Skocz do zawartości
adalbert68

Skompletowanie zestawu kina domowego

Recommended Posts

Witam, ostatnio zakupiłem TV Sony Bravia KD85XH9096. No i zastanawiam się nad ewentualnym rozbudowaniem nagłośnienia. Posiadam jakiś wiekowy amplituner Technicsa z 5 kolumnami i subwoofer. O ile wzmacniacz i te 5 kolumn z pewnością nadają się na emeryturę, to wydaje mi się, że subwoofer, który posiadam - Magnat Omega 250 może jeszcze pozostawię i do niego dokupię resztę do nagłośnienia kina domowego (chyba, że zdaniem doświadczonych kolegów nie jest on już wiele wart). Generalnie chodzi mi o zbudowanie nagłośnienia 5.1 w pokoju telewizyjnym o wymiarach 6x4 m do oglądania głównie filmów z Netflixa czy NC+. Raczej sprzęt nowy (jakoś nie ufam używce) , jeśli chodzi o budżet, to nie chciałbym wydać więcej niż 3-4 tys PLN. Wiem, że na jakieś wypasione kino, to nie za dużo, ale znowu nie oglądam aż tak dużo filmów, żebym chciał inwestować więcej. Więc dwa pytanie - czy ten Magnat (nie był wiele używany) może zostać w nowym zestawie? No i co ewentualnie poleciliście do tego dokupić (wzmacniacz + kolumny 5.0)

Witaj

W tej cenie to raczej taki standardowy wybór. Masz fajne amplituner Yamaha 485

A co do kolumn no to w zależności od tego jakie brzmienie preferujesz bo fajne kolumny to

Taga 606 V3

Quadral 6500 le

Magnat supreme 802.

+ Magnat sub 302 a.

Pozdrawiam

Jeszcze takie dodatkowe pytanie. Czy warto pójść może w system 7.1 zamiast 5.1? Czy jest spora różnica? Generalnie zachowując budżet wskazany na wstępie.

Nie ma sensu takiego budżetu nadwyrężać o dodatkowe głośniki pozatym Yamaha 485 nie obsłuży 7.1 W twoim przypadku 5.1 będzie wystarczające. 

dokładnie tak jeżeli nagle znalazłeś trochę większy budżet trochę więcej w kieszeni to po prostu kuplepsze głośnik centralny albo lepsze fronty