Skocz do zawarto艣ci
Mieciuszek

yamaha a-s701 vs a-s501

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam聽馃槂

zastanawiam si臋 nad wzmacniaczem聽yamaha as501 lub as701 do stereo

kt贸ry z tych wzmacniaczy by艣cie polecili do kolumn yamaha ns777 (wiem 偶e dla niekt贸rych to z艂om a nie kolumny, ale nie planuje ich zmienia膰)

wzmacniacze niby s膮 bardzo podobne ale czyta艂em 偶e maj膮 jakie艣 tam r贸偶nice w brzmieniu

mo偶e kto艣 u偶ywa tutaj te kolumny lub zastanawia艂 si臋 nad kt贸rym艣 z tych wzmacniaczy?

Edytowano przez Mieciuszek

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

NS 777 nie nale偶膮 do specjalnie dobrych kolumn. Ale to du偶e paczki wymagaj膮ce pr膮du.

AS 701 gra du偶o ciekawiej od 501. Jest bardziej wyr贸wnany w dzwieku mimo 偶e gra mocniej.

Bior膮c pod uwag臋 te dwa wzmacniacze 100% odbiorc贸w powie 偶e AS 701 gra lepiej. Jesli masz na to 艣rodki to zdecydowanie polecam.

Zapraszam po wyceny.

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

rozumiem, dzi臋ki za pomoc聽馃檪

a tak na marginesie jakie inne nowe kolumny do 3200z艂 by艂y by warte uwagi?

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

@Mieciuszek Ja u偶ywam wzmacniacza A-S701 i w swojej cenie to dobry piec uwa偶am. Ni偶szy model gra ostrzej i jest mniej wydajny, tak偶e sprawa jest聽jasna co lepiej wybra膰.

Co do kolumn musisz poda膰 kilka informacji:聽jakiego brzmienia oczekujesz, jakiej muzyki muzyki s艂uchasz, powierzchnia pomieszczenia w kt贸rym maj膮 gra膰,聽nowe czy u偶ywane?

Edytowano przez lysyrafal

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)
52 minuty temu, lysyrafal napisa艂:

@Mieciuszek Ja u偶ywam wzmacniacza A-S701 i w swojej cenie to dobry piec uwa偶am. Ni偶szy model gra ostrzej i jest mniej wydajny, tak偶e sprawa jest聽jasna co lepiej wybra膰.

Co do kolumn musisz poda膰 kilka informacji:聽jakiego brzmienia oczekujesz, jakiej muzyki muzyki s艂uchasz, powierzchnia pomieszczenia w kt贸rym maj膮 gra膰,聽nowe czy u偶ywane?

Je艣li chodzi o brzmienie to lubi臋聽takie bardziej ciep艂e z聽wycofan膮 艣rednice i dobrym basem wraz z wyra藕nymi wysokimi tonami bo przyzwyczai艂em si臋 do s艂uchawek sennheiser momentum. Te kolumny ns777 mam niby dosta膰 wi臋c dlatego je napisa艂em ale mo偶e by mi si臋 uda艂o聽nam贸wi膰 na inne w tej samej cenie - nowe. S艂ucha艂em ns555 ze wzmakiem ax 540 i co艣 tam gra艂o. Muzyki s艂ucham mo偶na powiedzie膰 "takiej co w radiu leci" czyli jaki艣 pop, lubie Armin Van Buurena, czasem Adele z p艂yty CD i Celine Dion lubie w艂膮czy膰, mo偶e Bonnie Tyler i inne lata 80 i 90, i z kompa napewno spotify albo jakie艣 flac po艣ci膮gane z neta. Pomieszczenie jak narazie聽oko艂o 16m2 ale za rok mo偶e dwa b臋de si臋 wyprowadza艂 wi臋c napewno pomieszczenie b臋dzie wi臋ksze. Bardzo聽bym chcia艂 aby kolumny by艂y pod艂ogowe i聽nowe. Ciekawi膮 mnie jeszcze聽Klipsch R-620F. Jak narazie mam w pokoju Edifiery r2730db i graj膮 spoko tylko przyda艂o by si臋 troch臋 wi臋cej mocy

Udost臋pnij ten post

To kolumny Klipsch do ciep艂ego brzmienia si臋 nie zaliczaj膮, ale na pewno graj膮 skrajami pasma tzn. du偶o basu i du偶o wysokich. Z drugiej strony trzeba si臋 zastanowi膰 czy warto teraz co艣 kupowa膰 skoro b臋dziesz si臋 przeprowadza艂 do wi臋kszego mieszkania.

Udost臋pnij ten post

My艣l臋聽偶e jednak najlepiej chyba jakbym聽poszed艂 na ods艂uch tych kolumn. Ale spytam si臋 jeszcze tak.聽 Je艣li by艣 mia艂 wybiera膰 kolumny do yamaha as701 spo艣r贸d ns777 a聽r-620f聽do tych rodzaju piosenek co napisa艂em to kt贸re by艣 wzi膮艂 i dlaczego?聽

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

Kolumny Yamaha bym odpu艣ci艂 to ju偶 wy偶ej napisa艂 Ci Piotr z聽S4Home, a ja powiem wi臋cej i偶 ta marka nie robi dobrych kolumn. Same po艂膮czenie Yamaha z Klipsch mo偶e zachwyci膰 na pocz膮tku, a w d艂u偶szej perspektywie mo偶e zm臋czy膰. Jak lubisz takie granie tzn. w stylu "V" to mo偶esz jeszcze pos艂ucha膰 kolumn Polk Audio S55E聽w tym bud偶ecie. Warto te偶 pos艂ucha膰 z w/w聽wzmacniaczem聽ma艂ych pod艂og贸wek Q Acoustics 3050i聽a na pewno b臋dzie spokojniej w g贸rze pasma.

Edytowano przez lysyrafal

Udost臋pnij ten post

Najlepiej jakby艣 wypo偶yczy艂聽 i sprawdzil w domowych warunkach. W sali ods艂uchowej b臋dzie brzmia艂o inaczej.聽

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

Zerknij na m贸j temat pt聽 Stereo do pokoju 19 m2 - mo偶e co艣 rozja艣ni co do doboru kolumn do as701

Edytowano przez helmut..

Udost臋pnij ten post

7 godzin temu, Mieciuszek napisa艂:

Dobra panowie dzi臋ki za pomoc. B臋d臋 si臋 musia艂 wybra膰 najpewniej na ods艂uchy. Pozdrawiam

Zapraszamy Ci臋 do naszych salon贸w na prezentacj臋 wzmacniacza AS501 i AS701. S膮dz臋, 偶e szybko si臋 przekonasz o wy偶szo艣ci tego drugiego...a mo偶e dojdzie jeszcze co艣 innego :)

Udost臋pnij ten post