Skocz do zawartości
Belfer54

SANSUI - moja ulubiona marka

Recommended Posts

1 godzinę temu, san-sui napisał:

lepiej brzmi niż poprzednio, jak puszczałem na XR-ce. Dużo bardziej płynne, miękkie, przestrzenne brzmienie i ta potęga basu (co bardzo lubię!). Aż korci pogłośnić ale ... nie jestem sam. 🙂   "Banan". 

Coś nie pałasz miłością do Xr... sama krytyka , to źle , tamto źle . Okazuje się , że na Xr nic Ci dobrze nie grało. . .😛

1 godzinę temu, Marr napisał:

Klasyka, tez chlopaków slucham :)

Klasyka to: Wwo, Molesta, Zip Skład, WYP-3, KastaSkład, Slu... 😛

Napisano (edytowany)
20 minut temu, faszi napisał:

Coś nie pałasz miłością do Xr... sama krytyka , to źle , tamto źle . Okazuje się , że na Xr nic Ci dobrze nie grało. . .😛

@faszi to nie przeciwko Tobie, to po prostu dżwięk jej mi nie "leży" tak, jak ten na FET-ach. Inni u mnie przedkładają XR-kę ponad inne kloce. Dlatego ciągle jest. 

Edytowano przez san-sui

19 minut temu, faszi napisał:

Każdy ma swój gust i lubi co innego (i bardzo dobrze) , mnie lepiej gra XRka niż B-2103 i B2105 , B-2102mos nie słyszałem i nie mam zdania. Mnie ma się podobać a nie kolegom na forum.

Pozdrawiam.

Napisano (edytowany)
9 minut temu, misiek x napisał:

Każdy ma swój gust i lubi co innego (i bardzo dobrze) , mnie lepiej gra XRka niż B-2103 i B2105 , B-2102mos nie słyszałem i nie mam zdania. Mnie ma się podobać a nie kolegom na forum.

Pozdrawiam.

O to przecież właśnie w tym audio "chodzi". To taka samolubna przyjemność. 😀 

Podejrzewam, że Tobie B-2102mos by nie przypadła do gustu ....  Jeżeli chodzi o efekty, można przyjąć, że gra (jakby) częściowo pośrednio, między dwoma B-2103 i B2105. Na dzień dzisiejszy, z tych dwóch ostatnich, wolałbym B2105 ale grającą z bardziej neutralnym pre. U siebie jednak żadnej z tych dwóch nie słyszałem więc trudno wyrokować. Może kiedyś ....   

Edytowano przez san-sui

6 minut temu, misiek x napisał:

Każdy ma swój gust i lubi co innego (i bardzo dobrze)

Mirku, oczywiście, że tak! W pełni się z tym zgadzam i podpisuje się obiema rękami! ☺

Aczkolwiek ostatnio mam wrażenie , że Xr to najgorszy Sansui Alpha. Bo to, bo tamto , a i jeszcze coś innego. Być może jestem przeczulony z racji posiadania tego modelu , ale na Dr czy Mr nie było "takiej jazdy" , krytyki, przynajmniej sobie nie przypominam. 

Z drugiej strony zawsze mogę zostać  z Accu e406 😜

Pozdrawiam serdecznie, 

Tadek 

Tego nie wiem, ale chętnie bym posłuchał. A co do FGTH bardzo ich lubię i już zamówiłem SIMPLY ,jest tam kilka utworów których nie ma na 2 pierwszych płytach.

Pozdrawiam.

14 minut temu, san-sui napisał:

Podejrzewam, że Tobie B-2102mos by nie przypadła do gustu

8 minut temu, faszi napisał:

że Xr to najgorszy Sansui Alpha. Bo to, bo tamto , a i jeszcze coś innego. Być może jestem przeczulony z racji posiadania tego modelu

Tadek, a gdybyś np. kupił sobie auto, byłbys szczęśliwy i zadowolony tylko do momentu aż kilku sąsiadów zaczęłoby je krytykować i wieszać na nim psy ? A co to Ciebie obchodzi ,jeżeli Ty jesteś zadowolony ? Może się to tyczyć wszystkiego ,auta,telewizora domu ….a może i żony 😂

Pozdrawiam.

Napisano (edytowany)
8 minut temu, misiek x napisał:

Tego nie wiem, ale chętnie bym posłuchał. A co do FGTH bardzo ich lubię i już zamówiłem SIMPLY ,jest tam kilka utworów których nie ma na 2 pierwszych płytach.

Pozdrawiam.

Frankie ... wydali, o ile wiem, tylko 2 płyty long. Reszta to remix i wariacje. 

Edytowano przez san-sui

9 minut temu, misiek x napisał:

Tadek, a gdybyś np. kupił sobie auto, byłbys szczęśliwy i zadowolony tylko do momentu aż kilku sąsiadów zaczęłoby je krytykować i wieszać na nim psy ? A co to Ciebie obchodzi ,jeżeli Ty jesteś zadowolony ? Może się to tyczyć wszystkiego ,auta,telewizora domu ….a może i żony 

Pozdrawiam.

