Skocz do zawartości

Monitor Audio Gold 200 5G - wybór wzmaczniacza


maciej_z

Recommended Posts

Mam prośbę o pomoc przy doborze ciekawego wzmacniacza stereo do kolumn Monitor Audio Gold 200 5G.
Udało mi się go odsłuchać z Naimem Unity Star i generalnie było ok - w miarę dynamicznie, z mocą, stereofonia było dobrze wyczuwalna, dźwięk nie męczył, poza kilkoma wyjątkami w rockowej muzyce, gdzie wysokie tony zagrały trochę za mocno.

Szukam wzmacniacza, który będzie w miarę uniwersalny i do muzyki rockowej, trochę klasyki, elektroniki, muzyka filmowa. Chciałbym, żeby dodał trochę "magii" oraz holografii, nie męcząc przy tym słuchacza.

Fajnie jakby to było barwne granie, dynamiczne - generalnie miłe, dociążone i przyjemne w odsłuchu.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje, najlepiej od osób, które miały okazję testować samodzielnie ten zestaw kolumn :)
Źródłem będzie komputer, w przyszłości streamer.
DAC USB może być wbudowany, chociaż prawdopodobnie dokupię oddzielny w przyszłości.
Budżet na wzmacniacz do 12 tys. zł.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli będziesz miał możliwość posłuchaj ich z Atollem In300 Signature, to bardzo udane połączenie. Daca wybrałbym jednak zewnętrznego. Drugą opcją, grającą trochę bardziej gładko, uniwersalnie byłby Unison Research Unico 90. Jest dużo szybszy od niższych modeli, które grają bardziej miękko.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierając na wiosnę wzmacniacz do MA Gold 200 wybrałem integrę Roksan K3. Na początku, źródłem dźwięku był streamer Azur 851N, ale obecnie wykorzystuję częściej wejście Bluetooth aptX i smartphona lub komputer. Rozwiązanie wygodne i dla mnie wystarczające.

Jednakże, jeśli mogę doradzić, to zanim sfinalizujesz zakup, poszukaj ofertę, która umożliwi Ci  wypożyczenie i odsłuch w domu, bo w salkach odsłuchowych Twoje odczucia muzyczne mogą być zupełnie inne. Na Forum są Fachowcy z branży, którzy oferują taką opcję. Ja tego nie zrobiłem i żałuję. Słuchałem też Naim Unity Star z Focalami Aria i z pewnością przy cichym słuchaniu muzyki wywarły na mnie lepsze wrażenie. Sprawa subiektywna oczywiście.

Wracając do MA i Roksana, w moim przypadku po kilku dniach użytkowania zauważyłem, że przy cichym, wieczornym słuchaniu zaczęło mi brakować nieco basu. Jak podkręciłem wzmacniacz w górę, było ok i ogólnie przy średnio głośnym i głośnym słuchaniu zestaw jest godny polecenia. Przy muzyce rockowej (AC/DC, Metallica, Guns N' Roses, Coldplay ...) Roksan sprawdza się doskonale, gra soczyście i dynamicznie, mocy zdecydowanie mu nie brakuje.

Ostatnio zacząłem rozglądać się za sub-em, ale w moim systemie coś się poprawiło. Zmieniłem źródło ze Spotify Premium na Tidala HiFi i basu subiektywnie przybyło. A może to urządzenia właśnie się dogrzały 😉 i grają teraz jak należy. Coraz bardziej cieszy mnie brzmienie zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...