟Pasek regulacji głośności był dotychczas zawsze widoczny, wystarczyło trącić myszką by uzyskać żądaną głośność, teraz nie ma po tym śladu, została tylko ikonka głośnika, trzeba najpierw w nią wycelować i następnym ruchem przesunąć pojawiający się suwak. Bez sensu, niewygodne i nie widać z jakiego poziomu głośności zaczynamy po uruchomieniu aplikacji.
 2. To że są trudne do znalezienia. Bywają na ebay, ostatnio z Rumunii. Będą pasować do tego Denona.
 3. CM10S2 nie będą za duże, pod warunkiem że się zmaterializują. Byłem nimi zainteresowany parę miesięcy temu ale były nie do zdobycia, to model "archiwalny", bezpośredni następca to chyba 702 S2, też dobre.
 4. Natknąłem się już, dla mnie zbyt syntetycznie i popowo. Wciągają mnie różne mniej lub bardziej "dzikie" klimaty np. "The Proposition" Cava/Ellisa, mroczne to, gęste, wyraźnie inspirowane brzmieniami aborygeńskimi, wręcz słychać didgeridoo, słucha się świetnie tym bardziej że płyta jest znakomicie zrealizowana.
 5. Mniej więcej tak samo. Dla mnie wzorcowym przykładem realizacji stereofonicznej był i pozostanie "Amused to death". Szukam tej płyty w wersji SACD ale w cenie z tego świata😎.
 6. No właśnie, chyba trudno jednoznacznie tę "mityczną" namacalność zdefiniować. Słuchając Diany Krall z moich monitorów (B&W) mam wrażenie że wokalistka siedzi mi na kolanach i śpiewa wprost do ucha, bardzo mnie to drażniło, stanowczo wolę siedzieć w 2-4 rzędzie
 7. Marcos

  Fyna audio f 501

  Potrzebują sporo czasu na wygrzanie, ja byłem w pełni zadowolony z brzmienia po ok.200 godzinach i...wymianie okablowania (głośnikowe i interkonekt) na zdecydowanie droższe od budżetowego, ale to już po pełnym dotarciu głośników.
 8. Bardzo cenię sobie muzykę filmową duetu Nick Cave & Warren Ellis. Czy ktoś ma namiary na ścieżkę z tureckiego filmu "Mustang" ?
 9. Proponuję prześledzić testy kolumn które wykonuje kolega Kreft i jego wiedzę wykorzystać jako wskazówkę, ile pamiętam dysponuje takim samym wzmacniaczem.
 10. Kiedyś wysłałem zmasakrowane przez sprzątaczkę metalowe kopułki Bowersa do naprawy i poradzono sobie z tym sprawnie, radzę zrobić to samo, wysłać zdjęcie oraz opis okoliczności uszkodzenia do dobrej firmy regenerującej głośniki i ewentualnie umówić się na naprawę.
 11. Osobiście nie jestem fanem sztucznie generowanych efektów dźwiękowych, czy to basu jak u E.Badu czy spektakularnej stereofonii od Horikawy. Dobry, naturalny bas jest niezastąpiony w ocenie brzmienia, proponuję płytę Briana Bromberga "Wood II", szczególnie utwór Blue Bossa, ąż dziw co można zagrać na kontrabasie.
 12. Marcos

  Fyna audio f 501

  Bas Tannoya dudnił, bas F501 był bardziej zwarty, konturowy. Góra u Tannoya była bardziej krzykliwa i chyba mniej "detaliczna". Średnica Fyne jest cieplejsza. Całość prezentacji F501 to dźwięk bardziej koherentny, góra z dołem jest moim zdaniem lepiej zszyta niż u konkurenta. Stereofonia jest podobna, choć Tannoy gra trochę bardziej do przodu. To oczywiście są moje subiektywne odczucia ograniczone do odsłuchu u dealera, w domu, z innym wzmacniaczem i dobranym kompletem kabli jest inaczej, lepiej.
 13. Marcos

  Fyna audio f 501

  Basu w f501 nie brakuje, dodatkowo grają równo, na 18m2 będą OK. Przed zakupem słuchałem ich symultanicznie właśnie z Tannoy dc6t se i dla mnie lepiej zabrzmiały Fyne. Czy problem odsłuchowy występuje z obu wzmacniaczami? Uważam że 501-dynki najlepiej grają z solidnym wzmacniaczem tranzystorowym. Musisz po prostu ich posłuchać.
×
×
 • Utwórz nowe...