Skocz do zawartości

Kolumny w trudnym salonie - pomoc w doborze


Jonatan Fundament

Recommended Posts

Witam

Pozwoliłem sobie założyć temat, ponieważ borykam się z pewnym problemem przy planowaniu salonu, a dokładniej części audio.

Poniżej znajduje się mojego salonu / aneksu kuchennego. Część salonowa nie jest za duża, a ściana na której będzie wisiał TV i chcę zainstalować nagłośnienie ma zaledwie 2m.

Doradźcie proszę co może fajnie zagrać w takiej konfiguracji. Dzisiaj mam YAMAHA A-S500 + Yamama CD-S300 + Wharfedale Diamond 10.6, które rozważam wymienić na ELAC carina bs243.4.

Czy zagra to fajnie. A może jedna monitory będą za małe? Cała otwarta powierzchnia ma około 33m2. Długa ściana na przeciwko TV ma ponad 6m.

Z góry dzięki za pomoc

a4037054028ca7aa4ce459148eaf3b13.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużego rozpoznania w kolumnach. Dzisiaj użytkuje Wharfedale Diamondy 10.6, A te Elaci słuchałem u kolegi podpięte do Pioneera i brzmiało super.

Będę musiał się umówić chyba na jakieś większe odsłuchy. 

Przede wszystkim nie mogę mieć bass reflexu z tyłu, bo głośniki zwykle będą stały przysunięte mocno do ściany.

Zastanawiałem się czy nie kupić tego zestawu NAD 368 + te Elaci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2020 o 12:51, Audio Format napisał:

Rozważał Pan może coś o większej skuteczności? Mam na myśli Focal Aria 906

Może się na tym nie znam ale co ma skuteczność do powierzchni 33 m2 ? Monitory zagrają i to nawet przyjemnie , nic nie będzie dudnić. A nie będzie dudnić bo bas będzie znikomy ponieważ nie ma szans aby tak małe kolumienki wytworzyły prawidłowe ciśnienie do reprodukcji tego pasma. Jak wstawie ProAci Response One SC do pokoju / 23m2 / , to jest super , ale jak odpalę podłogówki to dopiero słychać , że dźwięk z monitorów był namiastką brzmienia utworów.

13 godzin temu, Jonatan Fundament napisał:

Przede wszystkim nie mogę mieć bass reflexu z tyłu, bo głośniki zwykle będą stały przysunięte mocno do ściany.

Tak jak napisał przedmówca , nie ma znaczenia gdzie jest bass refleks , dosunięcie kolumn do ściany zabija to co w stereo jest najistotniejsze ,a więc scenę. Szlag trafia źródła pozorne , dźwięk nie odrywa się od kolumn.

A jak masz w tej chwili ustawione kolumny w stosunku do ściany tylnej i bocznych ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Felix1 napisał:

Bas nie dudni, ale nie dlatego, że jest go mało. Przeciwnie - po uruchomieniu Dirac Live świetnie słychać, o ile był podbity...

Świetnie , że dźwięk Ci pasuje , bo to jest najważniejsze. DL nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku z przetworników , eliminuje wyłącznie niekorzystną akustykę pomieszczenia , rezonanse, a co za tym idzie podbicia 20 -300 Hz. Nie zmienia to faktu , że nie wyciśnie większego ciśnienia akustycznego z małego przetwornika . A skoro nie wyciśnie, to wierz mi , że z podłogówką + DL byłoby lepiej :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te ELACI sa super. Ale nie wiem czy dadzą rade na takiej powierzhni. to jednak dużo. Stracisz i na basie i na przestrzenni.

Mozesz wrzucić zdjęcie, teraz jak to wygląda przy obecnych Wafkach?

Chcesz robić zmiany ze względu na deisgn nie na brzmienie? Tak rozumiem? Czy jednak brzmienie Wafli Ci nie odpowiada?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj używam swój sprzęt na innym mieszkaniu. Zmieniam kolumny, głównie ze względu na małe dzieci, a podłogowe kolumny często stają na ich torze jazdy :)

Zakładam, że na co dzień monitory będą znajdowały się na szafce RTV, natomiast, gdy będę celebrował słuchanie muzyki - będę stawiał je na standach w bardziej rozsądnym ustawieniu.

Szczerze mówiąc brzmienie Wharfedale połączone z Yamahą A-S500 jest przyjemne. Oczywiście to nie jest zestaw do wszystkiego, ale np do POPu są bardzo fajne. Instrumenty też fajnie brzmią, może nie są super precyzyjne - może też nie mam porównania :)

Jonatan

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...