Skocz do zawartości

sonus faber lumia 3


halik

Recommended Posts

Wiem że to nowość ale może ktoś słuchał, oglądał, dotykał.  Polecone mam je razem z Atollem sda 200 signature, sęk w tym że w opisach w/w kolumny przedstawiane są jako " do gier i filmów". Nawet cała seria wypuszczona to fronty, central i suround (opisane jako stereo). Ktos coś ?. Może branża ?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moje spostrzeżenia są podobne. Z tym że ja widzę tutaj przewagę góry pasma nad dołem. A mi na przykład taki dzwiek nie do końca lezy.

Faktycznie dół jets mocno kontrolowany ograniczony w głebokości. Nic dziwnego bo 12 cm basy to nic nadzwyczajnego.

Kolumny dobrze wykonane. Z dobra stereofonią i głębią.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi chyba tez nie do końca, Góra, środek bez zastrzeżeń jedynie z niskimi troche słabiej. Jak  je przywiozłem do domu to miałem wrażenie że muzyka leci  ze starego radia.

Teraz po miesięcznym użytkowaniu jest znacznie lepiej, słucham codziennie po parę godz. i w ogóle nie czuje zmęczenia dzwiękiem.  Mam wrażenie że te kolumny sprawdzają się w muzyce instrumentalnej, lecz w utworach kiedy trzeba trzepnąć basem to tu już pewien niedosyt jest. Grają z Atolem sda 200 signature więc niskich tonów na pewno nie powinno zabraknąć. A jakby trochę brakuje.  Raczej będę poszukiwał swojego brzmienia dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2020 o 14:22, halik napisał:

No mi chyba tez nie do końca, Góra, środek bez zastrzeżeń jedynie z niskimi troche słabiej. Jak  je przywiozłem do domu to miałem wrażenie że muzyka leci  ze starego radia.

Teraz po miesięcznym użytkowaniu jest znacznie lepiej, słucham codziennie po parę godz. i w ogóle nie czuje zmęczenia dzwiękiem.  Mam wrażenie że te kolumny sprawdzają się w muzyce instrumentalnej, lecz w utworach kiedy trzeba trzepnąć basem to tu już pewien niedosyt jest. Grają z Atolem sda 200 signature więc niskich tonów na pewno nie powinno zabraknąć. A jakby trochę brakuje.  Raczej będę poszukiwał swojego brzmienia dalej.

A próbowałeś może dodać dołu subem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w domu takiego co by pasował do tego metrażu. Mam w salonie klipsch 115 św, ale on by mnie w 16 metrach zabił. Za mały mam pokój na te gabaryty. Jak podmienię z zestawu kinowego klipsch Pr 6000 to nawet wtedy basów mam za dużo. Głośniej nie idzie tego słuchać. 

PS. Przeczytałem priva i raczej będę zmieniał. Kolor mam ciemno brązowy. W tym tygodniu zamówię sobie jakieś kolumny i porównam. Nie chcę spaść z deszczu pod rynnę bo wiem że będzie ciężko w tych pieniądzach coś lepszego kupić. Kolumny grają pięknie, wszystko mi pasuje tylko ten mały niedobór basu. Robię w tej chwili rachunek sumienia jakiej muzyki lubię słuchać bo lekka, akustczna muzyka brzmi po prostu pysznie i soczyscie. Trochę żal się rozstawać, jakbyś poczekał z tydzień aż posłucham inne to pewnie byśmy się dogalali. Wysyłam na priv nr tel. Zadzwoń jutro to pogadamy. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennkiem dokładania subów. Kłuci mi to się  z ideą stereo. A nawet gdyby to musiały by być dwa, dla zachowania sterofoni i jakaś końcówka mocy żeby to ogarnąć prądowo. Za duże koszty to raz i dwa, no nie widzę tego. 

Wolę dołożyć parę złotych i czegoś poszukać. Co byś polecił na początek powiedzmy w granicach 15k? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...