Skocz do zawartości

Zestaw stereo + streamer sieciowy 5-8 tys


kwark

Recommended Posts

Cześć!

Stan: Nowe
Kwota: 5000-8000 zł
Pomieszczenie: salon bliski kwadratowi 6x5 m
Gatunek muzyki: bez preferencji na konkretny gatunek
Źródło dźwięku: Spotify, Dysk sieciowy (FLAC, mp3), TV
Miejsce zamieszkania: Warszawa

Szukam zestawu stereo (pierwszego poważnego). Zakres cenowy mam dosyć elastyczny w razie uzasadnionej potrzeby :).

Uproszczone założenia odnośnie podłączeń, które obmyśliłem:
- głośniki aktywne podpięte do streamera (nie mogą być podłogowe)
- tv podpięte do streamera
- tv, streamer podpięte do sieci lokalnej
- w sieci lokalnej umiejscowiony NAS z zasobami muzycznymi

Z obecnych obserwacji i poszukiwań czoło zajmują aktywne rozwiązania, konkretnie Focal Shape Twin.
Do tego potrzebuję streamera, którego jeszcze nie znalazłem. Widziałem różne sprzęty, ale nic co by mnie przekonało w 100%. Zainteresowało mnie użycie Raspberry Pi - możecie dać wskazówkę gdzie najlepiej szukać informacji nt. tej pozycji, jeśli to dobry trop?

Jakiego typu podłączenie TV - streamer będzie najlepsze: optyczne, czy z użyciem portu słuchawkowego?

Z tego co się doczytałem, to panuje przekonanie o wyższości transmisji po kablu, ale bywają konstrukcje z odbiornikiem wifi, które zapewniają mniej szumu przy przetwarzaniu sygnału. Macie w związku z tym jakieś doświadczenia? Mam możliwość podłączenia za pomocą obydwu sposobów.

Podstawowymi źródłami będą pliki na dysku sieciowym/dlna oraz spotify. Mam sporo zgranych z płyt plików mp3 320, czy dla takie półki sprzętu robi to dużą różnicę w porównaniu do bezstratnego formatu?

Jedynym elementem z omawianych sprzętów w moim posiadaniu jest TV.

Czy widzicie w powyższym równaniu jeszcze miejsce dla zastosowania AirPlay? Zakładam sterowanie za pomocą telefonu od Apple.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc! :)

głośniki.png

Edytowano przez kwark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A może w takim układzie warto spojrzeć na przykład na urządzenie takie jak Naim Muso2? Odległość od miejsca odsłuchowego jest niedaleka, streamer masz już w urządzeniu, ograniczysz do minimum przewody, podłączysz telewizor. Innym rozwiązaniem jest na przykład Dynaudio Xeo 10 z Connectem, ale ciągle zostaje kwestia streamera. Nie jestem do końca przekonany czy te profesjonalne Focale się sprawdzą w tym systemie. Słuchałeś ich?

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spójrz na dwie moim zdaniem najlepsze propozycje bezkompromisowych w kwestii jakości dźwięku i pełnego wyposażenia konfiguracje. Pierwszą jest System Audio Legend 5 Silverback z hubem, drugą również skandynawskie Buchardt Audio A500. To rozwiązania, które dają praktycznie pełną funkcjonalność sieciową, dodatkowo swietnie działający, bardzo skuteczny system automatycznej kalibracji w zależności od akustyki pomieszczenia.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...