Kupiłem samochód, który bardzo się podobał sąsiadowi , za kilka dni ktoś ukradł radio... ejjhh tak to w życiu bywa. 😕

Napisano (edytowany)
14 minut temu, faszi napisał:

Aczkolwiek ostatnio mam wrażenie , że Xr to najgorszy Sansui Alpha. Bo to, bo tamto , a i jeszcze coś innego. Być może jestem przeczulony z racji posiadania tego modelu , ale na Dr czy Mr nie było "takiej jazdy" , krytyki, przynajmniej sobie nie przypominam.  

Nie przesadzaj, aż takiej nie było.

Poza tym trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: DO XR TRZEBA DOROSNĄĆ.

Tutaj nie ma półśrodków i "czarowania". Jest naturalność i nieskrępowana moc. DOROSNĄĆ trzeba szczególnie do tej neutralności. To nie każdemu będzie odpowiadało.

Edytowano przez Samcro

1 minutę temu, Samcro napisał:

No właśnie , aż takiej.

2 minuty temu, Samcro napisał:

Tutaj nie ma półśrodków i "czarowania". Jest naturalność i nieskrępowana moc.

Tzn  Piotrze , że ja jestem juz dorosły , bo mi się podoba 😉

Dokładnie - 

1-Welcome to the pleasuredome

2-Liverpool

Mam obydwie ,ale na Simply jest kilka utworów ,których na tych płytach nie ma.

Pozdrawiam.

6 minut temu, san-sui napisał:

Frankie ... wydali, o ile wiem, tylko 2 płyty long. Reszta to remix i wariacje. 

Napisano (edytowany)
8 minut temu, Samcro napisał:

Tutaj nie ma półśrodków i "czarowania". Jest naturalność i nieskrępowana moc.

Właśnie tak. Nie ma "czarowania" i MOS FET-ów, i kl. A - dlatego nie dla mnie. 

DO XR TRZEBA DOROSNĄĆ 😄

@Samcro  Nie pocieszaj się. 

Edytowano przez san-sui

1 minutę temu, misiek x napisał:

Dokładnie - 

1-Welcome to the pleasuredome

2-Liverpool

Mam obydwie ,ale na Simply jest kilka utworów ,których na tych płytach nie ma.

Pozdrawiam.

Ok. Mieli kilka małych płytek - "singli". 

3 minuty temu, faszi napisał:

No właśnie , aż takiej.

😉

"Aż takiej" znaczy że nie było takiej dużej w ogóle, a nie , że do tej pory.

Napisano (edytowany)

No dobra.

Gdyby ktoś chciał zainwestować w swój system i przytulić rca Audio Replas REF-RU9000SZ-RCA 1.0m. to proszę o taką informację. 

Kabelek sprawdzony na moim sysytemie od nowości ok 5 mies. na przemian z innym wysokim xlr - czyli świeżo wygrzany 😉 Wiele by mówić ale ten kabelek  sprawia, że słucha się wysokich modeli z wypiekami na twarzy i nie ma się dosyć!!! Brzmienie, przez niego, jest takie jak przekazuje je źródło - tak, krótko, mógłbym to ująć. 

Od razu mówię że nie wysyłam na przetestowanie a jego sprzedaż nie jest dla mnie priorytetowa. Zapraszam na odsłuch i porównania do siebie. Mogę też podjechać w rozsądnej odległości. Na moje ucho sprawdzi się się w każdym Sansui. 

pozdrawiam

.

Edytowano przez mario100007

Dnia 6.05.2020 o 18:39, san-sui napisał:

Podejrzewam, że Tobie B-2102mos by nie przypadła do gustu ....  Jeżeli chodzi o efekty, można przyjąć, że gra (jakby) częściowo pośrednio, między dwoma B-2103 i B2105

Jeszcze dokończę ,bo może to żle zabrzmiało. Zarówno B-2103 którą miałem i B-2105 która słyszałem BARDZO mi się podobały i zagrały zdecydowanie lepiej niż klocki innych znanych i zacnych firm ,które miałem lub słyszałem.  907xr zagrała po prostu lepiej dla mnie , w muzyce jakiej słucham,lepiej się sprawdziła. Ma większy pazur ….bez znieczulenia. Może mam trochę spaczony gust ….ale cóż, nikt nie jest doskonały.😂

Pozdrawiam.

ps-co nie wyklucza tego,że B-2102 również przypadłaby mi do gustu.

Pisałem już, że młodzi też przedkładają XR-kę nad moje preferencje i mnie to nie dziwi.  -  Słuchają "trochę" innej muzyki (ostrzejszej). 

Napisano (edytowany)

Opanowałem jego fochy 💪 

I czas na nowy router. Przydałby się też lepszy dostawca internetu, ale to jest najtrudniejsze ...

Edytowano przez Samcro