Skocz do zawartości

Onkyo końcówka mocy


Czaju Zalej

Recommended Posts

Budżet na nowy wzmacniacz ok 5tyś  kolumny jakie posiadam to Klipsch RP 8000( była mega okazja to je kupiłem), zródło to PC oraz CD. Wydaje mi się że te kolumny do mojego Onkyo są po prostu o co najmniej klasę wyżej i nie dają z siebie 100% możliwości i chce jak najwięcej z nich wyciągnąć. Zastanawiam się nad:

Emotiva TA 100 + A 300 podobno miazga w tym przedziale cenowym

Marantz PM7000N

Advance Acoustic X-i125 (nic o tym nie wiem ale ma kozackie wycieraczki :))

NAD ale jaki?

Wyższy lepszy model Onkyo

Hegel H80

sprzęt może być używany pomieszczenie ok 25m2 muzyka głownie rock i metal. Sprzęt będę dopiero kupował  okolicach listopada i grudnia.proszę o wskazówki lub wyznaczenie jakiegoś kierunku,dżwięk lubię żywy,dynamiczny i lekko dociążony>Dziękuje i pozdrawiam

 

Edytowano przez Czaju Zalej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pełno opcji. Dobra wiadomość jest też taka,że praktycznie wszystko napędzi tak wydajne kolumny. Z tym Onkyo prawdopodobnie jest za jasno i mało mięsa ( ja ten wzmacniacz lubiłem ale z Klipschami się raczej nie zgra ) Weź sobie coś bardziej dociążonego do nich. Musi mieć DAC ?

Advance Acoustic X-i105

Xindak XA-6950 NEW EDITION

NuPrime IDA-8

Naim NAIT 5si

Musical Fidelity M3si

Cyrus ONE HD

Exposure 2010 S2

Atoll in100 Signature

Magnat MR 780

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2020 o 19:17, Tomasz S. napisał:

masz pełno opcji. Dobra wiadomość jest też taka,że praktycznie wszystko napędzi tak wydajne kolumny. Z tym Onkyo prawdopodobnie jest za jasno i mało mięsa ( ja ten wzmacniacz lubiłem ale z Klipschami się raczej nie zgra ) Weź sobie coś bardziej dociążonego do nich. Musi mieć DAC ?

Advance Acoustic X-i105

Xindak XA-6950 NEW EDITION

NuPrime IDA-8

Naim NAIT 5si

Musical Fidelity M3si

Cyrus ONE HD

Exposure 2010 S2

Atoll in100 Signature

Magnat MR 780

dokładnie jakoś mało tego dociągnięcia z dołu właśnie takiego mięcha:) z JBL 230 fajnie to grało ale widzę że popadłem w jakąś chorobę:) i oglądam,czytam i słucham o sprzęcie audio.Dac to podstawa im więcej wyjść i bajerów tym lepiej ,wychodzi na to że  Emotiva ma wszystko czego potrzeba ale jest jakaś taka paskudna,wiem dużo marudzę i mam ogromn wymagania i okrojony budżet.

NuPrime IDA-8 strasznie mnie to maleństwo zaciekawiło  i M3si teraz zacznie się rozmyślanie czy jak by nie dokupił jakiegoś ciekawego DAC do M3si czy to nie było by rozwiązanie którego szukam hmmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jez li źródłem jest pc to dokup zewnętrzny dac usb. Nie musi być drogi, ale z nowym xmosem ( no Topping E30, iFi zen dac ) i dobierz wzmacniacz nie patrząc już na te wejścia tylko na samą jakość dźwięku. Taki musical czy atoll da Ci bardzo dużo wypełnienia w średnicy i nie wyostrzy góry czyli bardzo spoko do Klipsch. Nowe dace są praktycznie bezobsługowe i na tyle małe ,że nawet ich nie zauważysz a po USB grają pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...